Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tartják olyan nagyra a...

Miért tartják olyan nagyra a menhelyi kutyákat?

Figyelt kérdés
Nem értem azokat az embereket akik menhelyről fogadnak örökbe kutyát, ráadásul nem is kölyköt. Ha nekem kutyám lesz majd, egy saját, mindenképpen csakis jó nevű tenyésztőtől. Mindenki mondja, hogy vegyél kutyát menhelyről, ments meg egy életet. De mi van akkor, ha én egy fajtatiszta kutyát szeretnék kennelből? Én nem szeretnék egy ideggyenge, félős, agresszív, ismeretlen származású kutyát. Példa rá a szomszédom kutyája, menhelyről hozták, és van egy olyan kattanása, hogy a kicsi kutyákra támad, és úgy nekiment a Yorkimnak, hogy majdnem belehalt. Szóval, van itt még valaki aki ugyanígy gondolja?

2016. dec. 22. 23:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 A kérdező kommentje:
Egyébként, igen nekem is célom van vele, egy Németjuhászt szeretnék ÖV-re.
2016. dec. 23. 00:29
 22/72 anonim ***** válasza:
97%
és akkor mi bajod van az idősebb kutyákkal? Azok is kutyák. ugyan úgy lehet őket tanítani, nevelni, sőt még jobbak is mint egy kölyök mert nehezebb őket elcseszni, és gyorsabban tanulnak.
2016. dec. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
84%
Te annyira értelmetlen vagy. A kutyák, akik a menhelyen vannak és félősek, agresszívek, azokat nem adják gazdákhoz, amíg meg nem oldják a gondjaikat. Mert ez nem maradandó. Pár hónap alazt ki lehet belőlük nevelni. És. Attól hogy nemtudod, honnan van a kutya egyből egy semmi, nem is kell? Ja. És attól hogy felnőtt kutyát veszel ugyanúgy te neveled. Nem kell itt játszani az eszed.
2016. dec. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
97%

"Nem értem azokat az embereket akik menhelyről fogadnak örökbe kutyát, ráadásul nem is kölyköt. Ha nekem kutyám lesz majd, egy saját, mindenképpen csakis jó nevű tenyésztőtől. "


Először is, nem mindenki engedhet meg magának egy kutyát 150.000 - 250.000 forintért vagy akár mégtöbbért.

Talán csak meg akar menteni egy kutyát és adni neki még egy esélyt az életre.

Talán mert Ő nem akar fajtatiszta kutyát, jó neki a keverék is, hisz nem tenyészteni akar csak egy társat, háziállatot. Attól, hogy egy kutya menhelyről van még nem feltétlen ideggyenge, félős vagy akár agresszív. Sőt a menhely dolgozói foglalkoznak vele és rehabilitálják korábbi sérelmei alól és többségük jól szocializált.


Az hogy te egy fajtatiszta kutyát akarsz az a te dolgod. Nincs abban semmi rossz, hogy egy olyan kennelből akarsz kutyát ahol a szülők átestek szűréseken, visszakövethető a családfa, stb. Esetleg tenyészteni akarsz, vagy kiállításokra járnu.

A probléma azzal van, hogy te ezzel a kérdéssel valamilyen felsőbbrendűnek akarod magad nyilvánítani és elítélsz mindenkit aki nem ért veled egyet vagy menhelyről származó kutyája van.

A kérdésnek/vélemény nyilvánításnak semmi értelme, csak el szeretted volna mondani, hogy a szüleid vesznek neked egy fajtatiszta kutyát.

2016. dec. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
81%
Vennék az nj-t a legtucaatabb és korcsosítottabb fajtát de oké. Csak legyen ivartalanítva és őv neked nem kell a kutyának sem. Nem vagy ahhoz elég tapasztalt.
2016. dec. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim válasza:
81%

nekem volt mar jo par menhelyi kutyam pontosaban 5 meg hozza "harci kutya" a nagy resze


volt egy pitbull (viadaloztattak szegenyt)legjobb kutyam volt nagyon huseges szerett mindenkit..


volt bull terierem sokaig az utcan elt emberek bantottak ezert az eggyik labat elvesztette.. de ezen kivul mas hianyosagga nem volt.. a szive hatalmas volt nyugodtam hagytam ott a gyerekemmel is akar..


utanna volt egy staffim a gazdaja verte majd az utcara rakta onnan pedig egy jo szivu ember bevitte a menhelyre.. egy ideig nem mentem vele utcara mert felt az autoktol es a hangos zajoktol..de aztan rajott h nalam mar biztnsagban van es h nem kell felnie.. utanna mar akar poraz nelkul is setaltunk az utcaban mindenki szerette.. a gyerekek kedvence lett folyton jatszottak vele


aztan lett egy tacsim.. kolyok kora ota menhelyes volt..nagyon hiperaktiv volt vele minden nap futni jartam..


majd orokbe fogadtam egy nemetjuhasz pitbull kevereket.. a menhelyen a no figyelmeztetett h ne vigyem el mert h nagyon agresziv es h holnap altatjak de mondtam h tudom mit csinalok... oda mentunk a kenelhez a kutya csak ult a sarokban a no kinyitotta az ajtot a kutya pedig oda jott hozzam es oszze vissza nyalta az arcom.. meg is emlitettem a nonek h miert agressziv halalra nyalogat? utanna pesrze nem volt vele semmi baj azon kivul h ugatos volt...


most pedig van egy kb 100 ezres ausztral juhasz kutyam es mindenkire ratamad legyen az ember vagy allat.. persze en ezzel eggyut is szeretem meg oda vagyok tole de nevelhetetlen.. tobb kutyasuliban is volt mar bentlakasosban is meg ugy is h eggyut mentunk.. semmi nem hatott nala..probaltam ugy nevelni itthon mint a menhelyeseket de semmi.. meg az elektromos nyakorv sem hat.. szoval itt nem a kutyak a hibasak.. es bevalomm a menhelyes kutyaimal ennyi bajom osszesegeben nem volt mint most vele.. a multkor majdnem megtamadott egy kobor kutyat

alig tudtam ot fekezni... es ilyet meg az a kutyam sem csinalt amelyiket harcoltattak..o egyszer talalt egy macska kolykot es addig el nem moccant onnan amig oda nem mentem es nem vittuk haza aztan meg eggyut aludtak....szoval semmi baj nincs a menhelyes kutyakal.. csak hat az eloitelek..

2016. dec. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
96%

Érdekes, mi édesanyámmal több kutyát mentettünk már megy a gyepiről, az utcáról is. Menhelyről ugyan nem, mert ott nem szokták elaltatni őket. A célunk hogy a halál elől mentsük meg a kutyákat. A mentett kutyák nagyrésze Németországban lesz gazdás. Évente elég sok kutyát sikerül megmentenünk, persze állatvédő egyesületben vagyunk tagok, hirdetjük a kutyákat stb.(Ideiglenes befogadók vagyunk). Egyik kutya sem volt még agresszív, volt amelyik félt, de az az új hely miatt volt. Egyik sem harapott meg, nem morgott, semmi. Volt hogy 10 kutya is volt nálunk. Talán azért fogadnak örökbe a gyepiről kutyát, mert ott a biztos halál várna rá, így életét menthet. A mi kutyánk, akire szintén így találtunk, egy tündér, pedig rossz sorsa volt neki is. Nem lenne semmi gond azzal, hogyha mindenki "jó nevű" tenyésztőtől vásárolna, hogyha mindenki felelőségteljesen tudna bánni a kutyájával. Ivartalanítaná őket, ha beteg nem leadná a gyepire, hanem orvoshoz vinné, ha felnő a cuki kölyökkutya akkor nem kidobná.. és még sorolhatnám.

Egyébként a németeknél jobb dolguk van a kutyáknak mint nekem. :)

Ott vannak is szabályok az állattartásra. Itt is hasonlóra lenne szükség.

2016. dec. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
96%

Utóbbi két kutyámat örökbe fogadtam. Az elsőt az Illatos útról, utcáról fogták be, nem volt még féléves sem. Beírták az oltási könyvébe, hogy keverék. Aztán kiderült, hogy soványka erdélyi kopó. Sokat üthették, tele volt a nyomokkal a háta, nem tűrte a zöld kabátot, zöld gumicsizmát, seprűnyelet. Nagyon sok szeretettel sikerült megnyugtatni, hogy nem bántja senki, az a dolga, hogy őrizze a házat, nem kell vadásznia. Hűséges társunk volt. 12 évet élt.

A második menhelyi, most is itt van, vörösiszapból mentették, se ugatni, se nyelni nem tudott, soványka volt, de a menhelyen kezelésbe vették, meggyógyult, iskolába is járt, sétáltak vele. És ő választott engem gazdájának, staffi-golden keverék, ő is házőrző. Nagyon szeret, játékos, bújós, soha nem bántam meg, hogy nem valami agyontenyésztett idegbeteg kutyát választottam. De van sajnos a környéken olyan menhelyi kutya is, hogy állandóan ugat és őrjöng a kerítés mentén. A gazdái nem törődnek vele, se séta, se játék, csak van szerencsétlen.

2016. dec. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
72%
Az Ausztrál Juhászkutyák védelmében. Nekem is Aussiem van, 1,5 éves kan, fajtatiszta törzskönyves. A világ legjobb kutyája, az embereket, gyerekeket imádja, egyedül a kan kutyáknak megy neki, de hát most kamasz korban van, és rohadt domináns, majd letöröm a szarvait!:D És nem azért ilyen mert fajtatiszta, túltenyésztett, hanem mert makacs, akaratos , kemény kutya. Az meg mind1 hogy menhelyi vagy törzskönyves, a kutya az kutya, csak a külső más. De mindenkinek szive joga eldönteni hogy melyiket szerti jobban.
2016. dec. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
100%

Hát igaz nekünk nem menhelyről van, hanem mindkét kutyánk az utcáról, mindkettő kóbor volt. Az előzővel az ég világon semmi baj nem volt, nem volt egy bújos kutya, de ugyanakkor nagyon hálás. A mostani egy fajtatiszta(!) kutya az utcától (igen ismertük a gazdaját, de ő már nem törődött vele, ezért szökött el es mi befogadtuk, persze méhébe szedtük vele) na igen ő problémás, igaz néha gondot jelent, de alapvetően kihívásnak érzem h több figyelmet es oktatást igényel egy átlagos kutyánál. Es itt van rá a példa, hogy egy fajtatiszta kutyával nem jár a tökéletesség (legalábbis nekem ez jött le a kérdésedből) oket is ugyanúgy el lehet rontani, mint egy "menhelyi keveréket", sőt néha ok egészségesebbek, mint a fajtatiszta (persze nem szaporítóktól, a tenyésztőknél sem minden kutya makk egészséges, ott is becsúszhat egy kis hiba)

En járok menhelyre, imádom ott az összes kutyát, eszembe sem jutna venni kutyát. Amikor először betettem oda a lábamat, akkor döntöttem ezt el, ugyanis addig nekem is egy kiskutya volt az álmom, de ha meglátod azokat a szemeket, nem fogsz tudni sokáig ellenállni :D. Legalábbis en nem tudok.

De ez persze a te döntésed, nem befolyásolni akarlak, egyszerűen segíteni szetetnék abban, hogy ne tegyél különbséget fajtatiszta es keverék között. (Arról meg mar ne is beszéljünk h menhelyen is vannak kiskutyák (!) es fajtatiszták (!) i. Ők viszont fajtamentőkhöz kerülnek be. Általában sok a fajtejellegű keverék, de hidd el találsz fajTAtisztát is menhelyen :)

2016. dec. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!