Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatás pórázzal vagy...

Kutyasétáltatás pórázzal vagy póráz nélkül?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 18:52
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
34%
Kedves utolsó! És ahol nincs kutyafuttató, vagy csak a nagy város másik végén az mit csináljon? 1, neki akkor nincs joga kutyához? 2, az ő kutyája egész életében pórázon éljen? 3, az ő kutyája sose jöjjön ki a kertből? Na persze... Neked tuti nincs kutyád legfeljebb riasztónak a kertben különben megértenéd.
2010. máj. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
Bocs már utolsó előtti.
2010. máj. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes válaszokat.6 hónapos koráig póráz nélkül vittem ügyi volt,aztán bekattant,mindent megevett,lesétált az úttestről, 2 hét után elegem lett.1 hónapja folyamatosan pórázon van,de gondolkodom rajta,hogy megpróbálom elengedni.
2010. máj. 3. 19:08
 14/53 A kérdező kommentje:
Mi lakótelepen lakunk,van kutyafuttató,de az lenne az utolsó hely ahol elengedném /autópálya mellett/
2010. máj. 3. 19:10
 15/53 anonim ***** válasza:
inkább megnevelni próbáld meg. Olyan nincs hogy nem megy.
2010. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 A kérdező kommentje:
Próbálom.
2010. máj. 3. 19:13
 17/53 Akiteki ***** válasza:

A reménykedésedtől a kutya még nem lesz engedelmes.

Persze, hogy egy kölyök nem szalad el.

Kutyaiskola, de sürgősen és ne kisérletezz!

2010. máj. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
62%

1.nem mindig a kutya érdekét kell nézzni.

A törvény nyílván nemcsak úgy kitalálta ezt a törvényt,hogy akkor legyünk gonodszok,.

Ha mindenki póráz nélkül sétáltatná a kutyáját az baleset veszélyes lenne!!

A kutya kiszalad az utra,mert mondjuk megijed valami miatt akkor ottt egy autó az fékez egy hatalmasat mögötte belemegy a másik autó,máris kész a baleset.

És ez nem játék.

Igen tudjuk,hogy mindenkinek olyan nevelt kutyája van,hogy ő nem tenne ilyet,de SOSE lehet tudni.

Bármikor felléphet egy olyan reakció a kutya számára amire nem tudja,hogy reagáljon és bután cselekedhet.Ez még a kiképzőknél is benne van,bár aki kicsit is ért a kutyához nem kockáztat.

Nem ez nem azt jeletni,hogy így kell leélni a kutyának az éltetét,de azt se jelenti,hogy így kell akár egy ember halálát okozni.


Aki,persze faluba vagy olyan helyen lakik ahol van lehetőség arra,hogy így sétáljon az sétáljon így.

De egy úton tegyünk már a kutyra pórázt könyörgöm.

Nem nehéz.

2010. máj. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
11%

Már nem azért de akkor szerintem a házból se lépj ki a kutyával mert valami történik amit nem kalkuláltál be előre és kész a baj mert bárhol történhet valami... -.-" Nos akkor mit is kéne tenni? Aki él az kockáztat is. Amúgy meg a kutya érdeke hogy biztonságban legyen, azon kívül hogy az is az érdeke hogy élménydús életet éljen. Szóval ha én valahol nem engedem el a kutyámat az nem azért van mert féltek egy idegen embert hanem mert Őt féltem. Ja és amúgy mi van a földön? Utak meg házak. Legalábbis én nem mucsán lakom ahol nagy szabad terek vannak, legfeljebb egy-két rét meg a szántó. Akkor tán repüljünk?

Szerintem neked nincs kutyád úgy keresnivalód sem itt...

2010. máj. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:

6. hozzászóló vagyok: aki a kutyasétáltatás jogi hátteréről írt! Van kutyám. Egy collie kan kutyám van kiállítási, jól nevelt kutya. Mellesleg meg frissdiplomás állatorvos, hivatásos állatvédő. Akármennyire is szót fogad a kutya, akkor is kell rá nyakörv és póráz. Ismételten mondom, elengedni közterületen akkor lehet, ha az adott közterület hivatalosan kutyafuttatóként van számon tartva. A kutyatartás és sétáltatás szabályait törvény szerint be kell tartani. Gondolom Önök sem szeretnék, ha békésen sétál kutyusával és egy másik kutya aki nincs megkötve megtámadja az Ön kutyáját, ne adja Isten anyira megcincálná, hogy nem élné túl...

Sajnos már így fiatalon frissen végzett állatorvosként is rövid idő alatt retentő sok olyan kutyust láttam el ambulánsan amelyeket sétálás közben más gondatlan gazdi kuytája támadott meg. Volt olyan eset is, hogy a kutyát szó szerin darabokban hozták be. Még állatorvos létemre is azt hittem a belemet hányom ki, amikor megláttam a még élő darabokban lévő kuytát. Éppen nem messze a rendelőtől történt ez a baleset a kutyussal. Mondanom sem kell, hogy azonnali euthanázia lett a vége. Az esetet meg a térfigyelő kamerák rögzítették, a feljelentés meg lett téve. Ezt megelőzendő a póráz használata.

2010. máj. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!