Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatás pórázzal vagy...

Kutyasétáltatás pórázzal vagy póráz nélkül?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 18:52
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:

Az nem válasz hogy ez a szabály és kész pasz. A szerintem nem valami marha jó tanács hogy az a szabály hogy pórázon sétáljatok és ennyi de ha te ere olyan büszek vagy hogy ilyen okosat mondtál... Tudom hogy ez a szabály de a kutyám fontosabb. És nekik nem jó pórázon lenni. Megmondtam hogy hol lakom. Pontosan leírtam amiből lehet dönteni. Ellenben ha a város nevét mondom abból nem sokat lehet.

Balra tőlünk főút van azon túl szűk utcák, előttünk vasúsállomás, mögötte szűk utcák, asztfalt, jobbra szántóföld... Van egy kis rész itt ahok csöndes, kihalt utcák vannak meg pár kisebb rét. Ami ugye közterület de nem kutyafuttató. Mégis mi a veszélyes egy olyan úton ahol legfeljebb csak a por mozog mert hogy kocsi meg ember az nem jár? Érdekes hogy egy kiképző ilyen korlátolt hogy egy kutyát sosem enged el csak kutyafuttatón. Szerintem pont hogy jobban kéne bíznai a kutyájában mert ért hozzá... Amúgy még jogásszal is beszéltem egy másik ügy kapcsán és még ő is megértette hogy lehetetlen csak pórázon sétáltatni a kutyát és saját felelősségemre elgengedhetem. Ahogy mindenki más is teszi. Csak hogy az én kutyáim nem zavarnak senkit mert meg vannak nevelve más kutyája meg itt legtöbbször nem mégsem lett senkinek baja belőle.

2010. máj. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
És nem én szóltam be hogy te semmit nem tudsz hanem te voltál ilyen fensőbbséges én csak megvédtem magam. És igazad van amúgy semmit nem tudsz rólam meg a kutyáimról meg hogy milyen helyen lakom akkor sem ha már 100 éve lennél kutyás mert mi nem vagyunk mint a többi akit ismersz mert senki nem olyan, minden élőlény más. Szerintem az a kutya akire ha rádobnak egy petárdát ugyanúgy megy lábnál követésben arra már egy kicsit lehet bízni hogy holmi szaladgáló kutyák vagy egy kiabáló ember nem fogja kihozni a sodrából. Ahol van kutyafutattó meg mindenféle más meg nyugis a kutya ott könnyű mondani hogy mi a szabály!
2010. máj. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
42%

Ismét az állatorvos vagyok:

Véget ért mára a rendelésem, akkor megint elmondom a kötekedő válaszíronak, aki nem akarja pórázzal sétáltatni kutyáját!

Ha jól tudom a Tisztelt Válaszadó azt irta valamelyikválaszában, hogy burkolatmentes úton sétáltatja akutyát. Minden út ami a település közigazgatási határain belül van közterületnek számit. Ismételten mondom: kutyát közterületen csak pórázon lehet sétáltatni. Ennyi.

Ha el akarja engedni vigye ki mezőre, erdőbe, távolabb a lakott területtől, s ott engedje el. De ebben az esetben is viselje a következményeket, ha nem figyel a kutyára. Arról meg nem tehetek, hogy az Ön lakhelyén nincs póráz nélküli kutyasétáltatásra kijelült hely. A törvény az törvény. Azért tart itt ezen kutyás dolgok megoldhatatlanságában az ország, mert hazánkban mint minden téren, e téren se tartják be az emberek a törvényt. Sajnos ezen törvényeknek nincsen erejük, csak jobban ki kéne dolgozni őket.

2010. máj. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, ha nem tudja a kutyájával normálisan a dolgokat betartani, meg ilyen reakciós, akkor miért tart kutyát?
2010. máj. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:

Szerintem meg azért tart itt az ország mert az állatokat nem becsülik meg és nincsenek jogaik és nincsenek nekik szolgáltatások... Ha nem tartanék 3 kutyát, 1 macskát és a több társam sem aki szintén elengedi itt a városban akkor a kedves orvos amiből van vagy tucatnyi a városban, miből élne meg? :) Viccen kívül: jogom van kutyát tartani. Senkinek nem okozok vele kárt, ellenben tudnám sorolni a többi embert akik nem tartanak be ilyen olyan szabályokat és senkit nem érdekel.

Szép kis állatorovs az aki letojja milyen élete van a kutyának csak a szabály be legyen tartva... Mert hogy a póráz végén elég satnya arra a fejemet teszem. Na mindegy ezen túl is így sétálunk, és ahogy eddig sem, most sem ártunk senkinek, mert mi kultúráltak vagyunk. Még akkor is ha minket bántanak mert kutyások vagyunk.

2010. máj. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
35%

Ismét az állatorvos.

Tisztelt utolsó válaszadó. Én sem sértettem meg Ön. A kutyám a pórázzal tökéletesen megy. Szépen kultúráltan megy a lábam mellet, mindenféle feszélyezettség nélkül. Az állatorvosok meg nem az utcai kutyaverekedésekből élnek meg. De ha így fog tovább menni akkor az ambuláns ellátások 100 %-át ezek fogják kitenni. Eddigi még rövid praxisom alatt a körzetemben az ambuláns ellátásoknak minimum fele utcai kutyás verekedésekből áll. Pedig még egy úgymond nyugis, területen rendelek.

Az elég baj ha Ön a kutyája életét nem tudja elképzelni anélkül, hogy póráz nélkül sétáltassa közterületen. Mellesleg meg nem vagyok állatkinzó, hogy pórázon sétáltatok kutyát. Nemmelesleg mondom az még nem minden, hogy csak pórázzal lehet kutyát sétáltatni, de hivatalosan veszélyesnek nyilvánított kutyát csak szájkosárban lehet sétáltatni, és RÖVID pórázon, a nyakörvén pedig kötelező, hogy a tárgyévi veszettség elleni oltást igazoló biléta, valamint a veszélyességet igazoló biléta rajta legyen. Csak tájékoztatáskén írom, hogy tudjon róla. Azt még kifelejtettem, hogy ez még mind nem elég, ugyanis, ha akár veszélyesnek minősített, akár nem veszélyes kutyát sétáltat valaki, a veszettség elleni oltást igazoló biléta nyakörvre való felfüggesztésén kívül minden egyes kutyasétáltató köteles magával vinni az oltást igazoló kiskönyvet. Ugye mostmát kötelező lesz a sorszámozott kiskönyv használata. Ezt közúti hatósági ellenőrzés alkalmával be kell mutatni.

Valamint az ebek tartásáról szóló rendelet kimondja, hogy kettőnél több kutyát nem lehet tartani, csakis jegyzői engedélyel lehet, akkor is úgy ha a MEOE által bejegyzett kennelnévvel rendelkezik, tehát tenyésztő.

2010. máj. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
Elnézést az előforduló gépelési hibákért.
2010. máj. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:

Képzelje tisztában vagyok ezekkel mert kutyás vagyok. És igen az én kutyáimnak szenvedés lenne az élet ha csak pórázon lehetnének. De gondolom mint ahogy a többi állatorvos akinél jártam, maga sem ismer olyan fajtát hogy mudi így az igényeit sem. Hát elmondom ez az a kutya amely futásban felveszi a versenyt az agárral, tehát elképzelheti mennyi mozgásra van szüksége és nem én vagyok az aki valamit rosszul tud. Én ellentétben önnel ismerem a kutyáim és az igényeiket. Ellenben az orvosok többsége még azzal sincs tisztában hogy a kutyát nem kell elletni. :)

Az utolsó megjegyzéssel pedig nagyot bukott mert ugyan mindenki sz*rik itt arra hogy hány kutyát lehet tartani és 5-6 is van házanként de én ismerem és betartom ezt a szabályt. :) Maga viszont nem ismeri ezek szerint. :) "15. § (1) Családi házas ingatlanon legfeljebb 3 (azaz három amennyi nekem van és nem kettő :) ) eb tartható, ennél több eb tartása már csoportos ebtartásnak minősül, melyre a 22.§ vonatkozik." Tudja nem minden városra ugyanaz vonatkozik.

Veszélyes kutyákról meg nem tudom ki beszélt. Nem kell hülyének nézni én mindennel tisztában vagyok. Majd ha megbüntetik azokat akik rosszul tartják az állatot (elletik, kiengedik egyedül, fenyegetnek másokat), ha lesznek kutyafuttatók majd utána betartom a szabályokat.

2010. máj. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:

Ismét az orvos.

Kedves válaszadó!

Nem kell ilyen hangvétellel írnia. Egyátalán nem nézem le magát. Elhiszem, hogy szereti a kutyáit. A rendeletekről meg nem szeretnék vitázni Önnel. A MEOE által hivatalosan nyilvántartott Chip beültető és törzskönyvező állatorvos vagyok, mint a MEOE tagja. Erről nem nyitok vitát.. Úgyhogy kérem ne sértegessen. A szabály az szabály, be kell tartani, még ha fáj akkor is. Egy szóval sem mondta, hogy mudi kuytája van. Mellesleg az hogy egy kutya mitől válik veszélyessé, az nevelés kérdése 90 %-ban 10 %-ban genetika.

Mellesleg meg értek a kutyák táplálásához. Ne féljen: Az állati fehérjében dús, szénhitrátszegény táplálás híve vagyok. Doktori tézisem is ezen tág témán belül van. Úgyhogy ha gondolja szívesen tanácsot adok táplálásban. De ilyeket akkor sem kell írnia, hogy az állatorvosok nem értenek semmihez... Én sem kérdőjeleztem meg az Ön szakértelmét- noha nem tudom mi, de nem ez a lényeg.

2010. máj. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
Valamint tudom, hogy mennyi mozgásra van szüksége egy kutyának, főleg egy mudinak. Az én kutyám, mint már említettem, collie. Neki is sok mozgásra van szüksége. Minden nap mozgatva van eleget, vagy én viszem el sétálni, meg együtt is futunk, vagy a testvérem, ha nekem éjszakákba nyúló operációim vannnak.
2010. máj. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!