Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatás pórázzal vagy...

Kutyasétáltatás pórázzal vagy póráz nélkül?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 18:52
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
75%

Hát kedves orvos, képzelje a kutyám akkor halt meg majdnem amikor pórázon volt és egy másik rátámadt. Ha nem lett volna pórázon akkor meg tudja magát védeni és el tud futni és semmi baja nem lett volna. Nem iszsoktam máskor pórázra rakni így meg tudjuk védeni magunkat a sok helyi bolond kutyától.

De a kérdésre nem válaszolt. Én tudom a törvényt, csakhogy törvényt olyat kell hozni amit be is lehet tartani. Szóval én mit csináljak ha nálunk nincs kutyafutattó? Tudom állatorvosként nem sok köze lehet a kiképzéshez, de annyit tudhatna hogy egy kutyának nem élet egész végig pórázon lenni, vagy a kertben. Nos akkor nekem ne is lehessen kutyám vagy kínozzam az unalmas, póráz végéig tartó világban éléssel? Majd betartom a szabályokat ha annak is jók lesznek akikre vonatkozik, illetve ha nem lesznek felelőtlen emberek... Mert mi van? Az én kutyámhoz benyúlkálnak, bántani akarják, aztán amikor harap, feljelentik. Az utca meg tele van harapós, idegbetetg kutyákkal akiket kiengednek egyedül az utcára évek óta és senkit nem érdekel, pedig nem egy emberre ráacsarkodott már... Hányszor fenyegettek meg hogy rámuszítják a kutyájuk, mert én sétáltatom az enyém... Az a kutya aki majdnem megölte az enyém, rendszeresen kijön és minden állatnak nekimegy amit lát, de senki nem tesz semmit. De ugyanez a gazda fel akar jelenti mert én elsétálok az utcájában és ugat a sok kutya... Na majd ha normális lesz mindenki akkor betartom a szabályokat... Majd ha lesznek az igazi kutyásoknak is jogai és nem a kutyátlan embereknekj meg a nagyszájú, gazdak embereknek akiknek véletlenül van kutyájuk is. Nekem az az első hogy a kutyámnak jó legyen és neki az a jó hogy szaladgálhat. Lehet hogy nem lehet megbízni egyik kutyában sem de 9 éves a mostani legöregebb kutyám és ezalatt a 3 közül egyikkel sem volt probléma pedig támadtak ránk emberek, kutyák, dobtak ránk petárdát és sorolhatnám, és az én kutyáim sosm okoztak gondot ezek ellenére...

2010. máj. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
32%

Az állatorvos válaszoló vagyok!

A kérdésre a válasz: közterületen pórázzal kell sétáltatni. Ha van a közelben nagyobb mező, dimbes dombos táj, ami csendes, elengedheti kutyáját ahogyan akarja, meg erdőben is, ha úgy tartja kedve. Egy dolog még ehhez: hazánkaban vannak mezőőrök, erdészek, vadászok. A mezők, kaszálók az erdők az ő "fennhatóságuk" alá tartozik, legen az állami, vagyg elkerítettlen magántulajdon. Tehát ha Ön mezőn, erdőben szabadon engedi kuytáját, elvileg papírforma szerint a vadász mindenféle figyelmeztetés nélkül kilőheti a kutyát. Sajnos ez van. Nekem nagy kertes családi házam van. Én is szoktam vinni a kutyát munkaidőn túl ki utcára sétálni, meg erdőbe is szokunk menni. Erdőben elengedem, de nem nagyon engedem, hogy elcsatangoljon, mindig a közelemben van. Ha meg látok jönni valakit akkor megkötöm. A kutyusát meg sajnálom. Sajnos Magyarországon eléggé paradoxon jellegű némely kutyatartással kapcsolatos törvény.

2010. máj. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
40%

Ismét az orvos vagyok: Amennyiben az Ön kutyáját megtámadja más kutya tegyen mihamarabb feljelentést az adott település illetékes jegyzőjénél, amennyiben komolyabb sérülés keletkezik akár Önben, akár kutyájában rendőrségi feljelentést kell tenni. Amúgy ha ilyen történik egy állatorvos is tehet hivatalból feljelentést, amennyiben a sértett kuyta gazdája kéri. Mindezen rossz cselekedetek mások részéről állatkínzásnak tekintendők.

Magyarországon megvannak a törvények, csak a magyar társadalom nincs olyan fejlettségi fokon, hogy betartani, alkalmazni tudja.

Városokban kis tábla jelzi parkokba, hogy be lehet e kutyát oda vinni, vagy sem. Ezeknek a tábláknak az oszlopára fel van szerelve kutyaürülék eltávolító papír zacskók, amiket használni kell. Az ilyen területeken el lehet engedni a kutyát.

2010. máj. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:

Megyei jogú városban lakok de még park sincs, még egy szemetes sem az embereknek nemhogy ürüléktároló... Nálunk csak utcák vannak, házak, meg néhány rét... Én mindent betartok amit lehet és nézhetem a többit aki semmire newm hajlandó és büntetlenül teheti a rosszat.

Amúgy a kutyámat már etgy éve támadta meg, igaz volt velem valaki és a kutyámon azóta sem nőtt ki a szőr meg van néhány fotó a kötéséről de nem hiszem hogy bármit is tehetnék egy ilyen gazdag, beképzelt pasas ellen. Még a saját szüleim is azt mondják én húzzam meg magam és ne menjek arra mikor én nem csinálok semmi rosszat...

2010. máj. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:

Az,hogy a kutyát az úton/közterületen pórázzal KELL sétáltatni az nem azt jelenti,hogy így kell leélni az életét.Én nem tudom ,de szerintem egyetlen egy kiképző nem mondja/mondhatja azt,hogy "mostmár sétálhattok az úton póráz nélkül",legalábbis magamból kiindulva és a munka társaimból.

A kutyát elehet autóval/járművel szállitani.

És ellehet menni egy közelő helyre ahol ellehet engedni a kutyát.

A Kedves Doktor pedig jól írta.Soha-de soha nem lehet tudni mi történik az utakon.Gondolok itt arra,hogy bármikor történhet valami váratlan helyzet.

És mivel mindenki félti a kutyáját így félthetné mindenki annyira,hogy nem kockáztat!

Nem kell kalkulálni,hogy most mi történik odakint.


Persze vannak olyan helyzetek ahol nincs kutyafuttató!

De ez nem ad okot arra,hogy póráz nélkül sétáljunk.

Nem tudhatja a gazda,hogy ha az ebünk találkozik egy másik kutyával akkor,hogy fognak állni a rangsorral és ezért elkezdüdhet egymás között a harc.

És ilyenkor bizony, nem kevés büntetésre számithatünk hisz törvényt sértettünk és a kutyánknak is maradantó károsodási lehetnek,neadj isten altatni kell.

A kutya nem ember.

A kutya nem azt nézzi,hogy most szabadon van-e vagy sem.

A kutya szagló-hallási szerve roppant fejlett,bármikor találhat-érezhet egy szagot ami után menni fog.

Gondolok itt főként a tüzelő szukára.


Egyik válaszoló írta,hogy aki így gondolja annak biztos nincs kutyája és nem tudja milyen is ez a helyzet.

Na akkor kérlek szépen.

Kiképzőként roppant sok olyan kutyával lehet találkozni,

akiről a gazda azt hiszi,hogy minden helyzetben vissza jön.Ilyenkor nem kell 5 perc az elentét bebizonyításához.

Kisvárosban élünk.A kutyafuttató elég kicsi,akadály alig van mégis találunk olyan helyet ahova a kutyákkal elmehetünk.

Az a gazda aki elengedi az úton a kutyát az felelőtlenség.

Bármennyire nevelt a kutya!!

Ez a tény.

2010. máj. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:

Arra még mindig senki nem válaszolt hogy akkor én pl hol sétáljak? :) 10 éves korom óta van kutyám, elnézést hogy akkor meg fiatalként nincs kocsim és időm hogy más helyre kocsikáztassam sétálni. Nálunk csak út van meg szántó. És a szántón vadász, szemétdombok, veszélyes emberek jó hogy nem megyek arra... Kutyafutattó nincs. Természetesen annyi előny van hogy nálunk NINCS forgalom. Egy-két kocsi jön aki az utcában lakik de ennyi. Még aszfalt sincs csak föld.

A másik kutya idegen, rangsor pedig a falkán belül van és a falkába nem tartozik a szembejövő kutya tehát nincs szó semmiféle rangsorról. Az én kutyáim igenis nem mennek oda semmilyen szembejövő kutyához. Ez van, nem nagy szám erre megtanítani őket. Ha meg úgy itélem meg akkor pórázra veszem őket amíg arrébb haladunk.

Tüzelő szukát nem szoktam sétáltatni, kan kutyám pedig nincs és nem is lesz.

Nem csak hiszem hanem tudom hogy a kutyáim mindig visszajönnek mivel minden olyan helyzetet átéltünk már ami megtörténhet a való életben. Te pedig nem ismered a kutyám. Csak akkor mondhatod hogy egyik kutya sem teljesen megbízható ha ismersz minden kutyát de ilyen sosem lesz. Ha edig úgy itélem meg hogy ezt nem tűrné a kutyám akkor egyszerűen rácsatolnám a pórázt. Mivel én amikor sétálok akkor a kutyáimért sétálok és nem trécselek vagy telefonálok csak rá figyelek, így már akkor észreveszem hogy jön valaki amikor még ő nem látja és van időm dönteni.

Szóval akkor okoskám megmondád hol sétáljunk? :) Nincs kutyafuttató, nincs szabad tér, nincs kocsim, csak a földutak. :) Bocs de miattad sem fogom a kutyám egész életében pórázon és kertben tartani. Főleg addig nem amíg mások azt tesznek amit akarnak. Csak okoskodni tud mindenki de egy jó ötletet mondani nem.

2010. máj. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:

Már elnézést,de vedd márészre magad!

Elég nagy a szád ahozz képes,hogy tapasztalan vagy!

Akkor sétáltasd az úton,most egyel-több vagy FELELŐTLENEBB gazda.Erre mást nem tudok mondani.

2010. máj. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:

Persze hogy mást nem tudsz mondani mert csak okoskodsz és nem tudsz egy ötletet hogy mit csináljak hogy a szabályt is betartsam és a kutyáimnak is jó legyen. Innen látszik hogy nincs igazad. Én várom az ötletet. Veszel nekem kocsit? Jössze és építesz egy kutyafuttatót?

Amúgy meg egész életemben kutyás voltas. Egy profi kutyás mellett nőttem fel akinek annyi díja volt hogy tele volt vele a fal (és nem kiállítás) jelenleg 3 kutyám van, legidősebb 9 éves, mint terelőöszönpróbás, munkaversenyes, bh vizsgás stb... Úgyhogy szerintem gondolkozz hogy ki a tapasztalatlan. :) Már nem azért, nem tudom miért kell rámszállni amikor mindenki elengedi a pórázról kint a kutyáját. És aki nem azok között sem láttam egyet sem aki a szabálytól félt volna legfejebb csak attól hogy nem jön vissza a kutyája. :)

Sőt mondok valamit: nálunk a legtöbb helyen járda sincs szóval gyakorlatilag még pórázon sem vihetném ki mert úgy is veszélyes azt úton menni. DE AKKOR MEGMONDANÁD MIT CSINÁLJAK? Nekem nem lehet kutyám mert valakit lehetetlen szabályokat alkotnak? Akik valóban veszélyeztetik másik biztonságát (mert pl kiengedik a kutyát gazda nélkül) azokat miért nem veszi elő senki? Erre okoskodj valamit ne csak beszólogass... Észre vettem magam. Azt teszem ami a kutyáimnak jó és nem azt amit a 10. emeleten a soha kutyát nem tartók talátak ki szabályként.

2010. máj. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
Amúgy meg mint mondtam, nálunk az úton NINCS SEMMI, nem járnak kocsik és emberek sem nagyon. Hű de veszélyes... :)
2010. máj. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:

Végülis én csak 20 éve vagyok kiképző.

Szóval semmit nem tudok.

Nem okoskodok hanem válaszoltam.

Én már mondtam,sétáltasd ott én nem szolók bele.

Aki megfogadta a tanácsaimat annak örülök aki meg nem annak nem mondok semmit,ti úgyis jobban tudjátok ezek szerint.

Mivel nem tudom hol laksz?!A kisujam meg ilyen helyzetekben nem segít így elég nehezen tudom megmondani hol sétáltasd a kutyád!

2010. máj. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!