Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem nőtt meg a törzsköny...

Miert nem nőtt meg a törzskönyves border colliem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Imádom a kicsi drágámat, nem is érdekelne, hogy mekkora, de mégis csak furcsa, hogy egy törzskönyves kutyánál ilyen helyzet jelentkezik... Az állatorvosok nem mondanak semmi negatívat, egészséges, csak 8 hónaposan szinte kétszer akkorának kéne lennie, mint amekkora lett (egyelore). A legjobb minőségű tápot kapja (Acanával kezdtünk, egy ideje Hill's-t kap), abból is annyit, amennyi elő van írva (minimálisan kevesebbet, mert volt pár hete, mikor annyitól ducibb lett). Nem azért fogjuk szeretni, mert border collie méretű, hanem azért, mert ő a kincsünk, de igazából bosszantó, hogy bevállaltuk a 120 ezer forintos, törzskönyves kislány kutyát, hogy biztos helyről jöjjön és egészséges legyen...tudván, hogy majd "visszajön az ára". Ez biztosan csúnyán hangzik de tényleg nem akartam szaporítótól beteges kiskutyát kockáztatni, nem sajnáltuk, de attól még nem pénztárca kímélő.

Van egyébként ilyen korban a kisnövésre megoldás?

A két testvére egyébként normális méretű lett. Az apukája külföldön is nagyon kedvelt, gyönyörű, nagy fedező kan kutyus.



2016. ápr. 26. 00:40
1 2 3 4 5 6
 31/60 A kérdező kommentje:
Ez esetben én kérek elnézést! Nem is értettem a feltételezést..
2016. ápr. 26. 15:22
 32/60 anonim ***** válasza:
100%

Általában amelyik nem üti meg a standardot az nem igazán tenyészthető tovább.

Szerinted miért van annyi ideggyenge,beteges egyed bizonyos fajták között?


Pont sajnos az olyanok miatt mint te.

És nem,senki nem mondta állatkínzó vagy,csak pusztán felelőtlen.

Felelős tudásra vall,hogy tenyésztőtől vettél kutyát,erre meg tk nélküli almot szeretnél lehozni a kutyádtól :(


Amúgy miért nem akarsz törzskönyves almot? Hiszen kutyánként 5500 ft/ törzskönyv/kutya.

Tenyésztőd segíthetne kiválasztani a megfelelő kant is a szukádhoz,illetve rengeteg segítséget tudna adni. Vagy attól félsz,hogy ő is azt mondja nem tenyészthető a kutyád? Amúgy hobbira adta el vagy tenyésztési,kiállítási kutyának??


Aztán mivel nem akarsz rajtuk keresni passzold el törzskönyvesen ingyen,vagy jelképes összegért.



Amúgy ezek a barátoknak kell kutya 10 ből max 1 barát aki talán fog tőled hozni,venni kölyköt.


Ilyenkor mindenki perszeee kell. Aztán majd megszületnek akkor vissza lépnek szépen sorjában.

Mikor 8 hetesen elvihetők lennének örülhetsz ha 1-2 barát visz tőled kölyköt. Majd kifogássokkal jönnek jajj most nincs pénz egy kölyökre,mert nyaralásra gyűjtünk,most döglött be az autó arra ment a pénz. Kaptam egy jobb állást nincs időm.

Ismerősöm megszívta.Ő tényleg szaporított eleve tk nélküli kutyától hozott le almot. Neki is ígérte mindenki,hogy jajj kell kiskutya,pont tőle. 10 kiskutya született 2 barát hozott el tőle kölyköt. 1-et eleve megtartottak volna. 7 kölyöknek kellett gazdit találni. 5-6 hónaposan sikerült az utolsó kölyköt elpasszolnia tök ingyen.Rengeteg pénzébe kerültek a kutyák.Azóta ő soha többet azt mondta.


Lehet van jelenleg szabadidőd,pénzed. De mondjuk ha nálad marad 4-5 border plusz a szukád 5-6, azzal 10-15 évig tisztességesen elfogod őket látni?? Ennyi kutya piszok nagy felelősség,anyagi vonzatú(persze ha jól éltek és simán bírjátok,akkor nem szóltam)

Csak kicsit meggondolatlannak gondollak.

2016. ápr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 A kérdező kommentje:

Igen igazad van teljesen, de semmi konkretat nem mondtam meg, csak gondolkoztam a lehetosegeken, HA nem lehetnenek torzskonyves kutyai. De ha olyan lehetoseg nincs, ugy hogy tenyleg ne konkretan ROSSZ suljon ki belole, akkor persze bele fogok torodni.

Szeretnek en torzskonyvet, azt mar emlitettem elobb is. Ha lehet nekik, akkor mindenkeppen lesz. Nem arrol van szo, hogy en nem akarom. :) Felhivtam az angol pasztorkutya clubot. Szerintuk meg 14 honapos koraig barmi tortenhet, es ha arányos a kutya, de nagyjabol minimum 40 centi, es elviszem szemlere, nem lesz semmi problema. Úgyhogy ebben reménykedem egyelőre, hogy még megnő picit a kritériumokhoz... :) Ha törzskönyves kiskutyái is lesznek, akkor is családba ajándékozok belőle, ha marad, igyekszem jó helyre eladni, már amennyire ezt ki lehet szűrni...

2016. ápr. 26. 15:45
 34/60 anonim ***** válasza:
100%

Semmi konkrétat nem mondtál, csak gondolkoztál a lehetőségeken?

" így vagy úgy akarom, hogy legyenek majd kiskutyái, "

Akkor ezt ki írta?

Ha meg már minősítesz: volt egy pár kutyám, mind tk-s, mind standardon belül, vmelyik R.Cacibos, vmelyik HJCH, mégsem szaporítottam őket.

Ráadásul jól neveltek is voltak mind. És (ó, mily borzalom!) még gyerekeim is vannak. :)

2016. ápr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
Most félretéve a fent említett aggályokat, bennem az is felmerült, hogy az egy dolog, hogy az ember elképzeli, milyen frankó lenne, ha a cuki kutyájától születne az utódja, azért még az is ott van, hogy mondjuk az ember nem az idősödő szukáját akarná ezzel terhelni, szóval mondjuk 5-6 évesen vállalná be ezt a dolgot, de ezt követve akkor egyszerre három kutya is lesz sokszor, ha egy 12-14 éves élettartammal számolunk. Az meg azért elég brutális szabadidőt igényel. Meg aztán az a két-három hónap is egy alomnyi kölyökkel, az se gyenge.
2016. ápr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi lennék, hogy a kérdező mivel foglalkozik (esetleg gyerek és még tanul?), hogy tengernyi ideje van...
2016. ápr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:

15:37-es vagyok


2 cm-t még simán nőhet.

2016. ápr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy 40 centis BC egy vicc...

Méret és súly: Az ideális méret kanoknál 53 cm, szukáknál valamivel kevesebb.

2016. ápr. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 A kérdező kommentje:

Én egyetemista vagyok, viszont van három kisebb testvérem is, ugyanúgy kutyabolondok. Az előző kutyusunkat sem hanyagoltuk soha. :) És igen, ez természetes, hogy nem idősödő korára terheljük kölykökkel. Igazából majdhogynem ez a cél, hogy 3 Angyalka is legyen akár egyszerre itthon. :) A tenyésztőnknél is pont így van! Nagymama, lánya és unoka. :) Nem okozna gondot nekünk sem... sőt! :)


Jó. Akkor leváltom az "akarom" szót a "nagyon, naaagyon szerentém" kifejezésre! Lehetséges, hogy jön majd egy szakértő (nem te, például) aki azt mondja rá, hogy semmiképp sem lehet kölyke! Akkor nem lesz, mert az ő javát akarom. Egyébként, "doktornő", az angol pasztorkutya clubbal történt telefonhívásom során az imént kiderült, hogy a mostani mérete nem vészes, 14 hónapos koráig bármi történhet és 40 centisen is megkaphatja a megfelelő minősítést, ha szép és arányos, továbbá egészséges a kutya - márpedig mindegyik igaz rá. De nevezd genetikailag hibásnak, bátran!:) Persze azt ő is elmagyarázta, hogy a pároztatás úgy műkodik, hogy a két kutyát hosszas vizsgálódás után utalják egymáshoz valónak - ez mondjuk tőled nem hangzott el így szó szerint, de értem, hogy ezt akartad kifejezni. Én honnan tudnám? Mondtam, hogy kárt nem tennék, utánajárás után számít minden konkrét ténynek.. És utána is jártam. Szóval nyugalom! Nem mellesleg a hölgy stílusa is kedvesebb volt! :)


Egyébként a választ szintén nem itt kaptam meg, hanem telefonon, lehet ezzel kellett volna kezdeni. A hölgy a szabályzatból olvasta egyenesen nekem, hogy csak a kanok mérete van hivatalosan megadva, azaz 50-51 centiIG, a szuka ennél alacsonyabb. De ennyi. Természetesen láthatóan esztétikus, arányos kereteken belül.

2016. ápr. 26. 16:28
 40/60 anonim ***** válasza:
100%
Igen, akárhogy is nézzük, a 40 centis border az nagyon apró. :(
2016. ápr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!