Hogyan NE neveljek elkényesztetett kutyát?
10 hetes a kiskutyám és nem szeretném túlságosan elkényesztetni, mert később gond lehet belőle.
Hányszor kellene játszani vele egy nap? Mit csináljak mikor túlpörög és össze-vissza harap amit csak ér?
Válaszokat előre is nagyon köszönöm!
#7-es vagyok
#2-es a kutyád nem szaladt volna a kocsik közé ha annyira határozott lennél.
De egy labin mit nevelsz? Lényegében kevés dolog van amiben fegyelmezni kell.
A farkaskutya meg egy másik kategória mert azt terhelni sem szabad sokáig a németjuhászt meg nevelni kell. Nekem jelenleg egy 83 kg-os káj kanom van és 80kg-os tibeti masztiffom kanom meg persze az öreg barátom a malinois kanom mondjuk ezeket nem tudom hogy nevelted volna te?
#10 a gyereket a kutyával ne keverjük. A gyerekeket nem kell fizikailag fegyelmezni. A kutyákat viszont kell. Elmenni onnan az a megadás jele. Ezért kell neki odacsapni mert akkor meglepődik hogy ez mi volt nem beszélni neki hogy "nem szabad" majd ez mehet akkor ha már engedelmeskedik.
Kedves kérdező a kutyád nem tart falkavezérnek mert ha annak tartana engedelmeskedne a nem szóra és akkor nem kellene el-/lenyomnod a kutyát. Nem azt mondom hogy verni kell a kutyát de ilyen korban ez a megoldás.
Egyáltalán nem értek a kutyaneveléshez és sajnos láttam már rossz példát arra, hogy milyen egy kutya, ha nincs megnevelve és én nem szeretnék olyat.
és mit csináljak vele? csapjak az orrára egy picit?
Falkavezér? 10 HETES KUTYÁRÓL BESZÉLÜNK. Ne toljuk már túl a dolgot. Ez a kiskutya még baba. Nem embergyerek, persze, az csak hasonlat volt. De még a "szülőt" keresi a gazdában, és optimális esetben ez meg is marad. Majd kamaszkorban érdemes lesz újra elővenni a szabályokat, de egyelőre felesleges keménykedni.
#11, a KÁJ kanodnál bizonyára üdvözítő a módszer, amit leírtál, már csak a fizikai erejénél fogva is, de egy társasági kutya kölyköt lehet és ajánlott is erőszakmentesen nevelni.
Nekem terrierem van. Nem pihe-puha vattacukor. 8 hetes korában egy "kedves" ismerős egy kicsit erősebbre sikerült játékos harapás után grabancon ragadta és földhöz csapta, mondván, az ilyen kutyákkal keményen kell bánni. Az eredmény az lett, hogy a kiskutyám még két éves korában is összepisilte magát, mikor meglátta az illetőt. Nem örömében.
Az ütésből a legtöbb kutya egyáltalán nem ért. Maximum félni fog a kéztől, a fájdalomtól, de az ütés nem a kommunikációjuk része. Nem kell túltolni ezt a falkavezéresdit, de egy grabancszorítás általában százszor többet ér, egy lágyabb kutyánál pedig az ütés kimondottan káros lehet.
Kérdező, ajánlok egy nagyon jó youtube csatornát. Ez a lány kizárólag pozitív megerősítéssel neveli/tanítja a kutyáit. Nem mondom, hogy így kell, és nyilván vannak kutyák, akiknél ez nem is válna be (legalábbis nem profi kiképzővel), de meglepően sok mindent meg lehet nekik tanítani erőszakmentesen. Persze nem dől össze a világ egy pórázrántástól vagy grabanchúzástól, főleg ha önveszélyes dologgal próbálkozik a kutya, de irányelvnek jók ezek a videók.
11-es vagyok
Semmi gond , majd megtanulod!
Kisebb dologért lehet az orrára egy határozottat, nagyobbért grabanc vagy durr egy saller és elküldeni magunktól ha nem akar arrébb menni kicsit làbbal meg kell tolni. Aztán 5-10 perc múlva hívd magadhoz.
Hát azt te szabod meg. Ha pl. belemászik az öledbe és te nem szeretnéd szólj rá zavard el.
Persze ezt a kutyát máshogy kell nevelni mint egy káj-t de volt yorkie kutyánk is(feleségem imádja őket) őt sem neveltem máshogy odacsaptam ha kellett 1.5kg-os kutya volt mind az összes yorkie-nk semmi károsodásuk nem volt és nem lesz egynek sem.
A lehető leghamarabb tudnia kell hogy ki a vezér, 2.5 hónapos kutyáról beszélünk.
Attól a kéztől nem csak verést kap hanem jutalmat is.
Kell nevelni, persze. De mindig a kutya habitusának és életkorának megfelelően. A spiccek kis genyó mitugrászok tudnak lenni, épp ezért írta ki a kérdező a kérdést, mert nem akarja hagyni, hogy a fejére nőjön az eb. De máshogy kell bánni egy fiatal kölyökkel, mint egy kamasz kutyával, vagy egy felnőttel. Máshogy egy szolgálatkész labradorral, mint egy Napóleon-szindrómás ölebbel vagy egy kőkemény pásztorkutyával. Sokféleképpen el lehet rontani egy kutyát, és az egyik mód erre, ha túl kemények vagyunk vele. (A másik, ha túl engedékenyek.)
Nem ismerem a kérdező kutyáját - lehet, hogy egy idegbeteg, frusztrált kis hisztigép, meg az is lehet, hogy egy normális kölyökkutya, aki hajlamos túlpörögni játék közben, és fogalma sincs róla, hogy a harapás fáj. Ezért jó lenne elvinni egy kutyaoviba, ahol kaphatna személyre szabott tanácsokat.
Ha nem tetszik valamilyen viselkedése, érd el, hogy azt hagyja abba. Persze az ésszerűség határain belül.
Ha nem tetszik, hogy erősen harap téged, hogy rág valamit, hogy hívod és ő csak szaglászik, szinte bármilyen módszerrel, de érd el, hogy azonnal hagyja abba az erős harapást. Vagyis ne 5-10 perc és 10 próbálkozás múlva, mikor a kutya már kifáradt és alaposan megerősítette magát, hogy 10-ből 9-szer ő győzött, hanem azonnal fejezze be. Ez lehet grabancrázás -ha erre csak még jobban bedurvul, akkor nem megfelelő technikával, erélyességgel csinálod-, egy bökés, egy erős rászólás, lenyomás, fenékre csapás, tockos, otthagyás, szájráfogás, elzavarás, bármi. Itt nem a módszer számít, hanem a kutyához mért megfelelő erejű kizökkentés, a te következetességed, hogy komolyan gondold a büntetést. A lényeg, hogy a kutya azonnal hagyja abba a nem kívánt viselkedést!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!