Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tartják olyan nagyra a...

Miért tartják olyan nagyra a menhelyi kutyákat?

Figyelt kérdés
Nem értem azokat az embereket akik menhelyről fogadnak örökbe kutyát, ráadásul nem is kölyköt. Ha nekem kutyám lesz majd, egy saját, mindenképpen csakis jó nevű tenyésztőtől. Mindenki mondja, hogy vegyél kutyát menhelyről, ments meg egy életet. De mi van akkor, ha én egy fajtatiszta kutyát szeretnék kennelből? Én nem szeretnék egy ideggyenge, félős, agresszív, ismeretlen származású kutyát. Példa rá a szomszédom kutyája, menhelyről hozták, és van egy olyan kattanása, hogy a kicsi kutyákra támad, és úgy nekiment a Yorkimnak, hogy majdnem belehalt. Szóval, van itt még valaki aki ugyanígy gondolja?

2016. dec. 22. 23:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
50%
Részben egyetértek veled. Igazából mindenki onnan és olyan kutyát amilyert akar nem kell ezért lehurrogni. Nekem is tenyésztőtől van egy németjuhász (aki szerintem a kutyák kutyája) és egy beaglem. Tudom mi megy a menhelyen, egy időben jártam ki sétáltatni, ilyenkor mindig vittem adományt. Egy jótékonysági szervezet tagjaként szerveztünk jótékonysági koncertet, aminek a bevétele a menhelynek ment. Megtanultam, hogy nem tudunk mindenkit embert/állatot megmenteni. Segítünk ahol tudunk, de egyszerűen nem megy. Egy nagyon jó ismerősömnek 6 mentett kutyája van cukipofák. Egymás közt sose volt konfliktus, hogy én miért tenyésztőtől veszek vagy ő miért az utcáról szedi a kutyáit.. Nem kell egymás torkának menni. Egy kicsit úgy érzem, hogy a menhelyes kutyapártiak kicsit elvakultak. Itt szapulják a fajtatiszta kutyákat (lásd. előző kommentekben a németjuhász) ezzel szemben, ha valaki a menhelyes kutyákra 1 rosz szót mer szólni őa világ legszívtelenebb/gonoszabb embere!! Felejtsük már el, hogy egyik kutya jobb mint a másik. Egy keverék is ugyanolyan kutya, mint a fajtatiszta és fordítva!! Kicsit tessék gondolkodni.
2016. dec. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 A kérdező kommentje:
Végre valaki :)
2016. dec. 23. 11:01
 33/72 anonim ***** válasza:
32%
A kérdezővel értek egyet, ha valaki érdeklődni mer fajta, vagy kennel iránt, biztosan jön pár önjelölt okoskodó, aki kioktatja, hogy fogadjon örökbe menhelyről, vagy fajtamentőktől. Ugyanaz a kutya, amelyik a szaporítóknál beteges, ideggyenge kutya, menhelyre, fajtamentőkhöz kerülve rögtön hibátlanná válik. Fajtatiszta kutya menhelyen, vagy fajtamentőknél ritka, mint a fehér holló. Ha már menhely, akkor több generációs keverék. Sokkal nagyobb az esély, hogy egészséges lesz, mint fajtajellegű esetében, mert az 99%-ban szapis kutya.
2016. dec. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 A kérdező kommentje:
Köszönöm az egyetértést:)
2016. dec. 23. 12:48
 35/72 anonim ***** válasza:
79%
Így akarsz német juhászt? Ugye tudod hogy magabiztos határozott embert igényelnek nem olyat aki egy anonim oldalon tesz fel idióta kérdéseket azért hogy magát nyugtassa és igazolja. Olvasd vissza a kommenteket és nézz magadba...gondolkodj el. Szerintem magad sem tudod hogy mit akartál ezzel a kérdéssel és 20 éveshez kééest borzasztóan gyerekes vagy.
2016. dec. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
45%

#33 Abban igazad van hogy kommentelnek a menhelyek melletti emberek az általad említett példákhoz de az nem okoskodás az tanács. De itt most nem az a téma hogy a kérdező nj-t szeretne venni.

A beteges kutyákat orvosolják sokszor az életük végéig az idegileg nem stabil kutyákat elaltatják mert ott az állat is szenved.

Az ilyen kutyák teljesen hibátlanok csak van betegségük és ezek a kutyák eddig is tökéletesek voltak csak a menhelyeken szeretetben és gondozásban van részük.

Van fajtatiszta kutya is. Nővérem egy 5 éves labradort fogadott örökbe és ez a kutya törzskönyves. Azért került menhelyre mert a gazdája elhunyt. De tény hogy az ilyenek ritkák.

A generációs keveréket korcsnak hívják. Fajtatiszta vagy fajtajellegű keverékek kutyák utódja a keverék.

Butaság hogy 99%-ban szaporítós kutyák. Bizonyos fajtáknál igaz de soknál nem. Az sem igaz hogy a fajtajellegűek betegesebbek. Ha szeretet,gondozás,megfelelő táp és táplálás és mozgás adott a kutyának na meg persze a kötelező orvosi eljárások akkor az egy teljesen egészséges kutya lesz kívül-belül de az ovi-suli és a megfelelő szocializáció mellett persze.

2016. dec. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
89%

Idefigyelj édes lányom!

Egy 10 éves korában gyepmesteri telepről mentett kutya gazdájaként mondom, hogy magasról teszek rá, hogy honnan van a kutyád, amíg nem szaporítókat támogatsz a kutyavásárlással. Viszont...


1. Ugyan menjél már ki egy menhelyre szétnézni!

Tény, hogy a legtöbb hírverés a beteg, kínzott, szörnyű állapotban mentett kutyák körül van, de ez vált ki az emberekből reakciót, emiatt jegyzik meg az ember nevét, emiatt jut eszükbe adakozni vagy a menhelynek utalni az adó 1%-át.

Annak nincs hírértéke, hogy egy menhely befogadta az elhunyt Pista bácsi szeretett, de makk egészséges keverék kutyusát vagy hogy egy újabb alom kölyköt hagytak a menhely bejáratánál - pedig a menhely kutyáit túlnyomó többségében ezek teszik ki.

A menhelyes kutyáknak így is elég nehéz felelős gazdát találni, hát még ha néhány hozzád hasonló "hozzáértő" telepofázza az internetet és a környéket, hogy az összes menhelyi sérült, ideggyenge.


2. Kellő hozzá nem értéssel a legjobb idegzetű, legtutibb jellemű fajtatiszta kutyát is el lehet b#szni.

Egyébként amint elkezd kamaszodni a csilli-villi, tenyésztőtől vett kutyád, neked is meg kell tanulnod problémákat kezelni: alkalmi süketséget, behívási problémákat, dominanciát, agressziót, vadászösztönt stb.


3. A szomszédod hülye. (Amúgy az enyémek is.)

Menhelyi kutyát is ugyanolyan szempontok alapján választ az ember, mint fajtatisztát. Végiggondolja, hogy milyen mozgásigényű, agyi fárasztásigényű, ösztönkészletű kutyával tud együtt élni, mi az amit abszolút nem szeretne.

Az egyik szomszéd asszony megint(!) kihozott egy nagy mozgásigényű, fiatal cukiságot a menhelyről (az előző terrier mix volt, ez gyanúsan borderes) és folyamatosan panaszkodik, hogy rossz, ás, rágja a növényeket, rombol. Szar, ideggyenge, megvert, megkínzott menhelyi kutya, ugye?

Amúgy nem, csak a szomszéd néninek olyan rossz a csípője, hogy sokszor a sarokig nem tud elbicegni, a kutya azóta nem járt a kerten kívül amióta meghozta. (Aztán ott van a 2 néni a mentett spánielekkel... dettó ugyanez a szitu. Meséljek még?)


4. Az nagyon dicséretes, hogy neked vannak céljaid a kutyáddal. De a legtöbb embernek se célja, se "fajtaszerelme".

Az, hogy az ember elmegy szétnézni egy menhelyre, vagy ugyanezt ajánlja másoknak, nem a "nagyra tartása a menhelyi kutyáknak", hanem a kutyaválasztás egy logikus lépése.


(+1 A 10 éves kutya örökbe fogadását meg úgy sikerült összehozni, hogy a mi családunkba ő illet. Aki ismer bennünket az érti.)

2016. dec. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
81%

1, azért fogadtam örökbe, mert ezzel esélyt adtam egy kutyának a boldog életre

2, nem akar mindenki kölyköt. Neveletlenek, harapdalnak, megkell nevelni őket. Főleg kisgyerek mellé idősebb kutya ajánlott, aki már elnezo a kicsikkel szemben, nyugodtabb

3, senkit sem fog érdekelni hogy mennyibe került a kutyád és torzskonyves, ha nem fogsz versenyre járni. Vagy kiteszel egy táblát a nyakára az árával? Legalább annyi eszed van hogy nem szaporitotol veszed, csak be mondanád ilyen felsőbb renduen

4, vajon miért mondják? De igazad van, szörnyetegek hogy felhívják erre a figyelmet! Figyelem, zavarja ezt a csajt, senki se beszéljen többet róluk és a szaporitokrol, majd utóbbit úgy is megtanulják a saját karukon.

5, akkor legyen fajtatiszta kutyad. Szerinted lefujjogjak a fajta tisztakat az utcán, vagy mi? Ha azt akarsz, vegyél és légy vele boldog.

6, a menhelyi kutyák csak töredéke az. A legtöbbnek vagy meghal a gazdája vagy raunnak. Most, karácsony után tele lesznek a menhelyek kidobott kutyákkal

7, mindenre lehet példát és ellen példát mondani. Egy ilyen kutyát ismersz és akkor már a többi is az?

8, igen, ketten ertettek veled eggyett, látom nagyon orultel is neki, jó lenne, ha a többiek véleményét is olvasnad bogaram.

2016. dec. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
92%
38-as. Igazad van!
2016. dec. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
67%

egyik barátnőm fogadott be a menhelyről egy 8 éves nagy fekete kutyát hogy tudjon vele futni. szép lassan kiderült, hogy a kutyának olyan szinten tönkre vannak menve az ízületei, h havi 30k csak a gyógyszere, de még így sem bír vele elmenni sétálni se. mikor mondta a menhelynek h mi van a kutyával, nevettek egyet és mondták, hogy persze ez a kutya ilyen.(az örökbefogadásnál ezt elfelejtették közölni) most pedig van egy kerti törpéjük.

nagyon sok ismerősöm már nem tud tovább agilityzni a menhelyi kutyájával, mert előjöttek a betegségeik a terhelés hatására. (egy b-s dp-s kutya még eltúrázgat a családdal gond nélkül, de heti egy órán keresztül már nem tud akadályokat ugrani)

de nem ítélhetjük el a menhelyi kutyákat, mert emberek vagyunk és empatikusak. mint már előttem is írták, egy normál családi kutyának jó bármi, ha komolyak a tervek, tenyésztőtől kell venni.

2016. dec. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!