Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem nőtt meg a törzsköny...

Miert nem nőtt meg a törzskönyves border colliem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Imádom a kicsi drágámat, nem is érdekelne, hogy mekkora, de mégis csak furcsa, hogy egy törzskönyves kutyánál ilyen helyzet jelentkezik... Az állatorvosok nem mondanak semmi negatívat, egészséges, csak 8 hónaposan szinte kétszer akkorának kéne lennie, mint amekkora lett (egyelore). A legjobb minőségű tápot kapja (Acanával kezdtünk, egy ideje Hill's-t kap), abból is annyit, amennyi elő van írva (minimálisan kevesebbet, mert volt pár hete, mikor annyitól ducibb lett). Nem azért fogjuk szeretni, mert border collie méretű, hanem azért, mert ő a kincsünk, de igazából bosszantó, hogy bevállaltuk a 120 ezer forintos, törzskönyves kislány kutyát, hogy biztos helyről jöjjön és egészséges legyen...tudván, hogy majd "visszajön az ára". Ez biztosan csúnyán hangzik de tényleg nem akartam szaporítótól beteges kiskutyát kockáztatni, nem sajnáltuk, de attól még nem pénztárca kímélő.

Van egyébként ilyen korban a kisnövésre megoldás?

A két testvére egyébként normális méretű lett. Az apukája külföldön is nagyon kedvelt, gyönyörű, nagy fedező kan kutyus.



2016. ápr. 26. 00:40
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:

"rendes megoldás azóta sincs."


Nézz utána jobban, 1,5 éve már megoldott a munkavonalasok tenyészthetősége. Nekem is az van, kapott szemlét volt azóta alma. Korrektül járnak el.

2016. ápr. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
ha megoldódott annak örülök, miután többekkel kicsesztek én kiszálltam... sajnos akinek keresztbe tettek, annak már mindegy.
2016. ápr. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
46%
Egyáltalán nem mindegy. El lehet menni, és munkavonalasíttatni lehet a kutyát, és megkapja a tenyészthetőt - az is akit anno kicsesztek. Persze jó mindig fújni valakire, de ez most pont nem az a szitu amikor kell.
2016. ápr. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:

munkavonalasítás alatt mit értesz pontosan? mindenképpen fci törzskönyv kellett. ha meg kicseszték és indok nélkül kapott nem tenyészthetőt akkor mi van? persze mindig is meg lehetett oldani, de azért nem mindegy...

a fújásról meg csak annyit, hogy munkavonalas kutyát tartó ismerősöktől nem hallottam indokolatlan fújást soha senkire (biztos jó körökben járok :D), fordítva annál inkább... nekem mindegy, én kiszálltam a kiállításos-tenyésztéses mizériából.

2016. ápr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:

Nézz utána az Apkk honlapján hogy hogy megy ma a tenyészszemle. Dióhéjban: ha munkavonalú kutyád van és tenyészteni akarod, akkor be kell szerezned a munkavonal bizonyítására vonatkozó dokumentumokat és megcsinálni a munkavizsgát vagy BH vizsgát, a megfelelő szűréseket és elvinni a főtenyészszemlére és előre jelezni, hogy munkavonalas, így más kategóriában bírálják el. És megkapja. Eddig mindenki megkapta, aki így tett és igazolhatóan munkavonalas kutyája volt. Az is, akinek az előző rendszerben visszadobták a kutyáját.

Mondom, az én "agárkeverékem" megkapta zokszó nélkül. Annyit jegyeztek meg, hogy nagyok a fülei.

2016. ápr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
Szia,melyik kennelből van a kutyusod,nem a kennel szidása miatt érdeklődök,csak már annyian kérdezték és nem láttam választ,ha esetleg válaszoltál és elkerülte a figyelmem az elnézésed kérem!:D
2016. máj. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 A kérdező kommentje:
Szia! Hat igy ezek utan oszinten szolva nem szivesen irom le :) privatban esetleg, ha irsz, ott valaszolok Neked ra szivesen :)
2016. máj. 24. 09:27
 58/60 A kérdező kommentje:
42-43 centi... 😍 *.*
2016. jún. 30. 16:42
 59/60 anonim ***** válasza:
48 az alsó határ
2016. júl. 1. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 A kérdező kommentje:
Tudom! Ottan korul.. De legalabb mar novekszik :)
2016. júl. 2. 18:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!