Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 15000 forint értékben hol...

15000 forint értékben hol találok fajtiszta kutyát 7 hónapos kisfiam mellé? Lehetőleg nagy termetűt.

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 23:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
86%

itt akkora keveredés van... jobbak vagyunk, mint egy szappanopera XD


1. legalább 5 különböző ember javította a fajtisztát fajtAtisztára (nem megszámoltam, sacc/kb.)


2. senki nem mondta, hogy baja van a menhelyi kutyákkal.

csak azt van, hogy a szaporítótól vett kutya nem hasonlítható sem az utcáról, sem a menhelyről befogadott kutyákhoz. Hiszen ezek legnagyobb része keverék (... volt. sajnos egyre több a menhelyeken a szaporított "fajtatiszta" és KIDOBOTT kutya). fizetsz azért, hogy legyen egy szintén nem fajtatiszta kutyád?(mert, mint már írtam, a kiskutya törzskönyves szülőkkel, de saját törzskönyv nélkül NEM SZÁMÍT FAJTATISZTÁNAK)


3. a fent belinkelt kérdés nem ehhez a témához kapcsolódik. mellesleg a gazdi leírja, hogy : ˝...Most már tudom, mennyire fontos, hogy törzskönyves és jó kennelből származó kutyám legyen, szűrések, szemle stb. De sajnos, mikor vettem annak idején a kutyám, nem voltam elég tájékozott és sikerült egy olyan alomból venni, ahol a szeretett szukának lehoztak egy egyszeri almot. A kicsiket törzskönyvvel együtt adták, de mivel a szülőknek nem voltak meg a szükséges minősítései, felülbélyegzett tk-t kaptak. A "tenyésztő" ígért sok dolgot, minden szépnek és jónak tűnt, de a vétel napján mégsem úgy alakultak a dolgok... ˝

látod? ő is tudja, mire való a törzskönyv. mi nem sznobkodunk. mi védjük a kutyáink.

kérlek, kérdező, inkább nézd meg őket, hátha valamelyik a te leendő kutyád: [link]


és tényleg szükség van engedélyre egy negyedik kutya tartásához.szerezz be egyet, ha még nincs.

2010. márc. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
82%

hm... az, hogy adott volna törzskönyvet, csak nem kérted, elég érdekes. az, hogy sok pénzért vetted, még nem biztosít semmit (egyébként, van tenyésztő, aki drágábban, van aki olcsóbban ad kutyát. csak a 40000-től kevesebbe kerülő már gyanús).

azok a tenyésztők, akiket én ismerek, nem adnának ki a "szárnyaik alól" kiskutyát törzskönyv nélkül. még akkor sem, ha a gazdi nem kéri. persze tudom, hogy van olyan eset, mint a tiéd(bocs, nem néztem meg, mikor írtad a választ), és jó, hogy a te kutyusod egészséges és minden renben van vele, de kevesebb az ilyen, mint amikor a gazdi nem azt kapja, amit vár.

2010. márc. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
75%

Én igazából nem vártam semmit, csak azt hogy legyen már itt mellettem a kutyus:)

Nem kértem, de nem gyanús, mert többször is felajánlották. Mondták is, hogy akkor mennyivel lesz drágább.

Nem vettem sokért a kutyust, bár nem is én vettem hanem párom. De nem került 40.000be sem.

Ezért nem értem, hogy akkor miért nincs olyan, h pl. csak tenyésztők adhatnak tk-et.

2010. márc. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
38%
Mert a MEOE-nek tökmindegy,hogy tenyésztő vagy szaporító adja ki a tk árát,nekik a bevétel fontos,nem a kutya.
2010. márc. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
100%

jaj értem.

köszi.

2010. márc. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
100%
A törzskönyv kiállítása kb. 5 ezer Ft.. Szóval az csak egy dolog h felajánlják, viszont sokszor van az h aki kérné annak különböző okokkal magyarázzák h jaj most nincs mert ez van az van. Nem csak a törzskönyv számít hanem a kennel, a tenyésztő, a helyük, ahogy gondozzák őket, a szűrések, a szerződés stb. Ezek mind a tenyésztő és a kutyák viszonyát támasszák alá és így lehet tájékozódni. Hiszen ha vkin látod h törődik a kutyáival, a körülmények remekek és érdeklődik utánuk azután is h már eladta őket nyilvánvalóan egy jó tenyésztő. Hiszen nem csak a pénz hanem a kutyusok sorsa is érdekli! Az ember kutyát nem 3-4 évre választ magának és fontos az alapos tájékozódás és a megfelelő hely kiválasztása! Ha nem vennének, vagy sokkal kevesebben szaporítótól kutyust sokkal kevesebb lenne a kóbor, kínzott kutya. Csak sajnos sok tudatlan ember van és nem ismerik mi a különbség.
2010. márc. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
75%

ezeket én is tudtam, a törzskönyvet nem értettem csak.

abban biztos vagyok, h van aki csak mondja, h ad törzskönyvet. Mi még most is kérhetnénk, de nem fogunk.

Mert fiatal még a kutyánk.


a kóbor állatokon és menhelyi jószágokon sem tudok segíteni, max. adománnyal, ez nem az én hibám.

Viszont alapos utánanézéssel is őt választanám, szaporító ide vagy oda, mert Ő pont nekem született:)))

Na én befejeztem itt a hozzászólásokat, mert nincs értelme ugyanazokat leírni, amiket már leírtunk:)

2010. márc. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
100%

Szaporítóknál ez a lényeg !

Igen tudok adni hozzá , de akkor a kutya jóval drágább lesz , ilyen nincsen innen már mindenki mondja azt hogy köszönöm nem kell innen kölyök!

Ugyanis egy tk: 5000.- a MEOE-nél /db.

Az MKSZ -nél pedig 800.- /db .


Tehát a lényeg hogy ne kérj törzskönyvet , mert nincsen , vagy ha van is , a szülőknél szinte 98% hogy nincsen sem egy kiállításon elért eredmény , sem a tenyészszemle , sem semmi .

Az hogy betegségektől mentes lenne, nem ad 2 év Garanciát, és nem segít semmiben !


Elviszed a kölyköt és utánna se híre se hamva az illetőnek . Tenyésztő nem ad Tk-nélkül kölyköt el , olyan sincsen hogy ennek ilyen a fogazata , ennek meg amolyan füle... nem , nem a tenyésztő ha esetleges : szinhibás , vagy foghibás lenne a kölyök , ami ritka de persze megeshet, akkor ő hozzá ugyan úgy ad Tk-et , csak ivartalanítási szerződést is ad mellé , ahogy garanciát is , szerződést , és minden mást , több helyen kölyökcsomagot !


Azt hiszem ennél keveredtél el :)

Szép estét mindenkinek !

2010. márc. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
100%

Annál keveredtem el, h én azt hittem , vagyis nem hittem, hanem úgy tartottam célszerűnek, h csak az adhat törzskönyvet a kuty mellé, aki tenyésztő. De mindig tanul valami újat az ember.:)

Akiktől mi vettük a kutyum, elszökni nem tudnak, mert a házukhoz mentünk:)Nem mintha valaha is visszamennék oda:)

2010. márc. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:

12:25

ÍGY IGAZ!!!!!!!

2010. márc. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!