Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan NE neveljek elkényeszte...

Hogyan NE neveljek elkényesztetett kutyát?

Figyelt kérdés

10 hetes a kiskutyám és nem szeretném túlságosan elkényesztetni, mert később gond lehet belőle.

Hányszor kellene játszani vele egy nap? Mit csináljak mikor túlpörög és össze-vissza harap amit csak ér?

Válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2016. jún. 29. 14:18
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
74%
Ne engedd kunyerálni, ha nagyon be lendül a játékba elkapod a grabancát és tartod amog le nem nyugszik. Játszani mindíg kell az nem számit bele hogy elkényeztetett lesz vagy sem. Ja és ne babusgasd.
2016. jún. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
92%

ne bántsd ha nagyon játszik,vagy túlpörög!! bocsánat de az első totál hülyeséget írt..

ha úgy játszik,ahogy neked nem tetszik,egy hangos NEM! mellett faképnél kell hagyni..

nem értem mit értesz elkényeztetés alatt?az én kutyám velem aludt ,sokat vittem kirándulni,sétálni,játszottunk..stb és nem lett elkényeztetett,első szóra megcsinál mindent amit kérek..ha rosszat csinál,szintén a nem! szóra azonnal abbahagyja..és sose bántottam.. a határokat is meg kell szabni,mit szabad,és mit nem..ettől lesz jól nevelt..nem szabad mindent ráhagyni,főleg a rosszaságot nem!!

2016. jún. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

Sosem szoktam bántani, ha elkezdi harapni a karom vagy a lábam, azonnal odarakom az egyik játékát, hogy inkább azt rágcsálja.

A babusgatás mit jelent pontosan egy kiskutyánál? Ölemben szokott aludni, meg mindenhova jön ahova én. Mosogatásnál is a lábamra fekszik.

2016. jún. 29. 14:31
 4/46 anonim ***** válasza:
45%
És szerinted mégis hogy tanulja meg a nem szó jelentéslt ha nem társul mellé semmi. Nem mondtam hogy verni kell vagy mi csak elkapja a grabancát rászól és elengedi. Ezt elég párszor alkalmazni. Nem értem mi ebben olyan eget rengető. Persze ezt nem lehet mindig alkalmazni. Csak ha nagyon elszáll és nem figyel rád.
2016. jún. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
45%
A babusgatás olyasmi jelent hogy puszilgatás,ölelgetés,becézgetés... szóval kutyának nem kellő dolgok. Az ölben alvás nem gond de tudja hogy csak akkor mehet oda ha engeded és nem akkor mikor kedve tartja.
2016. jún. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kutyáról van szó?



Hát #2-es labradorral esetleg vagy valami hasonlóval amit egy ovis is meg tud nevelni. Miért szerinted a farkasok hogy nevelik a kölykeiket?

Lehet szeretgetni de nem kell túlzásba vinni. Ha morog oda kell csapni ,ha pl kajára morog elveszed tőle és majd másnap megkapja. Sok játék &szórakozás. Oviba és suliba vidd el az nem árt. Vegyél neki egy nagy csontot és legyen néha az a vacsorája és olyankor azt is elkérni , ha nem adja lecseszés és pofon vagy megrázás ,de ha odaadja elveszed aztán visszakapja és dicséret. Szoktasd pórázhoz minél hamarabb. Etetésnél a kutya ül a tál előtt csak parancsra ehet és akár néha túrkálj a kajájában vagy egyél előtte. Asztaltól soha nem kaphat kaját és nem kunyizhat.

Írj ha még van kérdésed!

2016. jún. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
#4-nek igaza van #6 voltam
2016. jún. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:

kettes vagyok,és németjuhász,labrador,cseshzlovák farkaskutyát is tartottam már,egyiket se kellet megverni..egyszer rángattam meg a labit,amikor kirohant az autók közé..ha elég következetes vagy,és világosak a szabályok,mindegyik alkalmazkodik..sose bántottam egyiket sem!!

játék közben meg főleg nem kéne ráncigálni..de te tudod biztosan jobban..

lehet hogy én vagyok az új kutyasuttogó ?! :-O

2016. jún. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Pomerániai kutyusról van szó. Hallottam róla, hogy nagyon elszaladhat vele a ló, azért akarom még időben a jóra nevelni. A NEM szót már ismeri, és 90%-ban érti is. Az a baj, ha elkezd durván játszani és megfogom a grabancát, akkor még jobban elkezd morogni és rángatja magát, hogy kiszabaduljon.
2016. jún. 29. 14:54
 10/46 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan játssz vele, amennyit TE szeretnél. Vidd magaddal mindenhová, ahova TE szeretnéd. Engedj meg neki mindent, amit hajlandó vagy 15 éven keresztül mindig megengedni, és tilts mindent, amit nem. Ennyi.


A legkönnyebb úgy elrontani egy kutyát, hogy "Nem, nem jöhetsz fel az ágyra... mondom, nem!... na jó, maradj akkor, csak most az egyszer."


Ha játék közben túlpörög vagy bedurvul, egy határozott "nem" kíséretében told el magadtól, vagy kapd el a pofáját vagy a grabancát és tartsd néhány másodpercig - ne durván, épp csak hogy érezze, hogy hatást gyakorolsz rá. Ha ez sem elég, szó nélkül hagyd faképnél 5-10 percre, rá se nézz, ignoráld. A kutyák nagyon jól tanulnak a csalódásból. Ha a tiltó szóra lenyugszik, azonnal meg is dicsérgetheted, és mehet tovább a játék az általad diktált tempóban.

Ha harap, nem feltétlen jó módszer, ha játékot nyomsz a szájába a kezed helyett. Utasítsd rendre, és ha egy pillanatra visszakozik, akkor jutalmul megkaphatja a cibálható játékot. De legyen átmenet a kezed és a játék tépése között.


De ne légy vele nagyon szigorú, 10 hetes még nagyon fiatal, egy 2 éves kisgyerektől se várhatod el, hogy minden körülmények között tökéletesen viselkedjen.

2016. jún. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!