Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki használ ugatásgátló nyakörv...

Ki használ ugatásgátló nyakörvet? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Van egy pulikeverékem, és egyfolytában ugat. Vittük kiképzőhöz, de Ő is lemondott róla. Ok nélkül ugat, az utcában senki sem járkál, egy kutya sem ugat, csak Ő. És ez a szomszédokat és a szüleimet is nagyon zavarja.
2010. márc. 19. 15:31
1 2 3
 11/28 Akiteki ***** válasza:
66%
Láttatok már pulit? Az utcánkban 6 db van különböző házaknál. Éjjel-nappal ugatnak. Nem hiszem, hogy mindegyiknél nevelési probléma van. A puli ilyen. Totál hangzavar. Régen nagyon szerettem volna egyet, de most már eszembe nem jutna.
2010. márc. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

A kérdésekre akkor válaszolok is:


Mennyit foglalkoztok vele egy nap? Délelőtt sétálunk, és egész délután játszuk,szaladgálunk, más kutyusokkal találkozunk. Tehát mozog. Nem, nincs megkötve, nem tartom megoldásnak semmire. Egyébként nincs vele baj, nagyon okos kutya, csak a sok ugatással van baj. A mi utcánkban is vannak pulik, és sokat ugatnak.

Viszont az előző kutyám is pulikeverék volt, és Ő nem ugatott annyit.

Már mindent kipróbáltunk, de nem segít:(

A környékünkön pedig nincs több kiképző:(

2010. márc. 19. 19:48
 13/28 anonim válasza:
86%

Ma már az állatkínzásért börtön jár!!!

Mellesleg pulink van már évtizedek óta, a pulinak ilyen az alaptermészete, magas hangon ugat non stop...

SOHA, de soha nem jutna eszembe mindenféle válogatott kínzóeszközökkel hallgatásra bírni ide értem ezeket a "csodanyakörveket" is. Szerintem csak az vállaljon be pulit, akinek megfelelő a lakókörnyezete hozzá. Ugyanez vonatkozik a vizslára is!

2010. márc. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Nem azért kérdeztem, hogy mindenképp rá akarom tenni,csak most hallottam róla, hogy van ilyen is, és kiváncsi voltam rá. De mivel ha jól értelmeztem a válaszokat, ELEKTROMOS, így nem fogom használni.
2010. márc. 19. 22:57
 15/28 anonim ***** válasza:
54%

Van ultrahangos is.

Jól nézz körül, itt többé-kevésbé jószándékú válaszokat kapsz ugyan de nem(!) szakmai segítséget. (nem is ez a cél)

Ez az ultrahangos amit nem láttam, de az egyik ismerősöm szerzett egyet (mert nála mudik vannak általában 4-5-6 ideiglenesen) a Vaterán vette és távírányítós (tehát igazából csak akkor működik ha Te megnyomod), viszont a kutya reagált rá (meglepődött :D) és abbahagyta az ugatást.

A folyamatos értelmetlen ugatás igenis idegesítő tud lenni... (Egyszer vidéken voltam és pokoli fejfájással ébredtem, kimentem a kertbe sétálgatni, olvasgatni, stb... aztán fél hat körül a 3 házzal odébb lakó kis testű kutya elkezdett ugatni 8-ig. Az elején még úgy voltam vele: hadd ugasson, hisz kutya... később körül néztem: mi a frászt ugat ennyit? sehol semmi ugatnival nem volt... a végén: már ott tartottam, hogy ha nem hagyja abba kitekerem a nyakát neki vagy a gazdájának, mindegy csak csend legyen! Aztán persze nem tettem meg, de nem sok hiányzott.)

Az egy dolog ha azért ugat, mert oka van rá és egy másik dolog ha azért ugat mert, csak! Az egyik hasznos a másik nem. Egyébként végeznek olyan műtétet is, hogy elvágják a kutya hangszálait és akkor nem tud ugatni (na ezt nevezem én durvának!).

2010. márc. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ. Utánanézek a kínálatnak, mert elektromos semmiképp nem kell.
2010. márc. 20. 12:34
 17/28 anonim ***** válasza:
17%

Az ugatásérzékelős szerkezet akkor is megcsípi a kutyát, ha a közelben egy másik eb ugat.Teljesen haszontalan és káros.A debarkálás - a hangszál átvágása- nem kínzás, ambuláns műtét.Az ugatásban nem gátolja a kutyát, csak éppen nem hallható! Az ugatás érzése ott van a torkában.

Ez az a bizonyos "kecske is jóllakik, káposzta is megmarad".

Érdeklődj egy jó állatorvosnál.

2010. márc. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
A hangszálait semmiképp nem vágatom el. Se jó, se rossz doki véleménye nem érdekel ebben. Sose csinálnék vele ilyet.
2010. márc. 22. 20:29
 19/28 anonim ***** válasza:
A hangszálműtét állatkínzásnak minősül, tiltja a törvény.amelyik doki ilyet csinál, illegálisan csinálja.És ha nem úgy sikerül,iszonyú, horrorisztikus hangokat ad ki a kutya.ne műttesd!Vannak ugatósabb és kevésbé ugatós kutyák, hát a tied ugatós.Az ugatásátlót se tenném én fel. Ez van, ezzel a problémával egy pulinál nem nagyon van humánus módszer.
2010. márc. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó: hát ezt meg honnan vetted?

Inkább az összes kutyám megy hangszálműtétre, mint a megmérgezett kutyám gyomormosásra vagy eltemetésre.

2010. márc. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!