Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem nőtt meg a törzsköny...

Miert nem nőtt meg a törzskönyves border colliem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Imádom a kicsi drágámat, nem is érdekelne, hogy mekkora, de mégis csak furcsa, hogy egy törzskönyves kutyánál ilyen helyzet jelentkezik... Az állatorvosok nem mondanak semmi negatívat, egészséges, csak 8 hónaposan szinte kétszer akkorának kéne lennie, mint amekkora lett (egyelore). A legjobb minőségű tápot kapja (Acanával kezdtünk, egy ideje Hill's-t kap), abból is annyit, amennyi elő van írva (minimálisan kevesebbet, mert volt pár hete, mikor annyitól ducibb lett). Nem azért fogjuk szeretni, mert border collie méretű, hanem azért, mert ő a kincsünk, de igazából bosszantó, hogy bevállaltuk a 120 ezer forintos, törzskönyves kislány kutyát, hogy biztos helyről jöjjön és egészséges legyen...tudván, hogy majd "visszajön az ára". Ez biztosan csúnyán hangzik de tényleg nem akartam szaporítótól beteges kiskutyát kockáztatni, nem sajnáltuk, de attól még nem pénztárca kímélő.

Van egyébként ilyen korban a kisnövésre megoldás?

A két testvére egyébként normális méretű lett. Az apukája külföldön is nagyon kedvelt, gyönyörű, nagy fedező kan kutyus.



2016. ápr. 26. 00:40
1 2 3 4 5 6
 21/60 A kérdező kommentje:
Ja! Es neki furcsa de osszesen 2 tesoja volt, harman voltak. Tenyleg tobben szoktak lenni.
2016. ápr. 26. 14:16
 22/60 anonim ***** válasza:
95%
Es a tenyésztője ezt meg fogja engedni? :D kiváncsi vagyok melyik kennel lehet ez 😂😂
2016. ápr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
100%
Azt még mindig nem tudjuk, hogy miért akar törzskönyv nélküli almot... :( és nem is válaszol a kérdésre... :(
2016. ápr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 A kérdező kommentje:

Deee! Hiszem válaszoltam!! :) Olvassatok vissza! Azért mert nekem azt mondták hogy ha az én kutyám nem éri el a stabdard méretet, valószínűleg problémás, hogy törzskönyves kiskutyái legyenek. De ennek még nem jártam utána, tehát ha nincs így, semmiképp sem kerülném ki!

Vízbe? Te normális vagy??? :) Ismeretlen embereknek ilyeneket mondani? Miből szűrted ezt le? Leírtam, hogy ha maradnak, megtartom őket. Elférnek bőven. Idő rájuk annyi mint a tenger. És mind boldogok lesznek :) Nincs lelked egyszerűen. Már elköszöntem, de akkor mégegyszer: szia. :)

2016. ápr. 26. 14:35
 25/60 anonim ***** válasza:
67%

Pont, hogy van lelkem. Nem mellékesen eszem is, veled ellentétben.

Sajnálom a kutyád, remélem, neki több esze van és nem engedi magára a kant.

Hiába a kismillió vérvétel, stb., egyértelműen genetikailag defektes a vérvonal. Kevés kölyök, nem standard méretű a kutyád...

Láss túl a rózsaszín ködön!

2016. ápr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
100%
Cél nélkül amire készülsz csak az állomány romlásához vezet. Tudod egy csepp a tengerben...de álljunk már kicsit hátrébb és nézzük meg miből van a tenger.
2016. ápr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy kutya a tenyészszemlén nem tenyészthető minősítést kap, annak megvan az oka. Ezt el kell fogadni, és nem felülbírálva mindenáron kiskutyákat akarni. Ez a felelős állattartás és a felelős gondolkodás a fajta iránt.
2016. ápr. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 A kérdező kommentje:
Olvasd vissza a kezdeti valaszaimat es utana a te stilusodat. Nem adtam annyi infot, hogy igy reagalj. Minosithetetlen. Kedvesem is lehet segiteni az embernek! Te arra nem vagy kepes. :) Mutasd meg kerlek az allatorvosi diplomadat! Lehet kisebb az atlagnal, de egeszseges. Genetikailag defektes? Kicsi, oke, de hogy lehet ilyen szavakat hasznalni?! Meselj meg arrol a csodaszep, makulatlan lelkedrol! Toroltetem a kerdest. Sajnalom a kutyadat, vagy barmit, ami van. Jo nevelest kaphatnak. Koszonom a hozzajarulast.
2016. ápr. 26. 15:03
 29/60 A kérdező kommentje:
Nem kapott minositest, nem volt meg tenyesszemlen, hihetetlen, hogy ennyire korlatolt es arrogans mindenki!!! Kerdeseket tettem fel, elmeletek voltak!
2016. ápr. 26. 15:04
 30/60 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem kapott még minősítést a tenyészszemlén, hiszen még 8 hónapos sincs!!

A válasz általánosságban értendő...

2016. ápr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!