Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tartják olyan nagyra a...

Miért tartják olyan nagyra a menhelyi kutyákat?

Figyelt kérdés
Nem értem azokat az embereket akik menhelyről fogadnak örökbe kutyát, ráadásul nem is kölyköt. Ha nekem kutyám lesz majd, egy saját, mindenképpen csakis jó nevű tenyésztőtől. Mindenki mondja, hogy vegyél kutyát menhelyről, ments meg egy életet. De mi van akkor, ha én egy fajtatiszta kutyát szeretnék kennelből? Én nem szeretnék egy ideggyenge, félős, agresszív, ismeretlen származású kutyát. Példa rá a szomszédom kutyája, menhelyről hozták, és van egy olyan kattanása, hogy a kicsi kutyákra támad, és úgy nekiment a Yorkimnak, hogy majdnem belehalt. Szóval, van itt még valaki aki ugyanígy gondolja?

2016. dec. 22. 23:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
53%
31-es+ a 33-as válaszoló lepontozása is bizonyítja, hogy igazunk van (31-es vagyok). MEg mertünk szólalni, hogy NINCS különbség a menhelyi/fajtatiszta kutyák között... Bezzeg aki a fajtatiszta kutyákat szapulja megkapja a maga 90%-át. nevetséges ami itt megy
2016. dec. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
69%

"Vennék az nj-t a legtucaatabb és korcsosítottabb fajtát de oké"


pl ennek a kommentnek a "hasznossága" 100%


DE egyesek vérig lennének sértve, ha így szólna a mondat.


"Dehogy vennék, menhelyit, az a legtucatabb és legkorcsosítottabb "fajta""


Szerintetek nekem és a többi sok ezer nj tulajnak hogy esik?? Nem zavar ha valaki imádja szeretni a menhelyi kutyáját. SŐT ahogy a korábbi kommentemben írtam jómagam is látogatom a menhelyet+segítem ahol tudom. Nekem a németjuhsz az álomkutyám ha tetszik ha nem!! Mikor felejtik már el az emberek hogy kutya=kutya, vagyis a menhelyi oont ugyanolyan jó, mint a fajtatiszta és fordítva. Kinek melyik van/ melyiket szeretné.

2016. dec. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
89%

Vannak igazi, jó európai szintű menhelyek, ahol van állandó orvosi ügyelet, ahol van télen meleg hely, van rendes étel, játék, kutyaiskola és még önkéntesek is, akik sétáltatnak és foglalkoznak a menhelyi állatokkal. De a menhelyek többsége nem ilyen, sajnos.

Én 4-5-ről tudok, a többi zsúfolt deszkabódés és csak vigyék, a beteg állatokat is kiadják. Egyébként chip, oltások és egészségügyi könyv, örökbefogadási papír nélkül ki se adják, senkinek sem.

2016. dec. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
89%

Nem tartják nagyra a menhelyi kutyákat,csak segíteni akarnak.Nekem menhelyről van kutyám,és félős.És akkor mi van?Tőlem nem fél,kutyákkal is már egész jóban van,annyi hogy csendes környéken sétálunk,és kész.Attól még barát,családtag,és szeretem.Minden kutyát e lehet cseszni,aki menhelyről fogad örökbe,az olyan kutyán segít,akit már hozzád hasonló emberek elcsesztek.

Voltál már menhelyen?Nem hiszem...

Néztél már egyetlen kóbor kutya szemébe?Nem hiszem...

Tudod te milyen érzés fázva,éhezve rácsok mögött ülni?Nem hiszem...

Ha bármelyik kérdésre mégis igen a válaszod,és még mindig így gondolkodsz,akkor neked nem való kutya.Miért jobb egy fajtiszta,törzskönyves kutya,mint egy menhelyi keverék?

2016. dec. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
86%
Épp ez a lényeg, hogy egyik sem különb a másiknál (erről beszélek minden kommentemben). Ezt a menhelyi kutyatulajdonosok fujják fel. Nekem pl tk-s beaglem és németjuhászom van. És akkor mi van? Nem hiszem, hogy ezzel bármilyen bűnt követtem el. Igen sajnálom a menhelyi kutyákat, de ha egyszer én németjuhászt szerettem volna, aki szűrve van minden betegségre? (volt nj-m akit dp miatt vesztettem el). És igen én pl. járok ki a menhelyre sétáltatok adományozok, koncertet szerveztünk és fogunk is (teljes bevétel megy a menhelynek) Nem fogom azért rsszulérezni magam vagy kevésbé szeretni a kutyámat mert ő nem menhelyi. Ők is ugyanolyan kutyák, mint a TK-sak. Én elfogadom ismerősömnek 6 mentett kutyája van SOSE volt konfliktusunk, hogy ő miért az utcáról szedi én meg miért tenyésztőtől veszem. Döntse el mindenki maga. Nem kell becsmérelni azokat akik ki mernek fizetni nagy összegeket egy kutyáért..
2016. dec. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
87%
Veled egyet is értek,a kérdező hozzáállásából jön le az/ha jól látom másnak is/,hogy a tk-s kutyákat nagyobbra tartja
2016. dec. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
91%

Tisztelt Kérdező!

Nézd meg ezeket az oldalakat, az azokon olvasható rémséges történeteket és lásd be, mennyi aljas vagy gondaltlan ember létezik, de még többen azok, akik segíteni akarnak ezeken a sérült állatokon. És vond vissza, amit a menhelyekről és a menhelyi kutyákról írtál. Minden állat értékes, ha menhelyi, ha nem, de a törzskönyves előkelőségek mellett rengeteg a segítségre szoruló kutya is.

[link]

[link]

2016. dec. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
100%
#42 ezek tények ezeket tudja mindenki. Ha az én kutyám fajtáját sértik akkor megvédem de nagyon nem érdekel mert az ő véleménye meg nem dolgom megváltoztatni őt.
2016. dec. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
45%
Ja és jó hogy nálad a menhelyen meg kell venni a kutyát. Egy keveréket hogy korcsosítasz el? A korcs és az elkorcsosítás között nagy a különbség.
2016. dec. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
83%
Még az Illatos úton is csak úgy lehet örökbefogadni bármilyen kutyát, hogy kap előtte chipet, oltásokat, oltási könyvet, alá kell írnod az örökbefogadás feltételeit és kifizetsz ötezer forintot. Az Ebtelep mellett működik egy menhely is, akik sétáltatnak és törődnek az állatokkal.
2016. dec. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!