Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha nem tudom...

Mit tegyek ha nem tudom elfogadni a kutyám?

Figyelt kérdés
ha sétálunk folyton azon jár az eszem hogy miért nem tud viselkedni, ha elengedem nem jön vissza, ha láb mellé hívom nem mindig jön oda, ha kutya mellett mennénk el egyszerűen megőrül, ugat és ugrál...minden séta szar mert nem tudom elfogadni hogy nem tökéletes és állandóan más kutyákhoz viszonyítom. Már kezdek vele agresszív lenni ami nem jó. Mit tegyek? Ha rosszul viselkedik nem merek rászólni mert attól félek hogy hülyének néznek (habár amúgy sem hagyná abba) Nem tudom élvezni a sétát mert mindig a hibát látom és hogy másnak milyen jó hogy tud viselkedni a kutyája. ez annyira frusztrál, nem tudok mit kezdeni az egésszel. A tehetetlenségem által termelődött stresszemet a kutyán töltöm ki /vezetem le. Kiabálok rá, rángatom...de én nem akarok csak egyszerűen nem tudom mit kéne tennem. Gyűlölöm ha sétálni kell menni. ha kutya van a környéken már ideges vagyok, azt figyelem hogy milyen boldog a gazdájával és milyen jól viselkedik miközben az én kutyám épp össze vissza rángat... Nem tudom megnevelni mert túl sokat várok el és félek mások véleményétől. nem tudom élvezni a vele töltött időt mert mindig azon jár az agyam hogy miért nem tud úgy viselkedni mint mások kutyái. annyira utálom ezt. Viszont senki nem segít és ez is stresszel, nem tudom magam nevelni de senki nem akar segíteni. Mit kezdjek ezzel az egésszel? Hogyan tudnám nevelni és élvezni a sétát így? mit tegyek?

2017. febr. 19. 17:46
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 A kérdező kommentje:
Értem. Hát sokszor elfelejti hogy ott vagyok, de mivel már kötődik hozzám azt csináltam hogy séta közben egy idő után leguggoltam és vártam hogy mikor veszi észre, hogy már rég lehagyott. Ha megfordul és látja hogy messze vagyok fejvesztve rohan hozzám, én erre még kicsit rácifrázok mert elkezdek futni előle, és mikor utol és jól megjutalmazom. Ha ezt sokszor eljátszanám vele megtanulja hogy kicsit jobbat figyeljen rám? Amugy köszönöm a sok hasznos tanácsot, ma igyekeztem nyugodt és jókedvű maradni, sikerült többé kevésbé letiltani az ugatásról, habár még mindig elég közömbös velem, jól besértődhetett. Remélem sikerül megoldanom.
2017. febr. 20. 18:57
 52/61 anonim ***** válasza:
100%

Igen,ez nagyon jó módszer.Lehet néha úgy tenni,mintha ˝eltűnnél˝,így a kutyád jobban fog arra figyelni,vele vagy-e még.

További sok sikert,és csak pozitívan.c:

2017. febr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, én tök ugyanígy tanítottam a kutyámat és nagyon bevált. Ő ugyan nem szaladt el a fenébe, néha messzebbre elkolbászolt vagy süketet játszott, na akkor elbújtam előle. Nagyon hatásos volt.


Ma már ha messzebb is csámborog, állandóan rám pillant, hogy hol vagyok és ha netán sarkon fordulok, rohan hozzám :D

2017. febr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 A kérdező kommentje:
Hát esküszöm több mint fél év gyakorizás után ez az első olyan kérdésem amire olyan válaszokat kaptam amik segítettek. Már több mint fél éve szenvedtünk a kutyámmal minden séta alatt most meg pár hét gyakorlás után olyan nyugodtsággal megy el egy 5 méterre levő kutya mellett hogy az eszem megáll. Már látom a fényt az alagút végén, most már képes vagyok elhinni hogy lesz ez jó is, nem fogunk egész életünkben szenvedni. Mostanra ha akarnék sem tudnék haragudni rá. Ugyan vannak még problémák, de egyszerre csak egyet :D A kutyasuliba inkább nem megyünk tovább, pénzkidobás az egész. Ha idáig eljutottam magamtól, tovább is menni fog. Mindenkinek örök hála, szebbé tettétek a napjaim. Igaz most 1 hónapig nehezebb lesz mert tüzel, de szerintem ezt is túléljük. Még egyszer köszönöm!
2017. márc. 3. 17:14
 55/61 anonim ***** válasza:
100%

Örülök,hogy sikerült változtatnod.c:

A tüzelésre meg az ivartalanítás a megoldás.c;

2017. márc. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 A kérdező kommentje:
igen tudom, arra a nyáron kerül majd sor.
2017. márc. 3. 19:43
 57/61 anonim ***** válasza:
100%
Szuper volt ezt olvasni, csak így tovább! :)
2017. márc. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 A kérdező kommentje:

Akit érdekel idáig haladtunk :D https://www.youtube.com/watch?v=IByXlgFX5xQ


Találkoztunk kutyussal is, mikor el kellett menni egy mellett még megugrott és húzott, de viszonylag gyorsan túljutottunk rajta, a második 10 méterre volt és még rászólni sem kellett, szépen jött tovább, egy harmadikkal is találkoztunk, szinte mellettük álltunk, kb 1-2 percig hisztizett utána lenyugodott és szépen kifeküdt :). Már többnyire behívható és szinte bármiről letiltható. Nagyon büszke vagyok rá, szerintem nagyon sokat fejlődtünk az elmúlt 1 hónapban.

2017. márc. 12. 21:09
 59/61 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ügyesek vagytok!:) és a kutyusod is gyönyörű
2017. márc. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
De jó :) Csak így tovább!!!
2017. márc. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!