Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összeférhetetlenség - ajándéko...

Összeférhetetlenség - ajándékozzam el szeretett kutyámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Első kutyás anyuka vagyok. Menhelyről hoztam pár hónapja egy helyes, kis növésű kutyát. Nemrég költöztünk kertes házba - nem gyerek koromban nem lehetett kutyám, pedig nagyon szerettem volna. Gondoltam, itt az alaklom, a gyerekeim is örömmel várták. Az első hónapokban nem is volt gond, a rágásra,kisebb neveletlenségekre felkészültem. Videókból tanulmányozom a kutya nevelést. Sajnos a későbbiekben úgy láttam,a gyerekeim egyre inkább elvesztették a lelkesedésüket a kutya iránt. Hangsúlyozom, nem kifejezetten nekik vettem, hiszen én akartam gondozni, viszont a fiam kifejezetten kijelentette,hogy vagy ő,vagy a kutya - nem bírja elviselni. Ugyanis pár hete megharapta a kutyus- pedig nem volt nagy harapás,inkább játékos - a nadrágja kiszakadt - de attól kezdve kimondottan tart a kutyától. Hiába taníthatom, nagyon makacs,szófogadatlan a kutya. Külön probléma,hogy jóformán napi szinten jönnek hozzám vendégek - a munkámból is kifolyólag - minden vendégre rátámad. Mivel csak nyolc kilós csöppség,nem túl félelmetes,de sokan kifejezték már nemtetszésüket,olyan ismerőseim is vannak,akik kifejezetten kifejtették,hogy a kutya negatív kisugárzású, és nem mernek hozzám jönni (pedig ők elvileg állatbarátok).

Tudom, nevelni kell - de valahogy nem megy. Tervezem a kutyaiskolát is, de a harapás óta a fiam sürgeti, hogy mielőbb ajándékozzuk el a kutyát. Egy éves sincs, most könnyebben találunk neki gazdát, mint ha idősödne - határozottabb,tapasztaltabb gazdinál talán boldogabb lehetne.

Kettősség van benne, mert a helyzet ellenére nagyon a szívemhez nőtt a kutya, megsiratnám, miután elajándékoztam - de sajnos a családtagok nem így érzik. Bonyolítja a helyzetet, hogy a menhelyen aláírtam a szerződésüket, hogy nem ajándékozhatom el, csak rajtuk keresztül - viszont a menhelyre nem vinném vissza,pláne ilyen hidegben. Nagyon szép kutya, szerintem nem is komoly nála a viselkedészavar, biztos találna nálam ügyesebb gazdát.



Volt már valaki hasonló helyzetben - előbb nagyon akarta, majd megbánta a kutya vállalást?

Ilyen esetben mit lehet tenni?



2017. jan. 30. 15:44
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Valóban nem volt nagy harapás, csak csípés, nem vérzett, csak lila folt maradt utána pár napig a gyereknek, és egy jó kis nadrág bánta. :( A kutyus nekem is szereti játékból rágcsálni a kezemet, ami időnként fáj - de valóban túl reagáltuk a dolgot.

Utólag belátom,hogy vaklármáztam, most már a fiam is visszaszívta, amit mondott, a kutya mindenképpen marad, csak el fogunk bírni vele! :)

Egyébként a fiamat kis korában egy amstaff megkergette, persze, csak játékból, nem lett baj belőle, azóta vegyesen viszonyul a kutyákhoz, csak a kicsiket szereti, és valóban fájt neki a csipkedés. De valóban megfutamodás lenne eltávolítani szegény kutyát, és úgysem tudnám odaadni...:)

(a fanatizmusról még annyit, hogy nagyon elszomorító, sokan nem az állatokat védik, hanem az embereket utálják - egy anyának akkor is a gyerekei a legfontosabbak, ha imádja a kutyáját, és egy gyerek felett sem lehet pálcát törni, ha megijed egy nem várt dologtól)

2017. jan. 31. 13:13
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

A kuyátok amúgy pont abban a korban van amikor cserélődnek a fogai, ezért rág és csipked mindent. Vegyetek neki tömör gumi játékot amit rághat. A KONG termékeket tudom ajánlani erre a célre, persze nem olcsók de még mindig olcsóbb mint egy új nadrág.

[link]

[link]

[link]

2017. jan. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez nem ember utálat vagy pálcatörés. De a fiad 14 éves, nem 7. Azért nem kell abajgatni. Persze a te dolgod, ez abszolút a te magánügyed, hogy miképp neveled a fiad, stb. Tök egyértelmű, hogy ő a legfontosabb. Csak azt próbálom mondani, hogy az ilyen hisztikkel meg fenyegetőzésekkel azért csak óvatosan. Van ismerősöm, aki úgy él 30 évesen, mint egy lázongó kamasz, ne akard tudni...
2017. jan. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
A csipkedést nem szabad hagyni, hiába nem fáj, meg viccesnek tartod, nem az, nagyfokú tiszteletlenség a kutya részéről!
2017. febr. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
29%
Falkavezér. Azonnal le kell szoktatni.
2017. febr. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!