Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha nem tudom...

Mit tegyek ha nem tudom elfogadni a kutyám?

Figyelt kérdés
ha sétálunk folyton azon jár az eszem hogy miért nem tud viselkedni, ha elengedem nem jön vissza, ha láb mellé hívom nem mindig jön oda, ha kutya mellett mennénk el egyszerűen megőrül, ugat és ugrál...minden séta szar mert nem tudom elfogadni hogy nem tökéletes és állandóan más kutyákhoz viszonyítom. Már kezdek vele agresszív lenni ami nem jó. Mit tegyek? Ha rosszul viselkedik nem merek rászólni mert attól félek hogy hülyének néznek (habár amúgy sem hagyná abba) Nem tudom élvezni a sétát mert mindig a hibát látom és hogy másnak milyen jó hogy tud viselkedni a kutyája. ez annyira frusztrál, nem tudok mit kezdeni az egésszel. A tehetetlenségem által termelődött stresszemet a kutyán töltöm ki /vezetem le. Kiabálok rá, rángatom...de én nem akarok csak egyszerűen nem tudom mit kéne tennem. Gyűlölöm ha sétálni kell menni. ha kutya van a környéken már ideges vagyok, azt figyelem hogy milyen boldog a gazdájával és milyen jól viselkedik miközben az én kutyám épp össze vissza rángat... Nem tudom megnevelni mert túl sokat várok el és félek mások véleményétől. nem tudom élvezni a vele töltött időt mert mindig azon jár az agyam hogy miért nem tud úgy viselkedni mint mások kutyái. annyira utálom ezt. Viszont senki nem segít és ez is stresszel, nem tudom magam nevelni de senki nem akar segíteni. Mit kezdjek ezzel az egésszel? Hogyan tudnám nevelni és élvezni a sétát így? mit tegyek?

2017. febr. 19. 17:46
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
85%

"Most is járunk egybe de csak egy helyben toporgunk már november óta... és már legalább 40 000ft-ot ott hagytunk, hát ez mi ha nem lehúzás?"


Ha nem mersz rászólni a kutyádra, akkor nem tudom mit vársz. Nem gondolatolvasó, még negyvenezer ráköltött forint után sem..

2017. febr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 A kérdező kommentje:
de jó lehet neked. Az én kiképzőm is épp a haltit akarja alkalmazni... hát nem tudom nálunk mennyire fog beválni. bárcsak nekem is lenne egy kis fénysugaram... én korom sötétben bolyongok
2017. febr. 19. 19:21
 23/61 A kérdező kommentje:
A kikézpő tanácsa az volt hogy ha jól viselkedik dicsérjem ha rosszul akkor kussoljak és húzzam tovább... akkor hol is vagyunk?
2017. febr. 19. 19:22
 24/61 anonim ***** válasza:
0%
18-as nem bántani kell, de meg kell mutatni ki a gazda. Én úgy tanítottam, hogy mélyebben szóltam rá és ujjal gyengén az orrára koppintottam. Foglalkoztam már sokféle kutyával ezért kérdeztem tőle viszonylag lényegesebb dolgokat, hogy tudjak tanácsot adni, de csodálkozik és lepontoz azért mert leírtam az igazságot róla mert egy normális választ nem tud adni.
2017. febr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 A kérdező kommentje:
1 éves, ivaros szuka, 30 kiló, AKITA. Remélem boldog vagy, várom a válaszod, jó részletesen, te "kutyakiképző".
2017. febr. 19. 19:27
 26/61 anonim ***** válasza:
64%
Igen, csak a sötétség a te fejedben van, nem a kutyáéban. Egy rendesen lemozgatott, rendszeresen ugyanabban az időben kivitt kutya nem őrjöng séta közben, ha kicsit is következetes vele a gazdája. Én is így kaptam az enyémet, lepasszolta az unokatesóm, hogy "nevelhetetlen, mindent szétrág, mindent megugat, nem marad meg pórázon" egy másfél éves J.R. terrierről volt szó amúgy. Hadd ne mondjam, nálam nem rág, nem őrjöng, nem rángat, lefektettem és betartatom a szabàlyokat, cserébe megkap ő is mindent, amit igényel (rendszer, séta, játék, nyugodt-határozott gazda) ma már csodájára jár az exgazda, hogy milyen okos. Hát okos volt ő mellette is, csak saját butasága miatt nem vette ezt észre. Fogadok, hozzáértő gazda kezében a te "rettenetes" kutyád 2 hónap múlva kezesbárány lenne.
2017. febr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 A kérdező kommentje:
tök jó hogy nem is mondtam semmit a kutyámra de ti mindennek beállítjátok. Egy nagyon okos kutyám van, 1 szóval nem mondtam hogy ő a hülye vagy ilyesmi ezt csak te írod. Tök jó hogy 100% leírjátok hogy valamit rosszul csinálok de ha kicsit is tudnátok értelmezni felfognátok hogy nagyon jól tudom... és segítséget várok nem kioktatást...hangyafaxnyit nem vagyok előrébb ha ugyan azt leírod amit én már leírtam... csak a saját időtöket pazaroljátok.
2017. febr. 19. 19:30
 28/61 A kérdező kommentje:
*100x
2017. febr. 19. 19:31
 29/61 anonim ***** válasza:
100%
Amikor haltival megyünk, hogy ha nem akarom a rossz viselkedést mindig mondom hogy NEM, nem szabad,a halti mikor megfeszül picit vissza húzom és mondom hogy nem... vagy megállok hogy lenyugodjon, és amikor jól csinálja nagyon nagy dicséret egy két juti fali...
2017. febr. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem a kutyával van a baj, nem őt kellene elfogadnod, hanem először saját magadat. Nem mersz rászólni, mert úristen mit fognak gondolni mások? Kit érdekel?? Szerinted akinek "tökéletes" kutyája van, ő nem ment végig már ezen az úton? Elárulom, hogy de, egyik kutya se születik k9-es ügynöknek, hanem a gazdi tanítja, formálja. Úgy őszintén, te kitől várod ezt? Mert a kutya magától nem fog megnevelődni.

De én a helyedben elgondolkoznék azon, hogy mit keres melletted a kutya... azért mert a társad, vagy azért hogy legyen valami célból mert a környéken mindenkinek van kutyája és ne lógj ki a sorból... Mert egy akita esetében bizony alapvető a nyugodt-határozott magatartás.

2017. febr. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!