Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 15000 forint értékben hol...

15000 forint értékben hol találok fajtiszta kutyát 7 hónapos kisfiam mellé? Lehetőleg nagy termetűt.

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 23:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
0%

ajánlom a tk-es a kutyám, és csak így normális kutya a kutya gondolkodásúaknak:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__704664-masoka..


TI VAGYTOK SÖTÉTEK..DE BORZASZTÓAN..

csak az ebeiteket sajnálom..

2010. márc. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:
0%

Nektek a Barbie babát tudom ajánlani:D

ha úgyis csak az számít h mennyiért veszed a kutyát meg h törzskönyves legyen..

de fogadok ti prédikáltok (sőt ez már meg is mutatkozott).. mindenkinek, hogy menhelyről hozzon kutyát..

DE SZERINTETEK UGYANAKKOR AZ ÚGYIS MEGHAL 1 ÉVEN BELÜL KB.. BORT isztok és vizet prédikáltok.

Az a legnagyobb beszólási mutatványotok, h nem tudok helyesen írni?? előfordulhat, h mellégépelek, ahogy nálatok is.. nagyon nagyok vagytok! ez ám a beszólás..:D

én ragadtam volna le ált.iskolás szinten?? kb. ott is ezen beszólások mennek..leragadtatok??:DD

remélem az anyátok is vett titeket jó drágán a spermabankból:DDD bár...ahogy látom bizonyára nem vagytok "fajtiszták":DDD

2010. márc. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:
69%

Most aztán tényleg megmutattad hogy TE tényleg sötét vagy mint az éjszaka!

Kacc kacc ....

A Fajtiszta nem a Fajtatiszta rövidítése , te okos!


Ezt honnan szedted ??

Látom te sem értesz túl sok mindenhez, mondjuk csak ahhoz hogyan kell a másikat le Sznobozni .... !

Jellemző .


Minden kutya fajtiszta, hiszen a kutya-fajhoz, minden kutya hozzátartozik, még a keverékek is.

Viszont a fajTAtiszta kutya az maga a Fajta (tudod pl.: Magyar Vizsla ) Tehát a Fajtán belüli egyedek .


Sötétket , fogod az adást ??

Szaporítótól származó kutya és tudja hogy melyik kutya milyen ősőktől származik , tehát véletlen sem lehet a szuka-kan között egyező vérvonal !


Ez remek , és erre mi ad biztosítékot ??

Csak mert semmi! Ezt megint csak te rajtad össze a fejecskédben , de mivel már bebizonyítottad a fajtatisztaság bemutatásánál mennyire okos vagy , így ezt is elnézzük neked !


Na erről ennyit !

Háló , halljátok , a XXI. Században a szaporítók törzskönyv nélkül is tudják bizonyítani hogy a 2 szülő nem lehet rokon.... ! Ez ám a felfedezés .

Hát ez szép ! Gratulálok annak a látnoknak , akik papírok nélkül vissza tudja nézni a kutyák generációját !

2010. márc. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:
32%

Én speciel mikor mondtam h sznob vagy te pl???

na??

:D

persze ha nekem a fajtatiszta rövidítése fajtiszta, akkor már nem értek ló*aszhoz se:DDD

nevetséges vagy =))

hihi=))

hm..és most h belegondolok senkinél nem látom ezta fajtatiszta szót, itt gyakori kérdéseken belül sem, csak 1 barom van aki folyton javítgatja őket (holott ott sem az a kérdés), de ez biztosan te vagy..

éljen, egy újabb szó amibe beleköthetsz, már ha nincs mibe tovább..:)

hihi=))

gyenge vagy mint a harmat.

2010. márc. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 anonim ***** válasza:
0%

Agyilag nagyon satnya vagy, mert még mindig nem fogod fel parányi agyaddal, h engem nem érdekel milyen ősei voltak a kutyámnak és honnan..

Tudom a szüleit, nem adtak tk-t mert nem kértem és most sem kérnék, és úgy szeretem ahogy van.

Akkor akik örökbe fogadnak egy kiskutyát, az mind satnya eb?

Attól h szaporítótól vesz valaki, még nem bátorítja arra h folytassa. Anélkül is csinálná, mint ahogy az emberek szemetelnek. Ahhoz, h megszűnjön senkinek nem kéne..de ilyen nincs.

Szóval jobb ha beletörődtök, a szaporítók kutyái a legkelendőbbek, és pont.

Ha csak tenyésztőtől venne kutyát mindenki, akkor is ugyanúgy lenne menhely, mert sok ember olyan h megunja vagy beteg lesz a kutyája , és nem akar rá költeni több pénzt. Mert bizony azok a kutyák is tudnak betegek lenni.

MERT NEM ARANYBÓL VANNAK:D


butuska:))=)

2010. márc. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
76%

Kedves anyuka. Te ember vagy, de attól még nem kell kivetíteni az érzéseidet az állatokra, mert ők nem emberek! Épp ezért nem vágynak anyaságra sem kölykökre, te csak magadból indulsz ki, de te nem vagy ugyanolyan mint ők! Ők azért csinálják, mert az ösztön hajtja őket! Különben nem tennék ki magukat a sok szenvedésnek! A kan kutyák képesek felnyársalni magukat a kerítésre csakhogy a tüzelő szukához jussanak (melyik férfi tenné ezt meg, egyik sem mert őt nem csak ösztönön irányítják), a szuka kvázi hagyja magát megerőszakolni hogy lehessen kölyke. Te is megtennéd hogy gyereked lehessen? Aztán a szülés is rossz neki és a kölyöknevelés sem hoz örömöt. Azért teszi mert ezt kell tenni a fenmaradás érdekében, ez a programja. Jól esik idealizálni az állatainkat, de attól még jobb ha igenis tisztában vagyunk vele hogy mit miért csinálnak és milyen tulajdonságaik vannak. Ezt a "hülyeséget" pedig nem mi találtuk ki, hanem mindenki tudja hogy így van, szakértők, tudósok "találták ki" de te természetesen okosabb vagy náluk is, mit neked a sok évi kutatás stb. Először kicsit rossz érzés tudni hogy a szeretett kutyánk nem olyan emberi, sőt egyes tulajdonságai nekünk ijesztőek, de idővel megszokod, hogy ő nem olyan mint mi, és akkor mindkettőtőknek jobb lesz, mert akkor tudni fogod mire van szüksége és nem magadból inudsz ki.

A többiről már nem is beszélek megint. Van engedélyed a negyedik kutyához??

És pénzed (15 ezerért még mindig nem fogsz kapni)? Akkor hajrá, ha ilyen nyugis a gyereked. Mondjuk a kutyákat nem csak sétáltatni kell hanem nevelni, játszani velük. A kajáról már nem is beszélve. Tudod mennyit eszik egy ekkora kutya plusz a kicsik? Ha olyan gazdag vagy hogy ki tudod fizetni akkor miért nem tudsz rendes kiskutyát venni tenyésztőtől? Ja persze a csepi sz*r kutyakajával, csirkelábbal vagy maradékkal (bár nem hiszem hogy van ennyi maradék otthon) eteted akkor jó hogy olcsón kijön, de annak a nagy kutyának a fejlődéséhez ez nem lesz megfelelő táplálék. Nekem a 3 közepes kutyám kajája többe kerül egy hónapban (18 ezer) mint amennyit te a kiskutyára szánnál...

2010. márc. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
75%

Nem nem én vagyok az az amberke aki minden hol felvilágosítja az embereket hogy nem fajtiszta , hanem fajtatiszta a kutyája !


Ebben most tévedtél :P

Én nem mondtam azt hogy amelyik kutyának nincsen Tk-e vagy keverék az satnya eb !


Ezt el.basztad, mert ilyet nem írtam!

Nálunk is van a családba keverék kutya , és imádom őket ahogy az enyémeket is !


Menhelyen vagyok önkéntes, és tudod nap mint nap több tucat kölyök , és felnőtt kutya kerül be hozzánk ,és nagyon , nagyon rossz látni , minden este otthagyni őket a kennelekben , mert mindent nem vihetem haza !


És a kutyák legnagyobb része az "adok egy esélyt a szukámnak ha szüljön" emberek miatt , és a szaporítók miatt van!

Tudjátok ők is valaha olyan kis ari kölykök voltak , szerették őket, megvolt mindenük , de mégis itt kötöttek ki !


Ez ellen harcolunk , és azért mondjuk hogy szaporítótól ne vegyen kölyköt !

Nem azért mert azok satnyák !

Csak nagyobb rá az esély hogy betegek , igen akár tetszik akár nem , de a nem szűrt kutyák nagyobb esélyel hoznak világra beteg kiskutyákat!


De a gazdi aki majd megveszi mert olcsó de divatos kutyát akar , akkor nem gondol bele hogy nem 6 hetesen jön ki Dp, vagy egyéb más betegség , hanem majd pár év múlva , akkor meg mivel már hú de rága a műtét , inkább egy "3000".- os altatást vagy a menhelyet választja!


De na lássuk be , itt a lényeg az hogy akinek Tk- kutyája van azt le kell nézni , azt le kell Sznobozni , és egyéb dolgok !


Elhiszem hogy nem minden szaporítótól származó kölyök beteg, de bizony egy részük igen !


Olvassatok végig néhány választ , hogy a gazdi megvette a kölyköt, nincsen oltás, férges a kölyök , és hoppá , lám lám , remeg , beteg, stb.... miért ??

Mert szaporítótól vette .


Nyugodtan olvassatok vissza !

2010. márc. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:
0%

Ezekkel egyetértek, én csak arról beszélek, hogy nem szabad túlzásokba esni.

Mindkét oldalról vannak beteg kutyák, nem csak a szaporítók kutyái azok, de azoknál lehet több, viszont tenyésztőknél nincs is annyi kiskutya, mint amennyit a szaporítók árulnak összesen..

Azt sem én mondtam h sznobság törzskönyves kutyát venni, hisz az enyémnek is lehetne törzskönyve csak nem kértem. Mert feleslegesnek tartom.

Azt sem tartom annak,h valaki pl. 100.000-ért vesz kutyát, hiszen- ahogyan az előttem szóló is említette- van aki egyből ki tudja fizetni, van aki összegyűjti rá.

Én is ki tudtam volna adni érte annyit, de nem akartunk, és nem is tudtam akkor h melyik miben különbözik, mennyire lesz másabb ha olyan kutyust veszek.

Viszont ma sem tenném másképp, mert nekem Ő kellett.

Csakis ő, nem egy másik kiskutya.

Lehet olyan gazdihoz került volna, aki utána kirakja a szűrét, mert nem tudja nevelni, vagy tudom is én..allergiás lesz a chappire amit vett volna neki.. ha ezt nézzük én őt mentettem meg, ivartalanítottuk, prémium tápot kap, és mindent megadunk neki.

Én nem mondtam azt soha, h ez vagy az a legjobb választás, pusztán nem szabad leértékelni a szaporítók által eladott kutyusokat, hiszen a legtöbb kutyus ilyen, és nagyon sokan nem betegek, és ha azok is.. szeretjük őket.

2010. márc. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon keveritek a szezont a fazonnal.. Itt senki nem írta h akinek törzskönyv nélküli kutyája van az egy korcs, nyamvadt kutya! Csak arra akartunk célozni hogy a törzskönyv egy bizonyos biztosíték arra h a kiválasztott kutyusunk akit társnak, barátnak választunk (és nem azért h villogjunk vele) egészséges és életerős lesz. A törzskönyv nem kötelez arra h kiállításokra járjunk stb. Egy szaporítótól származó kutyus is lehet egészséges, de sokkal nagyobb az esélye h beteg lesz.. legyen az halálos, vagy csak átmeneti vagy életén át elkísérő dolog.. Hidd el nem hiába tépik itt sokan a szájukat, csak jót akarunk! Azt akarjuk h kevesebb kutya legyen a menhelyeken, azt akarjuk h ne jussanak olyan sorsra a kutyusok h kirakják őket az út mellett, vagy agyonütik mert már nem olyan édes kis kölyök stb. Tudjátok a tenyésztő ellenőrzi a kutyáit! Ergo kevesebb lenne a kóbor, kivert kutya ha mindenki tenyésztőtől vásárolna vagy ha nincs rá pénze MENHELYRŐL fogadna örökbe. Elárulom nektek h nem a levegőbe beszélek, mert mikor kezdő kutyás voltam gyerek fejjel kikönyörögtem egy kiskutyát magamnak akit 15ezer Ft-ért vásároltunk meg.. Imádtam, szerettem de napról napra rosszabbul volt egyszer felpuffadt a hasa aztán visszaesett mígnem odáig jutottunk h bélcsavarodást kapott és meg kellett műteni! 5 hónapos volt és elpusztult.. Mint később kiderült valamilyen szervi rendellenessége volt.. A szaporító úgy adta elő nekünk h azért ilyen olcsó mert 3mm-el beljebb van az alsó fogsora ezért nem lehet kiállításra vinni.. Átvertek minket és megtanultam egy életre, SOHA TÖBBÉ szaporítótól kutyát nem veszek.. Nem éri meg azt a szenvedést amit én akkor átéltem lelkileg.. Inkább rászánom a pénzt és tudom h egészséges kutyust kapok minthogy azon idegeskedjek mikor jön elő újabb betegség! Erről szól a törzskönyv nem pedig arról amit sokan hisznek vagy amire sajnos sokan "villognak" (sznobok) Ezért mondjuk milyen fontos a TK és nem azért h másokkal veszekedjünk, csak sokan túlkompenzáljátok és kiforgatjátok a szavainkat!
2010. márc. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:
33%

Egy kérdés: ha az illető nem hivatalos tenyésztő, de ad törzskönyvet..az miért biztosíték arra, h nem lesz beteg?

Hiszen én is kaptam volna, és szaporítótól vettem, ahogy ti nevezitek..bár szerintem ő nem az.

vagy ő akkor hogy adhat?

2010. márc. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!