Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha nem tudom...

Mit tegyek ha nem tudom elfogadni a kutyám?

Figyelt kérdés
ha sétálunk folyton azon jár az eszem hogy miért nem tud viselkedni, ha elengedem nem jön vissza, ha láb mellé hívom nem mindig jön oda, ha kutya mellett mennénk el egyszerűen megőrül, ugat és ugrál...minden séta szar mert nem tudom elfogadni hogy nem tökéletes és állandóan más kutyákhoz viszonyítom. Már kezdek vele agresszív lenni ami nem jó. Mit tegyek? Ha rosszul viselkedik nem merek rászólni mert attól félek hogy hülyének néznek (habár amúgy sem hagyná abba) Nem tudom élvezni a sétát mert mindig a hibát látom és hogy másnak milyen jó hogy tud viselkedni a kutyája. ez annyira frusztrál, nem tudok mit kezdeni az egésszel. A tehetetlenségem által termelődött stresszemet a kutyán töltöm ki /vezetem le. Kiabálok rá, rángatom...de én nem akarok csak egyszerűen nem tudom mit kéne tennem. Gyűlölöm ha sétálni kell menni. ha kutya van a környéken már ideges vagyok, azt figyelem hogy milyen boldog a gazdájával és milyen jól viselkedik miközben az én kutyám épp össze vissza rángat... Nem tudom megnevelni mert túl sokat várok el és félek mások véleményétől. nem tudom élvezni a vele töltött időt mert mindig azon jár az agyam hogy miért nem tud úgy viselkedni mint mások kutyái. annyira utálom ezt. Viszont senki nem segít és ez is stresszel, nem tudom magam nevelni de senki nem akar segíteni. Mit kezdjek ezzel az egésszel? Hogyan tudnám nevelni és élvezni a sétát így? mit tegyek?

2017. febr. 19. 17:46
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! nem hittem hogy ennyi hasznos választ kapok, nem hittem hogy van más is aki volt, vagy van ilyen helyzetben. Hát nm tudom hogy fogom megszokni hogy a dicséretre még egy sunyi farkcsóválást sem kapok visszajelzés gyanánt, mert amúgy imád futni, játszani, nagyon tud ám pörögni. A kajának is akkor örül a legjobban ha "frissen" a boltból van, akkor nagyon lelkes tud lenni. nem tudom hogy érhetném el hogy rám figyeljen, hogy érdekesebb legyek legalább egy fokkal mint a környező kutyák vagy más állatok. Valami ötlet erre?
2017. febr. 19. 21:31
 42/61 anonim ***** válasza:
30%

Nem pazarlom az időmet csak a beképzelt arcodon röhögök.

És szögezzük le normálisan kérdeztem a legelején erre elkezdtél bunkózni, másodjára kifejtettem miért kérdeztem amit erre megint bunkóztál akkor mi a bajod, úgy viselkedsz mint egy hisztis kislány.

Ha az elején normális lettél volna mondtam volna komoly dolgokat is de így csak röhögök rajtad.

2017. febr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez a karakter dolog sem feltétlenül igaz. Az egyik kutyánk "flexis, öt perces pisi séták világa" után került hozzánk, zéró kapcsolatot ápolt séta alatt a gazdájával. Eleinte semennyire se érdekelte, ha megsimogattuk menet közben, ment, mint egy tank.

Aztán ahogy tanítgattuk, magunkra vontuk a figyelmét, már csóvált rá, lassacskán egyre többet nézett fel, mára elengedve rohangál velünk a mezőn, boldogan fut oda simogatásért.

Úgyhogy sok függ a gazda-kutya kapcsolaton is. Ja és ő 13 éves :) Mindig van remény javítani a helyzeten.

2017. febr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
100%

Ha a jutalomfalat nem elég motiváló, esetleg megpróbálhatnád a kedvenc játékával ösztönözni vagy válts valami nyálcsorgatóan illatos falatkákra.

Az pedig alap, hogy séta előtt ne egyen semmit, etesd este, amikor már nem viszed sehova. Így könnyebb lehet, de akitával könnyű sose lesz.

2017. febr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 A kérdező kommentje:
hát meg volt az esti séta. Nem tudom hogy csak szerencsém volt vagy tényleg csak ennyin múlik a viselkedése, de nem ugatott és nem is ugrált. Igaz figyelte a kutyát és oda akart menni, de simán tovább tudtam terelni, pedig nagyon rákészültem hogy most jól letiltom :D azt' nem jött össze, ami nem is baj. Alig hittem a szememnek hogy milyen könnyedén tovább ment, és utána sem sírt és forgolódott, jól meg is dicsértem, habár szokás szerint nem érdekelte. Majd holnap kiderül hogy szerencse volt vagy sem.
2017. febr. 19. 22:10
 46/61 A kérdező kommentje:
Esetleg valamilyen szabályok vagy ilyesmik segítenének? Ha igen tudnátok ilyeneket mondani?
2017. febr. 19. 22:52
 47/61 anonim ***** válasza:
93%

Persze. Mindent tilts, ami NEKED (nem a szomszédnak, nem a többi kutyás ismerősnek, nem a sarki hamburgeresnek, NEKED) nem tetszik. Ha nem akarod, hogy kaparja a szőnyeget otthon, akkor soha, semmikor nem engeded neki. Séta alatt is ugyanez, ha nem akarod, hogy vadássza a galambokat, akkor következetesen mindig letiltod róla.


Ha erőszakosan húz, mint a tank (tökmindegy, hogy más kutyához, fához, galambhoz, postáshoz,Mari nénihez stb.), akkor nem engeded oda. Legegyszerűbb, ha lecövekelsz és csak akkor haladtok tovább, ha Ő lazít a pórázon. Ha menet közben (tehát nem akarjátok összeengedni a kutyákat) ki akar ugrani mellőled vagy keresztbe rohanni előtted, akkor visszarántod egy NEM kíséretében.


Ajtókban ki-bemenet ugyanez, nem engeded előre pofátlankodni, tolakodni. Ha kell, 10x fordultok vissza, 10x szólsz rá, a cél, hogy nyugodt tempóban, fegyelmezetten lépjetek ki.


Már a séta elején utasítsd rendre, ha sürget, hisztizik, stb.


Ha valamiért nagyon lehordod, utána adj neki egy esélyt, hogy valamit jól csináljon (kioldásnak is szokták hívni). Pl. ha őrjöng és leszidod, akkor a következő zebránál ültesd le és ha megcsinálta, dicsérd meg.


Ha más kutyával pórázon ismerteted össze, akkor mindig legyen laza a póráz. Ha odakap, durvul, oldalra ránthatod egy kicsit (habitustól függ, hogy kell-e) és határozott NEM, de utána hagyhatjátok tovább ismerkedni őket, ha vette a célzást.


Végül pedig, soha ne hagyd, hogy ő intézkedjen, mindig te irányítsd a dolgokat. Ne engedd, hogy a szórólaposra aki feléd nyúl, ráugasson, elzavarja az útbaigazítást kérő embert, stb. Ilyenkor mindig tedd helyre.


Ha következetes vagy vele, leesik neki a lényeg minden téren! Ha meg rosszul sül el egy séta, akkor na bumm, így jártál, nem lesz úgyse mindegyik tökéletes, a lényeg, hogy folyamatosan tartsd szem előtt a célt.

2017. febr. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
Ja és ha más kutya pofátlankodik vele, idegesíti, netán támadja, akkor is intézkedj. Szólj a gazdának, hogy hívja el vagy te küldd el.
2017. febr. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


De lesz még valaha jó a kapcsolatunk? Mostanra már itthon sem örül a siminek, nem jön oda még akkor sem ha épp eszek, reggel nem jön puszit adni... szinte totál levegőnek néz néha.

2017. febr. 20. 07:27
 50/61 anonim ***** válasza:
100%

Lehet jó a a kapcsolatotok,csak kicsit nyugodj meg!Ne akarj rögtön tökéletes kutyát.

Nekem az mindig segít,ha arra gondolok,hogy a kutyám szeretne jó lenni,csak nem érti mit akarok.Nem érti miért vagyok ideges,de szeretne a kedvemben járni,csak nem érti mindig,mit is akarok.Ha pedig úgy viszonyulok hozzá,mint egy lelkileg sérült menhelyi kutyus(ami igaz is),akkor eszembe sem jut mérgesnek lenni,hanem csak pozitívan tanítom,nevelem.


Írtam,hogy menjetek új helyre sétálni.Ha nem szereted,hogy mások figyelnek,menjetek ki egy mezőre hosszú pórázon,és csak érezzétek jól magatokat.Ne érdekeljen,hogy neveletlen,csak tanuld meg,így is szeretni.


Ha már úgy érzed szeret,és te is eléggé nyugodt vagy,akkor kezdj bele újra a nevelésbe.

Figyelj,tudom hogy nehéz,de egy pár hétig szüneteljetek.Ne neveld,csak érezzétek jól magatokat.


Utána szép lassan,pozitívan kezd el tanítgatni.Hidd el,sokkal könnyebb lesz,ha már bízik benned,szeret veled lenni,és érdekli ,mi van veled.

Ne türelmetlenkedj,csak szeresd őt.Ez a legfontosabb, utána jön a jólneveltség.

Sok sikert,és boldogságot együtt!c;

2017. febr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!