Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan NE neveljek elkényeszte...

Hogyan NE neveljek elkényesztetett kutyát?

Figyelt kérdés

10 hetes a kiskutyám és nem szeretném túlságosan elkényesztetni, mert később gond lehet belőle.

Hányszor kellene játszani vele egy nap? Mit csináljak mikor túlpörög és össze-vissza harap amit csak ér?

Válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2016. jún. 29. 14:18
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
Ivartalaníttatni sem ártana #18 voltam
2016. jún. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:

Hu most jól megkavarodtam :D nagyon köszönöm a sok választ és jótanácsot :)

Nem akarom egyáltalán verni se most se később, nem is lenne szívem! Olyan pici még, tényleg mint egy kisgyerek. Eddig ment a babusgatás, de olvastam, hogy nem szabad, szóval abbahagyom!

Szerencsére nem idegbeteg és észreveszi magát, ha ignorálom. Olyankor nyugton marad és leül vagy lefekszik rágcsálni az egyik játékát.

Írországban élek és itt még csak nem is hallottam kutyaoviról vagy bármiféle kutyaneveldéről. Itt a buta Írek csak tartják a kutyát és lesz belőle ami lesz... nem foglalkoznak velük, ami eléggé sajnálatos.

2016. jún. 29. 16:28
 23/46 A kérdező kommentje:
Hallottam az erős megbökésről, mint jó módszer, de annyira pici... egyszerűen nem merem erősebben megbökni. Nem szeretném ha bármi baja lenne :/
2016. jún. 29. 16:31
 24/46 bollocks ***** válasza:
Na, pont így lesz elkényeztetett kutyád...
2016. jún. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt nem szabad. A kutya gyönyörűen ki tudja használni ha nem mered meglegyinteni. Úgy értelmezheti hogy félsz tőle. Ne félj megcsapno ha szükséges, ártani biztosan nem fog.
2016. jún. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%

Egy oldalba pöckölés bőven elég lehet. Nyilván máshogy bök meg az ember egy pomi kölyköt, mint egy amstaffot.


Kérdező, mint látod, nincs konszenzus a "tökéletes" kutyanevelés módszerét illetőleg. :) Ez nem baj, minden kutya és minden gazda egyéniség, ki kell kísérletezni, hogy kinek mi válik be. Egy gazda két kutyáját is lehet tök máshogy nevelni. De én amondó vagyok, hogy érdemes gyengédebben kezdeni, először csak rászólni, hátha az beválik, nem azonnal megcsapatni elektromos nyakörvvel. (Nyilván sarkítok.)


Vegyél kutyanevelésről szóló könyveket, vagy netről is le lehet őket tölteni. Jan Fennell, Cesar Millan, Victoria Stilwell, Turid Rugaas, Korom Gábor - csak pár szerző, akiknek érdemes levenni a könyvét a polcról. Megnyugtatlak, köztük sincs kettő, aki egy adott problémára ugyanazt a megoldást javasolja. :) De az elvek hasonlóak.


További jó tanács: vegyél egy klikkert, és nézz utána a használatának. Remek kis eszköz, ha jól használják, szárnyakat kap tőle a kutya-gazda kommunikáció.

2016. jún. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Nem kell ezt annyira túlbonyolítani.

Lényeges dolgok a kutyanevelésben: következetesség (ha valamit nem szabad, akkor azt soha nem szabad), higgadtság (a jó vezető nem üvölt, csapkod, hanem higgadt, de határozott).

Figyeld a kutyádat: te fogod a legjobban látni, mire hogy reagál. A nemkívánatos viselkedést úgy kell leállítanod, hogy az a te kutyádnál hatékony legyen. Ne szarjon rád, de ne is féljen tőled, viszont hagyja abba, amit kell. Ezt ki kell nála tapasztalnod, mi az, ami pont elég.

Játszani bármennyit játszhatsz vele. :) Labdázzatok, húzzon rongyot, az haraphatja helyetted. Kezdd el pórázhoz is szoktatni, és ha az oltásai megvannak, vidd sétálni.

Bármilyen pici, kutyaként kell őt kezelni. Ha így teszel, nagyon nem ronthatod el.

Kezdd el tanítgatni, apró finom jutalomfalatok segítségével. Először ülni érdemes, az megy a legkönnyebben. Bármilyen trükkre is taníthatod, pl. pacsit adni. Eleinte még csak pár percig tartson a tanítás egyszerre, és kövesse dicséret, játék.

Fontos a behívás, azaz, hogy ha hívod, menjen oda hozzád. Azt érezze a kutyus, hogy neki nagyon jó, ha odamegy hozzád, mindig pozitív élmény érje, ha hívásodra odamegy, bármit tett is előtte!

Ha már viheted sétálni, szoktasd hozzá más kutyákhoz, olyanokhoz, akik normálisak, játékosak. Nagyon jó neki, ha szocializálod, ha megtanul a többi kutyával játszani, kommunikálni.

Amire érdemes még figyelni: a kutyát ne etesd a saját kajádból, az asztalnál, ne szokjon rá a kunyerálásra.

2016. jún. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
Nyugodtan babusgasd, ha jól esik. Volt mudim, német juhászom és malim is, mindet babusgattam, puszilgattam. De ha azt mondom, hogy elég akkor annyi volt a szeretgetés. A lényeg az, hogy akkor legyen szeretgetés, ha neked olyan kedved van, ne akkor, amikor ő kierőszakolja. Legyenek szabályok, amiket mindenképpen betartatsz vele. Akkora büntetést kapjon, ha szükség van rá, amekkorából tanul, ne kisebbet és ne nagyobbat. Ha szükséges nyugodtan legyintsd meg, de ne erőfitogtatásként vagy megfélemlítésként használd.
2016. jún. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a rengeteg hasznos választ! :)

Az erős NEM bevált nála, már nem rágja a lábujjamat meg a fürdőszobaszőnyeget :)))

Viszont még mindig ott pisil ahogy utoléri az inger. Azzal mit lehet csinálni?

2016. júl. 1. 12:21
 30/46 anonim ***** válasza:
Szerintem még kicsi szóval semmit. Egyszerűen nem tudja tovább tartani ezért kell sűrűn (2-3 óránként) levinni.
2016. júl. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!