Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem nőtt meg a törzsköny...

Miert nem nőtt meg a törzskönyves border colliem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Imádom a kicsi drágámat, nem is érdekelne, hogy mekkora, de mégis csak furcsa, hogy egy törzskönyves kutyánál ilyen helyzet jelentkezik... Az állatorvosok nem mondanak semmi negatívat, egészséges, csak 8 hónaposan szinte kétszer akkorának kéne lennie, mint amekkora lett (egyelore). A legjobb minőségű tápot kapja (Acanával kezdtünk, egy ideje Hill's-t kap), abból is annyit, amennyi elő van írva (minimálisan kevesebbet, mert volt pár hete, mikor annyitól ducibb lett). Nem azért fogjuk szeretni, mert border collie méretű, hanem azért, mert ő a kincsünk, de igazából bosszantó, hogy bevállaltuk a 120 ezer forintos, törzskönyves kislány kutyát, hogy biztos helyről jöjjön és egészséges legyen...tudván, hogy majd "visszajön az ára". Ez biztosan csúnyán hangzik de tényleg nem akartam szaporítótól beteges kiskutyát kockáztatni, nem sajnáltuk, de attól még nem pénztárca kímélő.

Van egyébként ilyen korban a kisnövésre megoldás?

A két testvére egyébként normális méretű lett. Az apukája külföldön is nagyon kedvelt, gyönyörű, nagy fedező kan kutyus.



2016. ápr. 26. 00:40
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
100%
a borderek elég heterogének, még most is, szóval a méretük sem egyforma. néha becsúszik egy-egy midi border is, normál méretű szülőkkel. az enyém szülei normál méretűek, sőt, inkább a kicsik közé tartoznak a kutyám meg bőven a magasak közé tartozik van vagy 10 centi közte és az apja között. ilyen a genetika, nem lehet mindent előre látni. kíváncsi lennék, a tiéd pontosan mekkora, lehet, hogy egyáltalán nem kicsi (8 hónaposan még fog nőni, nyilván nem a kétszeresére de még centik vannak benne, a borderek elég későn érők, kivéve pár show-vonalt).
2016. ápr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
52%

" nem akartam szaporítótól beteges kiskutyát kockáztatni,"

Ez igazán dicséretes. Erre mire készülsz?

" így vagy úgy akarom, hogy legyenek majd kiskutyái, mert mindenképp szeretném, hogy maradjon nálam kölyke."

Szaporítani. Gratula. :(

2016. ápr. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 A kérdező kommentje:

Szóval! 11,5 kg, es kb. 38 centi, nem tudtam olyan pontosan lemérni... :D Május 11-én lesz 8 hónapos. Igazából nem olyan vészes ez, csak minden borderes ledöbben, mikor meglátja, és megtudja, mennyi idős...

Utolsónak: nem úgy értettem!!! Úgy értettem, hogy nem is 150 ezer forintos törzskönyves kutyákat akartam vele potyogtatni évente! Mindenképp szerettem volna, hogy legyenek kölykei, amiből egy kiskutyát megtarthatok majd, és így tovább, hogy egy leszármazottja mindig maradjon velem, az ő kicsinye legyen majd a család új tagja, mert sajnos a kedvenceink nem maradhatnak velünk életünk végéig. Arra céloztam, hogy nem tenyészteni fogom, hanem lesz majd egy (törzskönyv nélküli) alom, barátoknál van törzskönyves egészséges fiú, remélhetőleg tőle... Szerintem ez nem meríti ki a szaporítás fogalmát........ Most attól, hogy nem fog nagyra nőni, és nem lehet hivatalosan tenyészteni, már szerinted nem is lehetnek kölykei?

2016. ápr. 26. 13:15
 14/60 anonim ***** válasza:
100%

Én keresnék a helyedben egy ún. növekedési görbét a neten és összevetném azzal. Hátha nem is olyan szörnyű


De igen, indulnék vele midi-ben agilityn :D

2016. ápr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
100%

8 hónaposan 38 centi az gáz..

Az én - igaz munka vonalú kutyám, aki viszonylag kicsi lett a maga 49 centijével - ennyi idősen 47 centi volt.

Privátban megírnád a párosítást? Ez még show vonalban is brutál kicsi, de nem elképzelhetetlen. Pl. a LFY kennelből láttam én már akkora kant amelyik akkora kb mint egy nagyobb darab sheltie :D

2016. ápr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
91%

"Most attól, hogy nem fog nagyra nőni, és nem lehet hivatalosan tenyészteni, már szerinted nem is lehetnek kölykei?"


Lássál tovább az orrodnál és gondold át ezt a kérdést még egyszer. Szerinted akik szaporításra veszik a törzskönyv nélküli kutyájukat hol veszik? És hogyan? Nem mesélik el, hogy mi lesz a céljuk vele. Ez a barátoknál szöveg meg SOSEM működik. Ha egy csepp felelősségérzet is van benned a leendő kiskutyák és a FAJTA iránt, akkor ezt az ötletet amilyen gyorsan jött olyan gyorsan elveted.

(Ajánlom figyelmedbe a labradort vagy yorkiet mint az olyanok által mint amire Te készülsz, azok a kutyák akikkel ilyen név alatt "törzskönyv nélkül" találkozni lehet már nyomokban sem tartalmaznak labradort vagy yorkiet, jó esetben úgy néznek ki...de jellemben valami botrány, és ugyanerre készülsz. Köszönjük a border collie fajta nevében, gratulálok)

2016. ápr. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Mérettől és minden egyébtől függetlenül, megkérdezhetem, hogy miért nem szeretnél törzskönyves almot?

2016. ápr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
90%

pedig szaporítani akarsz :( sose jön be ez a barátok majd elviszik ötlet, a bordereknél ráadásul nem is a kicsi alomszám a jellemző, 8-10 kölyök is simán lehet. ráadásul ha a tiéd nem felel meg a standardnek nem érdemes szaporítani. a kölyke nem ő lesz, felesleges ezért leelletni. inkább hozz majd még egyet az anyjától, apjától vagy ha valamelyik tesóját megtartotta a tenyésztő akkor tőle.

tényleg kicsinek tűnik, sajnos van ilyen, még a leggondosabb tenyésztőnél is előfordulhat. én egyre több apró show bordert látok, hát, nálad is előfordult. én ezen csak akkor aggódnék, ha kiállításra szeretted volna vinni és tsiztességesen tenyészteni, de te nem erre készülsz ugyebár..............

szerítnem majd ovartalanítsd, de semmiképp se hozz le tőle almot, ha tényleg pici még vigyázni is kéne mert egy túl nagy kan árthat is neki, vagy túl nagyok a kölykei és a szülsénél lesz baj, nem éri meg. az agility gondolkozz el, van aki ölni tudna egy jó képességű midi borderért, ha te is jó vagy szarrá lehet nyerni magad vele...

2016. ápr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti!!

Iiiiimmmmádom a stílusodat....! :) Lekezelő, cinikus, kicsit sem intelligens! Nem mindom, hogy már értek hozzá, de még amúgy is csak elképzeléseim vannak, hülye viszont nem vagyok. Nyilvánvalóan az eset előtt utánajárnék rendesen a dolognak, hogy mit érdemes, mit nem! Még távol állunk a lehetőségtől. A barátaim kutyája törzskönyves kan, látom minden hétvégén. Mi sülne ki belőle? Beteg kiscica? Továbbá a kölyköket baráti körön belül elajándékozni tervezem, vannak páran, akik már alig várják. Ha annál több lesz, maradnak itt! Mellesleg a kedves stílusoddal egyébként sem a kérdésemre válaszoltál. Köszönöm! Szia! :)

Utolsónak: ez sem fix még igazából, csak én pár forrásból azt hallottam, hogy ha nem éri el a standard méretet, akkor igencsak lehetnek belőle problémák... Nem tudom, ez nincs így?? Tényleg szeretném, hogy legyen legalább 1 kölyke akit megtarthatok, hiszen egy teljesen egészséges kutya, tucatnyi vizsgálatot megcsináltunk és ez 100%.

2016. ápr. 26. 14:13
 20/60 A kérdező kommentje:

Persze, nyilvánvalóan nem ő lesz, volt már nekem borderem előtte. Csak mégis a kölyke, vele nő fel....

Nem akarok en keresni rajta oszinten szolva, ez nem arrol szolt..

Agilityre esélyes, hogy alkalmas lenne, gyors, gyonyoruen es nagyokat ugrik. Jovohettol jarunk kutyasuliba, ott majd rakerdezek.

2016. ápr. 26. 14:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!