Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összeférhetetlenség - ajándéko...

Összeférhetetlenség - ajándékozzam el szeretett kutyámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Első kutyás anyuka vagyok. Menhelyről hoztam pár hónapja egy helyes, kis növésű kutyát. Nemrég költöztünk kertes házba - nem gyerek koromban nem lehetett kutyám, pedig nagyon szerettem volna. Gondoltam, itt az alaklom, a gyerekeim is örömmel várták. Az első hónapokban nem is volt gond, a rágásra,kisebb neveletlenségekre felkészültem. Videókból tanulmányozom a kutya nevelést. Sajnos a későbbiekben úgy láttam,a gyerekeim egyre inkább elvesztették a lelkesedésüket a kutya iránt. Hangsúlyozom, nem kifejezetten nekik vettem, hiszen én akartam gondozni, viszont a fiam kifejezetten kijelentette,hogy vagy ő,vagy a kutya - nem bírja elviselni. Ugyanis pár hete megharapta a kutyus- pedig nem volt nagy harapás,inkább játékos - a nadrágja kiszakadt - de attól kezdve kimondottan tart a kutyától. Hiába taníthatom, nagyon makacs,szófogadatlan a kutya. Külön probléma,hogy jóformán napi szinten jönnek hozzám vendégek - a munkámból is kifolyólag - minden vendégre rátámad. Mivel csak nyolc kilós csöppség,nem túl félelmetes,de sokan kifejezték már nemtetszésüket,olyan ismerőseim is vannak,akik kifejezetten kifejtették,hogy a kutya negatív kisugárzású, és nem mernek hozzám jönni (pedig ők elvileg állatbarátok).

Tudom, nevelni kell - de valahogy nem megy. Tervezem a kutyaiskolát is, de a harapás óta a fiam sürgeti, hogy mielőbb ajándékozzuk el a kutyát. Egy éves sincs, most könnyebben találunk neki gazdát, mint ha idősödne - határozottabb,tapasztaltabb gazdinál talán boldogabb lehetne.

Kettősség van benne, mert a helyzet ellenére nagyon a szívemhez nőtt a kutya, megsiratnám, miután elajándékoztam - de sajnos a családtagok nem így érzik. Bonyolítja a helyzetet, hogy a menhelyen aláírtam a szerződésüket, hogy nem ajándékozhatom el, csak rajtuk keresztül - viszont a menhelyre nem vinném vissza,pláne ilyen hidegben. Nagyon szép kutya, szerintem nem is komoly nála a viselkedészavar, biztos találna nálam ügyesebb gazdát.



Volt már valaki hasonló helyzetben - előbb nagyon akarta, majd megbánta a kutya vállalást?

Ilyen esetben mit lehet tenni?



2017. jan. 30. 15:44
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Már bocsánat, a fiam nem "romlott lelkű", kikérem magamnak, egy 14 éves, kitűnő tanuló kisfiú - csak érzékeny,kissé magának való típus, inkább félre vonul a tanulni valóival, mint hogy óráig játsszon a kutyával.

Szereti az állatokat, csak nem az a tipikus "mindenem az állat" érdeklődésű.

Szerintem - bármennyire is szeretem az állatokat - az ember,a családtagok, a barátaim fontosabbak!



Egyébként nem pitbull, olyan tacsi keverék féle.


Mint mondtam, még nem döntöttem, mi legyen vele, az is lehet, sikerül majd megnevelni,és a a fiam is kijön vele - csak azért vetettem fel a témát, mert szeretnék valami hasznos tanácsot olvasni. Fanatikusok ha lehet - ne írjanak, szó sincs állatkínzásról! De sajnos van ilyen, hogy az elején jónak tűnik valami, aztán később nagyobb problémák adódnak.

Akinek sosem volt kutyája - és egyszer csak lesz,lehet,hibásan méri fel a kapacitását,vagy problémás egyeddel akad össze.

Tudom, van, aki egy pillantással utasítani tud egy harci kutyát,valakinek a kis pincsibe is beletörik a bicskája. Nem vagyunk egyformák.

2017. jan. 30. 16:24
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Kezdésnek mindenképp azt javasolnám, hogy keressetek fel egy szakembert. Ellátogat hozzátok és megnézi milyen a helyzet, hogy viselkedtek a kutyával, ez alapján tud segíteni, hogy min kéne változtatni. Persze ez a válltozás nem fog egyik pillanatról a másikra megtörténni, sok idő és kemény munka szükséges, de nincs minden veszve. Kutyaiskolát is mindenképp érdemes lenne csinálni, már csak a szocializáció miatt is.

A fiaddal próbálj meg leülni és megbeszélni ezt az egész kutyás témát higgadtan, ha képes feldolgozni a történteket és adni egy második esélyt a kutyának akkor még a végén meg is szereti. Sajnos az agresszió és a támadás nem mindig a kutyán múlik. Az is lehet, hogy a fiad rosszul közelített hozzá, érezte a kutya rajta a félelmet stb, és ezért támadta meg. Egy gyerekkori barátom családjában is megtámadta a legkisebb gyereket (6) egy kutya(Yorki méretű, fogalmam sincs milyen fajta), bár nem a sajátjuk. Most 4 évvel késöbb vettek egy kutyát. A gyerek azóta megbékélt a kutyákkal, néhány nagyobb testűtől tart még de a sajátjukat szereti és szívesen tölti vele a szabadidejét. Szerintem a fiadnak is idő kell amég feldolgozza ezt az egészet.


Ha pedig nincs más járható út akkor vidd vissza a menhelyre, de ott a támadás tudatában valószínüleg elaltatják.

2017. jan. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Minden kezdet nehéz sajnos, nekem két kutyám van, az első egy nagyon nyugodt, oda teszed ott marad nagytestű szobadísz. Örökbe fogadtam mellé egy pit bullt, na ott azért vannak problémák, végletekig kutyamániás létemre is néha elgondolkodtam, hogy "kell ez nekem"? Közben kiderült, hogy terhes vagyok, sőt veszélyeztetett, szóval nem egyszerű a helyzet. De annyi szeretet tud adni, hogy tudom, hogy mindent meg tudunk oldani, és tavasszal én is viszem suliba, és tudom, hogy össze fogunk kovácsolódni. Neked is kitartást kívánok, az a lényeg, hogy te mit szeretnél, egy 14 éves fiú már nem olyan kicsi, hogy ne értse meg, hogy a te kutyád, és neki el kell fogadnia.

A pibbú utálónak meg üzenem, hogy ismerkedjen meg 1-2 bull típusú kutyával, és utána alkosson véleményt, a hülyeséget meg főleg ne terjessze. A pit direkt úgy lett szelektálva, hogy nem támadhat emberre. Amelyik emberre tamad, ott komoly problémák állnak fenn, ami nem egyik pillanatról a másikra alakult ki. Gyereket amúgy sem hagyunk kutyával felügyelet nélkül!

2017. jan. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
84%
Első lépés, hogy kutyasuliba viszed. Most, ne pedig "terve legyen véve", mert a családot most zavarja. A gyereknek meg magyarázd el, hogy egy kicsit még bírja ki, lesz ez még jobb is.
2017. jan. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
89%

Én azt ajánlom,hogy már holnap keress egy kutyasulit és vidd el minél többször,tanuljatok mindketten.

Várj 1-2 hónapot,ha sikerül javulást elérni és egyre jobban megnevelni,akkor maradjon.

Ha nem megy a dolog,akkor viszont tényleg vidd vissza a menhelyre.

De én adnék egy esélyt.Valószínű,hogy a nem megfelelő nevelés miatt harapott.Viszont ez nem játék,főleg ha sok ember megfordul nálatok. Még egy ilyen harapás,és ha jelenti valameilyk vendéged,akkor valószínű elaltatják és téged is megbüntethetnek..Nem játék.

De én nem is szabadulnék meg tőle az első nehézségnél.Viszont segítség kell a nevelésben.

2017. jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem hülyeség ezzel a szakember, meg kutyaiskola dologgal jönni. Komolyan gondolja valaki, hogy igény beveszik? Vissza kellene vinni a menhelyre, megérdemel a kutyus is egy olyan családot ahol nem gondot, hanem örömöt jelent és szeretik nem elviselik vagy ne adj isten bántják mert utálják. Nem csak a család szempontja létezik. De egyébként szerintem nekik is ez lenne a legelőnyösebb nem csak a kutyusnak.
2017. jan. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
88%

Ha még nem döntötted el, hogy mindenképpen megválsz tőle, akkor szerintem ne egy kutyasulis csoportba menjetek el, hanem keress a környéketeken egy olyan szakembert, aki vállal egyéni órákat is. Jó lenne, ha csak Ti lennétek a kutyával és hozzáértő szemmel látná valaki, hogy mi a gond. Lehet, hogy nem is olyan nagy a probléma, hanem viszonylag egyszerűen meg lehet oldani.

Minden kutya nevelhető, ha a tied még kölyök, akkor pláne, de lehet, hogy sok energiát fog igénybe venni.

Az a baj azzal, ha visszaadod a kutyát, hogy

1. ha nem találnak neki gazdit, lehet, hogy elaltatják

2. a gyerekeidnek azt "tanítod" ezzel, hogy ez csak egy kutya, lecserélhető, adható, vehető.

Természetesen a gyerek az első, de ha te szereted a kutyust, akkor ne add fel erőfeszítés nélkül.

A kutyáknak nagyon jó radarjaik vannak. A kutyád pontosan tudja, hogy haragszanak rá. Nem tudja, hogy miért, ettől frusztrált lesz és kész az ördögi kör. Ha adtok neki új esélyt, azt mindannyiótoknak akarnia kell a családból.

Ha mégsem sikerül, akkor vidd vissza a menhelyre és reméld, hogy találnak neki olyan gazdit, aki boldog lesz vele.

És ne legyen több kutyátok.

2017. jan. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
94%

Tehát a 14 éves fiad retteg a 8 kilós kiskutyától.


Elég kiábrándító, hogy ezért le akarjátok passzolni.


A kutya neveletlen, kamasz, de persze egyszerűbb megszabadulni tőle, mint rágyúrni a problémára. A fiad (és ezt nem sértésnek szánom) kicsit mimóza is szerintem.


Én a helyedben megtanulnám kezelni a kutyát (akár segítséggel), nevelném és a fiamnak is megtanítanám, hogy hogyan bánjon a kutyával.


Ha meg sok a jövés-menés, akkor szerezz be szobakennelt és tedd egy félreeső helyre a házban. Vendég jön - kutyát szép nyugodtan beküldöd a szobakennelbe - ha a vendég vevő rá, akkor kutyát később kiengeded. Ha pofátlankodik a kutya, leszidod, ha normálisan szaglászik, akkor kapjon a vendéktől valami jutalomfalatot. Ha a kutya a csengőre, kopogásra, kaputelefonra megbolondul, akkor külön képezni kell arra, hogy nyugton maradjon ilyenkor.


Semmi nem jön magától.


És mondom mindezt úgy, hogy nekem sintértelepről van egy keverékem, eleinte angyal volt, majd agresszív lett (velem sosem, de más kutyákkal és bizonyos emberekkel igen), én is kikészültem tőle, aztán összeszedtem magam és megneveltem. Ma már 1-2x elég rászólni, ha pofátlankodni kezd és abbahagyja.


Szóval igen, van más lehetőséged: foglalkozni komolyabban a problémával és akkor eredmény is lesz.

2017. jan. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
93%

18-as vagyok. Általánosságban még annyit hozzátennék, hogy amikor kutyát nevelt, MINDIG következetesnek kell lenni.


Ha kitalálsz valami szabályt, akkor azt MINDIG tartasd is be. Mindig legyél kitartóbb, mint a kutya. Minden olyan viselkedést tilts, ami NEKED nem tetszik! A helyes viselkedést pedig jutalmazd! Játék, kaja, simogatás, kutyája válogatja melyiket értékeli a legtöbbre. Dicséretnél se az legyen, hogy visítasz, mint a szopós malac és körbetáncikálod a kutyát, hanem egy lelkes "Nagyon ügyes!" és egy falat/simogatás legyen, hogy ne izguljon fel túlságosan a kutya, mert a cél a nyugodt(!) és engedelmes kutya, nem az ugrabugráló engedelmes kutya :D


Rossz viselkedés kezelése: csírájában kezeld, az első ronda nézésnél szólj rá. A bünti mindig legyen arányos a rosszalkodás mértékével. Egy határozott NEM, egy hangos EJJ, grabancrázás szerintem a ti esetetekben elég lehet. Sose hagyd, hogy elfusson és hülyére vegyen, menj utána, szidd le. Ha nagyon őrjöng valamiért, akkor megfogod, kicsit odébb viszed és ott szidod le, hogy el is jusson a tudatáig.


Naponta vidd sétálni és tanítgasd.

2017. jan. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
49%
nevelsz
2017. jan. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!