Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összeférhetetlenség - ajándéko...

Összeférhetetlenség - ajándékozzam el szeretett kutyámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Első kutyás anyuka vagyok. Menhelyről hoztam pár hónapja egy helyes, kis növésű kutyát. Nemrég költöztünk kertes házba - nem gyerek koromban nem lehetett kutyám, pedig nagyon szerettem volna. Gondoltam, itt az alaklom, a gyerekeim is örömmel várták. Az első hónapokban nem is volt gond, a rágásra,kisebb neveletlenségekre felkészültem. Videókból tanulmányozom a kutya nevelést. Sajnos a későbbiekben úgy láttam,a gyerekeim egyre inkább elvesztették a lelkesedésüket a kutya iránt. Hangsúlyozom, nem kifejezetten nekik vettem, hiszen én akartam gondozni, viszont a fiam kifejezetten kijelentette,hogy vagy ő,vagy a kutya - nem bírja elviselni. Ugyanis pár hete megharapta a kutyus- pedig nem volt nagy harapás,inkább játékos - a nadrágja kiszakadt - de attól kezdve kimondottan tart a kutyától. Hiába taníthatom, nagyon makacs,szófogadatlan a kutya. Külön probléma,hogy jóformán napi szinten jönnek hozzám vendégek - a munkámból is kifolyólag - minden vendégre rátámad. Mivel csak nyolc kilós csöppség,nem túl félelmetes,de sokan kifejezték már nemtetszésüket,olyan ismerőseim is vannak,akik kifejezetten kifejtették,hogy a kutya negatív kisugárzású, és nem mernek hozzám jönni (pedig ők elvileg állatbarátok).

Tudom, nevelni kell - de valahogy nem megy. Tervezem a kutyaiskolát is, de a harapás óta a fiam sürgeti, hogy mielőbb ajándékozzuk el a kutyát. Egy éves sincs, most könnyebben találunk neki gazdát, mint ha idősödne - határozottabb,tapasztaltabb gazdinál talán boldogabb lehetne.

Kettősség van benne, mert a helyzet ellenére nagyon a szívemhez nőtt a kutya, megsiratnám, miután elajándékoztam - de sajnos a családtagok nem így érzik. Bonyolítja a helyzetet, hogy a menhelyen aláírtam a szerződésüket, hogy nem ajándékozhatom el, csak rajtuk keresztül - viszont a menhelyre nem vinném vissza,pláne ilyen hidegben. Nagyon szép kutya, szerintem nem is komoly nála a viselkedészavar, biztos találna nálam ügyesebb gazdát.



Volt már valaki hasonló helyzetben - előbb nagyon akarta, majd megbánta a kutya vállalást?

Ilyen esetben mit lehet tenni?



2017. jan. 30. 15:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%
Azt ellenőrizd a menhely milyen feltételekkel adta oda. Nálunk egy így befogadott kutyát nem lehet csak úgy továbbadni, éppen most volt egy hasonló ügy itt Debrecenben, rendőrséget hívtak végül az állatvédők, hogy előkerüljön a tovább ajándékozott kutya. A helyedben nem bonyolítanám, nyilván nem nektek való a kutya, de én a menhelyre vinném vissza mindenképpen.
2017. jan. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
96%

Hát ezt nagyon nem gondoltad át előtte.

Kutyásként azt mondom: ha az egyik gyereked elveri a másikat, akkor eltávolítod, mert az egyik gyereked fél tőle?

Anyaként azt mondom: a gyerek a legfontosabb.


Sajnos hoztál egy rossz döntést: neked kell mérlegelned, melyik a kisebbik rossz.

Ja, és egy kutyát az egész családnak akarnia kell valamilyen szinten, még ha csak te látod el, csak te gondozod, akkor is. Olyan nem lehet, hogy egy családtag fél, és nem akar vele élni.


Mindenképpen szólj a menhelynek, velük beszéld meg a problémát, max annyi lehet, hogy nálad van, amíg nem találnak neki mást.

De gondolj bele, mi van ha pl leharapja a gyereked ujját...? Szerintem mindenkinek jobb, ha visszaviszed, mert alkalmatlan vagy gazdának, és csak még több rossz szokás rögzül a kutyában.


(8 éves a pitem, 4 a fiam)

2017. jan. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Az a gond,hogy a kutyus nem fér össze más kutyákkal. Mikor elhoztam a menhelyről, össze volt harapdálva - de kezdő lévén nem kapcsoltam - ő hajlamos nagy kutyának is neki menni. Na meg télvíz idején trauma is lehet neki visszakerülni a menhelyre. Attól is félek, nehogy elaltassák.Annyira ijesztő ez a rendőrség-dolog, mennyivel humánusabb lenne meghirdetni,és egy leinformálható, közel lakó,helyes valakinek oda ajándékozni...

Minden tiszteletem a menhelyeké, de sajnos ezek a megkötések akár károsak is lehetnek. Mer végül is lakva lehet kiismerni az állatokat, ne biztos,hogy gonosz a gazdi,ha összeférhetetlenség alakul ki.

Még nem döntöttem véglegesen,ha ez ennyire bonyolult ügy,inkább megtartom, és nevelgetem... De akárhogy is alakul,egy darabot itt hagy a szívemben. :( ez egy se vele - se nélküle kapcsolat.

2017. jan. 30. 16:00
 4/35 anonim ***** válasza:
4%

#2 még nem tépte szét a pit a gyerkőcöt?


[link]

2017. jan. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Mer végül is lakva lehet kiismerni az állatokat, ne biztos,hogy gonosz a gazdi,ha összeférhetetlenség alakul ki.


Ez kb olyan, mintha azt mondanád, hogy visszaviszel egy pl 4 éves gyereket, akit örökbefogadtál, mert lakva ismeri ki az ember a másikat, és ő rossz gyerek...


Azt írod kölyök. Akkor még simán nevelhető, csak következetesnek kell lenned.

Keress előbb egy kutyasulit, és kérj nevelési tanácsokat.


Miért gondolod, hogy te megfelelőbb gazdit találnál hirdetés útján, mint a menhely? És te honnan informálnál le bárkit, hogy jó lesz e???

Nagyon is jól van így, hogy ha gond van, ne add tovább, hanem vidd vissza!!!

2017. jan. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
0%

Pit Attack:


[link]


Pedig mindenki azt mondta azelőtt hogy olyan aranyosak voltak a kutyusok.

2017. jan. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 bollocks ***** válasza:
40%

#4: de, sőt, előtte még a pap is molesztálta

[link]

2017. jan. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
69%
Az a baj, hogy így soha nem fogja megtanulni tisztelni a fiad az élőlényeket, csak egy tárgyat fog látni bennük. Utána majd szeretne egy másik kutyát, akivel ha szintén probléma lesz, le akarja cserléni. Egy érző lényért vállaltatok felelősséget, igenis tegyél meg mindent azért, hogy jól nevelt és szocializált kutya legyen belőle. Szégyellje magát a gyermeked. Az én fiam és két lányom szerencsére nem ennyire romlott lelkű.
2017. jan. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem, képzeljétek, nem tépte szét a kutyám a gyereket, mert meg van nevelve mindkettő...


Amelyik kutya gyerekre támad, ott a gazda illetve a gyerek szülője a hibás. Meg kell őket tanítani egymáshoz viszonyulni...

2017. jan. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
72%
Vidd vissza a kutyád a menhelyre. Lehet hogy szegényke azért lett defektes, mert tényleg kemény traumák érték, de egy ilyen miatt nehogy már Ti szívjatok éveket.
2017. jan. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!