Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha nem tudom...

Mit tegyek ha nem tudom elfogadni a kutyám?

Figyelt kérdés
ha sétálunk folyton azon jár az eszem hogy miért nem tud viselkedni, ha elengedem nem jön vissza, ha láb mellé hívom nem mindig jön oda, ha kutya mellett mennénk el egyszerűen megőrül, ugat és ugrál...minden séta szar mert nem tudom elfogadni hogy nem tökéletes és állandóan más kutyákhoz viszonyítom. Már kezdek vele agresszív lenni ami nem jó. Mit tegyek? Ha rosszul viselkedik nem merek rászólni mert attól félek hogy hülyének néznek (habár amúgy sem hagyná abba) Nem tudom élvezni a sétát mert mindig a hibát látom és hogy másnak milyen jó hogy tud viselkedni a kutyája. ez annyira frusztrál, nem tudok mit kezdeni az egésszel. A tehetetlenségem által termelődött stresszemet a kutyán töltöm ki /vezetem le. Kiabálok rá, rángatom...de én nem akarok csak egyszerűen nem tudom mit kéne tennem. Gyűlölöm ha sétálni kell menni. ha kutya van a környéken már ideges vagyok, azt figyelem hogy milyen boldog a gazdájával és milyen jól viselkedik miközben az én kutyám épp össze vissza rángat... Nem tudom megnevelni mert túl sokat várok el és félek mások véleményétől. nem tudom élvezni a vele töltött időt mert mindig azon jár az agyam hogy miért nem tud úgy viselkedni mint mások kutyái. annyira utálom ezt. Viszont senki nem segít és ez is stresszel, nem tudom magam nevelni de senki nem akar segíteni. Mit kezdjek ezzel az egésszel? Hogyan tudnám nevelni és élvezni a sétát így? mit tegyek?

2017. febr. 19. 17:46
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 A kérdező kommentje:
Sajna már nem kölyök. 1 éves. Már több mint fél éve ezt játszuk minden nap.
2017. febr. 19. 18:12
 12/61 anonim ***** válasza:
80%
Szegény kutya egy idiótát fogott ki gazdának. A hiba benned van egy tökélymániás vagy, de nem tennél érte keresztbe két fűszálat sem csak várod a sült galambot a szádba. Minek vállaltál kutyát ha nem vagy hajlandó foglalkozni vele. Legalább elismerted, hogy benned van a hiba.
2017. febr. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 A kérdező kommentje:
Köszönöm sokat javított a helyzetemen a válaszod, büszke lehetsz magadra :)
2017. febr. 19. 18:15
 14/61 anonim ***** válasza:
79%
ha nem mersz rászólni ne várj csodát. vagy vidd kutysuliba, vagy keress neki egy jobb gazdát
2017. febr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
100%
Elég agressziven válaszolsz az itt neked segiteni akaró embereknek. Ha valami ötlettel állnak elő, akkor az nem jó, már próbáltam, nem segitett, lehúzott.... Sztm. te mindennell és mindenkivel szemben nagyon kritikus vagy, persze magaddal is és ez jó kezdet. De igy nem fogsz haladni semerre sem. Kutyaiskola kell, kicsit lejjebb adni és nem másokat figyelni. Itt ez is a baj, hogy nem magatokra koncentrálsz, hanem mások "boldogságára". Először is, szeresd meg a kutyádat azzal, hogy hidd el, nem ő tehet róla, hogy olyan, amilyen. Ő egy kutya. ÉS azért igen. Neked is határozottabbnak kell lenned vele, de nem durvának. Igy csak elmérgesedik a viszonyotok a kutyáddal és később már nem fog rád hallgatni.
2017. febr. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 A kérdező kommentje:
#15 teljesen igazad van, a gond az hogy nem tudom hogy csináljam. Hogy hogyan tudnék magunkra koncentrálni? Nekem elhiheted, minden vágyam egy jó kutyaiskola...csak autó híján nehéz sulit keresni. Most is járunk egybe de csak egy helyben toporgunk már november óta... és már legalább 40 000ft-ot ott hagytunk, hát ez mi ha nem lehúzás?
2017. febr. 19. 18:24
 17/61 anonim ***** válasza:
100%
15-ös vagyok! Igen, nem olcsó dolog ez. Sokan csak úgy elviszik heppből, de nektek tényleg szükségetek lenne rá. Most nagyon fontos, hogy ne egy életre megutáld a kutyatartást és még lekiismeret-furdalásod is legyen amiatt, ha esetleg másnak adod és kudarcként fogsz rágondolni. És szerintem igenis fontos, hogy milyen a kutya fajtája, mert a vérmérséklet és annak kezelése nagyon függ ettől. De tényleg próbálj meg kevésbé kritikus lenni vele és próbálj meg a jó dolgokra koncentrálni vele kapcsolatban. Tudod. Ne arra, amit nem tud, hanem arra, amit tud. És ő nem biztos, hogy teljesiteni akar, hanem jól érezni magát. Szeretetre vágyik. Jó, hogy bevallottad, hogy hogy érzed magad és ezzel közelebb is mentél ahhoz, hogy mit vársz el egy kutyától. Megismered magad és ha nem is ti lesztek egymás társai, de tudni fogod milyen habitusú kutyára van szükséged a jövőben. Én azonban azért kitartást kivánok neked. Humort a mindennapokba. És koncentrálj magatokra, ne másokra tényleg. Vagy kérj tanácsot más kutyástól, hogy ő hogy alakitott ki kutyájával ilyen jó kapcsolatot, tudna e neked segiteni ebben. Olyan sok lehetőség van még bennetek! Sok sikert kivánok!
2017. febr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bántani szegény kutyát...Csak félni fog tőled.

Próbálj pozitív lenni.Ne az legyen az elsődleges célod,hogy jó kutya legyen,hanem az,hogy szeressen.Légy vele pozitív és türelmes,úgy próbáld szép lassan nevelni.Ne várj tőle túl sokat,ne erőltesd,és élvezd te is a sétát.Szerezzetek kutyás barátokat,járjatok új helyekre,hagyd,hogy rohanjon.

Az a baj,hogy valamilyen elvárásnak akarsz megfelelni,de nem kell.c:

Csak szeresd a kutyád,tanítgasd szép lassan,és élvezd az együtt töltött időd.Itt elsősorban nem a kutya,hanem a te viselkedéseddel van gond,akarj megváltozni.

2017. febr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
95%
Nekem ugyan ez volt(van még) a problémám kutyasétáltatás közben.Én is néztem a sok gazdit milyen örömmel boldogan sétáltatják a kutyáikat miközben én küzdök azzal, hogy rángat a kutya úgy hogy én lobogok utána(nagytestű kutya, 8 hónapos).Kipróbáltam mindent;szép szó, folytó nyakörv,hátra arc ha húzott, folyamatos nem szó mondogatása, dicséret ha egy másodpercig is szépen jött velem.De semmi....Ezért magán oktatót hívtam házhoz.Ő a halti szájszíjat alkalmazza az enyémnél, mert az agresszió nála agressziót szül, és egyre csak rosszabbodott...Mióta ezt a módszert alkalmazom, nem tépi ki a karom a kutya, azért még meg van feszülve, de ezzel könnyedén korrigálható.Most már ott tartunk hogy végre mikor dicsérem is fel néz rám, és látszik rajta hogy örül mikor dicsérve van. Minden nap gyakorlunk úgy, hogy azért előtte lemozgatom kicsit, mert tele energiával nehezebb. Kitartást kívánok neked, én már látom a fényt az alagút végén, de tudom milyen nehéz is ez.
2017. febr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
83%
Miért nem mész pszicológushoz? Rád férne, és ezt nem sértésnek írom. Nincs jogod tönkretenni annak az élőlénynek az életét, csak mert te szorongós és agresszív vagy.
2017. febr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!