Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összeférhetetlenség - ajándéko...

Összeférhetetlenség - ajándékozzam el szeretett kutyámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Első kutyás anyuka vagyok. Menhelyről hoztam pár hónapja egy helyes, kis növésű kutyát. Nemrég költöztünk kertes házba - nem gyerek koromban nem lehetett kutyám, pedig nagyon szerettem volna. Gondoltam, itt az alaklom, a gyerekeim is örömmel várták. Az első hónapokban nem is volt gond, a rágásra,kisebb neveletlenségekre felkészültem. Videókból tanulmányozom a kutya nevelést. Sajnos a későbbiekben úgy láttam,a gyerekeim egyre inkább elvesztették a lelkesedésüket a kutya iránt. Hangsúlyozom, nem kifejezetten nekik vettem, hiszen én akartam gondozni, viszont a fiam kifejezetten kijelentette,hogy vagy ő,vagy a kutya - nem bírja elviselni. Ugyanis pár hete megharapta a kutyus- pedig nem volt nagy harapás,inkább játékos - a nadrágja kiszakadt - de attól kezdve kimondottan tart a kutyától. Hiába taníthatom, nagyon makacs,szófogadatlan a kutya. Külön probléma,hogy jóformán napi szinten jönnek hozzám vendégek - a munkámból is kifolyólag - minden vendégre rátámad. Mivel csak nyolc kilós csöppség,nem túl félelmetes,de sokan kifejezték már nemtetszésüket,olyan ismerőseim is vannak,akik kifejezetten kifejtették,hogy a kutya negatív kisugárzású, és nem mernek hozzám jönni (pedig ők elvileg állatbarátok).

Tudom, nevelni kell - de valahogy nem megy. Tervezem a kutyaiskolát is, de a harapás óta a fiam sürgeti, hogy mielőbb ajándékozzuk el a kutyát. Egy éves sincs, most könnyebben találunk neki gazdát, mint ha idősödne - határozottabb,tapasztaltabb gazdinál talán boldogabb lehetne.

Kettősség van benne, mert a helyzet ellenére nagyon a szívemhez nőtt a kutya, megsiratnám, miután elajándékoztam - de sajnos a családtagok nem így érzik. Bonyolítja a helyzetet, hogy a menhelyen aláírtam a szerződésüket, hogy nem ajándékozhatom el, csak rajtuk keresztül - viszont a menhelyre nem vinném vissza,pláne ilyen hidegben. Nagyon szép kutya, szerintem nem is komoly nála a viselkedészavar, biztos találna nálam ügyesebb gazdát.



Volt már valaki hasonló helyzetben - előbb nagyon akarta, majd megbánta a kutya vállalást?

Ilyen esetben mit lehet tenni?



2017. jan. 30. 15:44
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
89%
Hát khm, már ne is haragudj kérdező, de elég nevetséges, hogy a 14 éves fiad fél egy jóformán kölyök 8 kilós törpekutyától... Nem lehet, hogy a kis trónörökös inkább csak féltékeny lett, hogy nem övé anyuci teljes figyelme? És ezzel a "jaj de félek a kutyától, megharap" szöveggel akarja eltávolítani a kutyát? Erre a fenyegetőzésre (vagy ő vagy a kutya) meg már tényleg nem lehet mit mondani :D Ugyan hova menne és miből? Ne nevetess... Nem kicsit jár ez a fiú a felhők felett. De látom te nagyon is komolyan vetted... Én a helyedben azért beszélnék a fiú fejével, azért tudjuk már hanyas az a kabát.
2017. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
94%

Ez erdekes mikor anno a tacsink megharapta az ocsemet (rafekudt birkozas kozben es megihedt a kutya) anyam jo lecseszte es kozolte hogy legyen kedves levonni a tanulsagot hogyan kell banni a kutyaval...


Szerintem te es a gyerek egyutt menjetek a suliba. Egy kiskutya max jatekbol harap amugy is.

2017. jan. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
80%
Vidd vissza a menhelyre ha szerződésed van - vissza is kell -, ha fiatal, szép kutyus, remélhetőleg hamar találnak neki, meggondolt, szerető gazdit, akinek nem két napra kell egy élőlény. S te meg a fiad soha az életbe ne fogadjatok be még egy állatot!
2017. jan. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

14 éves??? Én azt hittem hogy 2-3-4 éves lehet maximum...

Nos, én - hacsak nem kifejezetten veszélyes a kutya, de itt erről szó sincsen - nem engednék a gyerekemnek beleszólást. Ha én szeretném megtartani a kutyát, akkor megtartanám. Természetesen minél előbb meg kell nevelni, hogy maximálisan tiltható legyen nála a nemkívánatos viselkedés. Kutyasulit tehát jelen helyzetben ne csak tervezz, hanem kezdd el most.

A gyereknek nem kell foglalkoznia a kutyával, ha nem szeretne, és a kutyának sem szabad engedni, hogy a gyerek akarata ellenére odamenjen hozzá.


Ha mégis úgy döntesz, hogy nem tartod meg a kutyát, akkor beszélj a menhellyel! Mondd el a problémádat, és kérd, hogy segítsenek számára új, megfelelő gazdát találni, de addig, ha lehet, ne vidd vissza a menhelyre, hanem tartsd magadnál, mintha ideiglenes befogadó lennél.


Persze, mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy jónak érzi, de azért az nem lenne jó példa a fiadnak sem, ha visszavinnétek a kutyát. Elvileg örökbe fogadtátok (szándékosan írtam így, külön), felelősséget vállaltál érte egy életre. Lehet, hogy nem volt a legjobb döntés, de döntöttél, és egy érző lény sorsáról döntöttél. A gyermekednek nem biztos, hogy jó példa az, hogy ha azt látja, hogy hozunk egy elvileg végleges döntést, majd ha problémák merülnek fel, akkor feladjuk, lerázzuk magunkról. Még akkor is így van, ha ő most ezt per pillanat nem így érzi.

2017. jan. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sok hasznos választ kaptam! :)

(mondjuk a sok ítélkezés nem esett jól,nem is érzem igazságosnak, hiszen nem felelőtlenkedésről, állatkínzásról volt szó, minden gyerek tisztelettel bánik a kutyával, még akkor is,ha akaraton kívül kis hibák becsúsztak)


Igen, én is arra gondolok,a fiam féltékeny a kutyusra. A két kislányom jobban elfogadja( 5, 8 évesek) - szeretik - bár őket is időnként megcsipkedi a tacsi. Ma beszéltem a fiammal - és mikor látta rajtam, hogy megemlítettem, hogy elgondolkodtam az elajándékozáson - könyörgött,hogy a kutya maradhasson. Erről ennyit.

A kutya iskolával már beszéltem, két hét múlva visszük oktatásra.

A kutya marad - remélem,minden rendbe jön.

2017. jan. 30. 20:55
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, de örülök! Eleinte igen fura, mivel nem volt még kutyád, de biztos vagyok benne, hogy össze fogtok szokni :)
2017. jan. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Na szuper! Akkor szent a béka :D

A kutyus meg még fiatal, kamaszodik, lázad, de idővel majd összecsiszolódtok. A kutyasuliban úgyis fognak segíteni.

2017. jan. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
51%

hogy lehet valaki ennyire idióta, hogy egy 14 éves gyereket romlott lelkűnek nevez, csak mert perpillanat fél a kutyától, mert az megharapta?

a kutyát kicsit nevelni kell, a gyereket meg rábeszélni, hogy adjon még egy esélyt ennek a barátságnak. szerintem menni fog az az együttlét.

az én gyerekemet is harapta meg kutya, igaz nem saját és utána rettegett a kutyáktól még úgy is, ha köztük volt egy kerítés. szinte pánikrohamot kapott. nem hiszem, hogy romlott lelkű lenne ettől.

azóta viszont beszereztünk egy kölyökkutyát, nagy lett a "szerelem" és mióta naponta vele játszik, hempereg, eteti-itatja stb. más kutyáktól sem kap pánikrohamot, sőt ha a másik gazdi azt mondja nyugodtan megsimogathatja és játszhat vele, akkor meg is teszi.

ezért a kérdezőnek mondanám ne adják fel ilyen hamar, ha kutyasuliba nem is viszik biztos akad kutyás ismerős, aki meg tudja mutatni hogyan kell bánni a kutyával, hogy előbb-utóbb jól nevelt, igazi kedvenc lehessen

2017. jan. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

#28

Az amúgy kölyökkutya nem véresre tépte a 14 éves fiút, hanem játékból gondolom belecsimpaszkodott a lábába. Bolhából elefánt.


Amúgy szerintem nem emiatt "romlott lelkű" a gyerek, nagyobb baj az, hogy még ő dirigál az anyjának meg fenyegetőzik itt elköltözéssel. Ezt a "félek a kutyától, tüntesd el" dolgot is valszeg csak kitalálta, mert féltékeny lett a kutyára. Azért egy 14 éves fiú már nem kisbaba, mások ebben a korban sokkal "hajmeresztőbb" dolgokat megcsinálnak (arról nem beszélve hogy 14 évesen sok kislány már nem is szűz), nemhogy egy 8 kilós kutyától berezeljenek.


Na de most nem ez a lényeg persze, csak itt sokan egy játék hevében történő harapásból kutyatámadást csinálnak.

2017. jan. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
23%

senki nem csinált a dologból kutyatámadást, viszont egy játékos harapás is fájhat. nem mellesleg szerintem meg fogják oldani a dolgt úgy h mindenkinek jó legyen, kutyának, gyereknek. de azért engedje már meg a világ h egy szülőnek azért a saját gyereke legyen fontosabb, akkor is ha esetleg egy féltékeny kamasz vagy ha épp tényleg nem lesz kutyaimádó.

de az egészben az a legrosszabb h a kutyás fórumon lassan már több lesz a szemellenzős ember, mint egy szektás fórumban. szeretni kell az állatokat, de nem ész nélkül

2017. jan. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!