Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik kutya a...

Szerintetek melyik kutya a jobb és miért : a Westie, a Beagle vagy a Yorkie?

Figyelt kérdés
??????
2010. márc. 10. 20:20
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:
igen már néztem képeket róluk de mind a két kutya nagyon tetzsik ugyhogy nehéz eldönteni :-S:D
2010. márc. 12. 13:49
 42/54 anonim ***** válasza:
apáméknál most vannak beagle kölykök. nagyon édesek, még a szemük sem nyílt ki :)) ha akarod, megpróbálhatok képet feltenni a virslikékről, az majd meggyőz :)))
2010. márc. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 A kérdező kommentje:
hát nekem mind1 de ha teszel akkor meg nézem őket...:D
2010. márc. 12. 14:14
 44/54 anonim ***** válasza:
Beagle-val jobban jársz! Elhiheted!:)
2010. márc. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
A westi akaratos, a yorki nehezen nevelhető, beteges, a beagle meg egy öntörvényű, embert próbáló romboló és szökőgép.Vegyél egy tacskót, azt imádni fogod.Kevés olyan okos és gazdiimádó, bohóc és jól nevelhető kutya van, mint a tacsi, csak nem divatkutya.Bár, lehet, hogy emiatt olyan egészségesek, nincsenek agyontenyésztve.A mienk hosszúszőrű törpe(nézzél róluk képeket, milyen esztétikusak), de van egy simaszőrű normál méretü is.Kint is tarthatod, de imádják a kényelmet, így a lakásban imádnak lenni.Nekük ketten vannk panelban és semmi gondunk nincs velük, pedig sokat vannak egyedül.És nézd meg, hány problémás tacskóról olvasol pl. itt?Szinte egyről sem, mert nem problémás kutyák.Fontold meg ezt a fajtát is.Tudok kiváló kennelt ajánlani, ha érdekel írj privit.
2010. márc. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
ja, abszolút egészségesek. csak minden 3. nak porckorongsérve van a hosszú hátából kifolyólag, nem csak a szaporítottaknak. és szintén a hátuk miatt egy csomó trükkre nem képesek, mert megsérülnének.
2010. márc. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:

beagle, mert okos,tanítható,cuki... nekem 2 van és max 2 nap alatt bármit megtanulnak pedig az idősebb 6 éves és még mindig,ha azt mondod sokat foglalkoznál vele megnevelheted

a beagle igazi kutya!

13/L

2010. ápr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
14:22 a 2 nap alattott nem tőled vettem bocs
2010. ápr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:

14:56-os vagyok itt vannak mind a ketten(Bella bicolor,Tapi tricolor)

Bella: [link]

Tapi: [link]

2010. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 2 beagle szuka kutyám van egyik 5 éves másik 2. Mindkettővel dog dancingolok, egyikkel versenyszerüen, és mindkettővel agilityzek versenyszerüen. Van egy beagle klubbunk is és tagja voltam a fajtamentésnek is (plusz alapitótagjai között is ott a nevem)

Szóval ha lehet ezt mondani konyiotok valamicskét róluk.

Ha beaglet akarsz akkor mondj le a szép kertről, az elő hónapok/évek a szép lakást is elhomályositják és pár ősz hajszál is előkerülhet a sok mérgelődéstől de kárpótol minden szépsége a fajtának!!!!!! Rettenetesen inteligensek ezáltal nagyon makacsok is! Ha nem érzel rá hogy neveld, tanitsd Őket akkor a fejedre nőnek, kihasználnak és borzasztó lesz velük élni!!! Ha viszont kiskorától fogva tudja hol a helye, tudja mit szabad mit nem szabad akkor nem lehet gond.

Mivel egy makacs kopó ezért előbb a szagok majd utána a gazdi. Ezért van az, hogy a fajtamentés NAPI 3-4 hivást kap, hogy "elszökött" vagy éppen "családi okok miatt gazdit keres" kutyákról kap bejelentést. Úgyhogy nagyon fontold meg mit választasz és ne csak bele a nagyvilágba vegyél magad mellé kutyát, látom rajtad az irásaid alapján elég okos ember vagy ahhoz, hogy tudj rá várni, ismerd meg jobban a fajtát, keress fel és beszélgess tenyésztőkkel, járj el sok olyan helyre ahol minden infót megtudhatsz a fajtáról.

Légy óvatos nehogy átvágjanak mikor választod a kölyköt!!! Nehogy valami szaporitott alomból hozass kutyát, mert lehet olcsó és aranyos de ha felnő lehet kicsit se fog hasnolitani egy beagle-re és lehet olcsó volt de annál többet kell orvoshoz járni vele a fajtabetegségek miatt vagy éppen a rossz immunrendszer miatt.

Na és nem beszéltem még a rossz idegrendszerről sem. Mindenki úgy ismeri ezt a fajtát mint az édibogyó kis plüsskutyus. Ma már korántsem ilyen....egyre több a szájkosaras és agressziv, "nekedrontok széttéplek" bigli...a szaporitók miatt van ez is mivel nem figyelnek oda a genetikára és a jó párositásra!


Összesitve ismerd meg a fajtát és minden vele járó rossz és jó tulajdonságot, kölyökválasztásnál csakis törzskönyves kölyköt vegyél egy jó tenyésztőtöl és az elején fogd meg, hogy tudja Te vagy a falkavezér!!!


Ha akarod e-amilozgathatunk is szivesen segitek minden kérdésben!!! ;-)

2010. ápr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!