Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha nem tudom...

Mit tegyek ha nem tudom elfogadni a kutyám?

Figyelt kérdés
ha sétálunk folyton azon jár az eszem hogy miért nem tud viselkedni, ha elengedem nem jön vissza, ha láb mellé hívom nem mindig jön oda, ha kutya mellett mennénk el egyszerűen megőrül, ugat és ugrál...minden séta szar mert nem tudom elfogadni hogy nem tökéletes és állandóan más kutyákhoz viszonyítom. Már kezdek vele agresszív lenni ami nem jó. Mit tegyek? Ha rosszul viselkedik nem merek rászólni mert attól félek hogy hülyének néznek (habár amúgy sem hagyná abba) Nem tudom élvezni a sétát mert mindig a hibát látom és hogy másnak milyen jó hogy tud viselkedni a kutyája. ez annyira frusztrál, nem tudok mit kezdeni az egésszel. A tehetetlenségem által termelődött stresszemet a kutyán töltöm ki /vezetem le. Kiabálok rá, rángatom...de én nem akarok csak egyszerűen nem tudom mit kéne tennem. Gyűlölöm ha sétálni kell menni. ha kutya van a környéken már ideges vagyok, azt figyelem hogy milyen boldog a gazdájával és milyen jól viselkedik miközben az én kutyám épp össze vissza rángat... Nem tudom megnevelni mert túl sokat várok el és félek mások véleményétől. nem tudom élvezni a vele töltött időt mert mindig azon jár az agyam hogy miért nem tud úgy viselkedni mint mások kutyái. annyira utálom ezt. Viszont senki nem segít és ez is stresszel, nem tudom magam nevelni de senki nem akar segíteni. Mit kezdjek ezzel az egésszel? Hogyan tudnám nevelni és élvezni a sétát így? mit tegyek?

2017. febr. 19. 17:46
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
58%
Az első részét akár én is írhattam volna, DE én elfogadom a helyzetet és "küzdök", hogy jobb legyen. Az én kutyám is lassan 30 kiló, pörgö németjuhász. A szitu ugyanaz ha kutyát lát megőrül. Decemberre egész jó szinten voltunk, de jött a vizsgaidőszak és kevesebb időm volt rá, ennek sajnos meg is lett az eredménye, most kb a 0-ról kezdünk mindent (12 hetes kora óta kutyasuéiba járunk). Ne szégyeld szólj rá, ha kell húzd el. Ha jól viselkedik dicsérd (tudom nem könnyű). Én amikor nagyon nem figyel egy kicsit oldalba bököm (ez által kizökken és észreveszi, hogy jééé az a hülye ott van a póráz végén). Ne add fel. Én mielőtt meglett a kutyám elterveztem, hogy mennyi idősen milyen szinten kelllene állnia, hát mondanom sem kell ahhoz képest sehol nem állunk, pedig nagyon sokat dolgoztam vele. Van egy nagyon neház természetű kutyám (a kiképző szerint is pályafutása egyik legnehezebb kutyája). Ez van ezzel együtt szeretem, neked is meg kell tanulnod, hogy nem szabad másik kutyájához hasonlítani!! Ha máshogy nem megy neked is úgymond "szintet" kell lépned. Nálam is ami működött a másik kutyánknál, az nem működik az nj-nél. Fel kell nőni a feladathoz.
2017. febr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 A kérdező kommentje:
és hogyan tudnám újra megszerettetni magam vele? hiába csapok "bulit" dicséret közben ahogy tanácsolták totál nem érdekli. a jutalmat is úgy kell a szájába tuszkolni néha. ez is bánt, én ha meg is próbálok örülni valaminek, vagy megdicsérem totál lexarja...
2017. febr. 19. 21:04
 33/61 anonim ***** válasza:
37%

Kedves kérdező véletlenül nem veled van a baj, hogy egy kicsit beképzelt idegbeteg idióta vagy, mert benne van a kérdésedben, hogy tudnád nevelni. Mellesleg nem vagyok "kutyakiképző", hanem ha nem tudnál olvasni több fajtával foglalkoztam már.

Először, ha nem sétáltatás közben akarsz erélyesen rászólni mások miatt próbáld odahaza négyfalközt.

Másodszor, ha még nem késő fáraszd le és kezd el szocializálni, illetve alakíts ki vele megfelelő kapcsolatot.

Harmadszor, ha kutyát akarsz nézz először a kutya jellegzetességei és nevelése után a google a barátod.

2017. febr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 A kérdező kommentje:
menj és okoskodj máshol.
2017. febr. 19. 21:08
 35/61 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt: akiknek "normális" és jól nevelt kutyájuk van, azok a kutyák sem így születtek, hanem ilyenné nevelték őket.

Másrészt, más véleményét pont le kell szarni. Én is ezt teszem, ha esetleg a kutyám túllő a célon és üvöltök vele, előfordult már. Nem nagyon érdekel, hogy eközben ki mit gondol rólam.

Végül a fő kérdés: miért vettél akitát, ha ilyen fontos neked a könnyen nevelhető, jól nevelt kutya? Az akita híresen nehezen nevelhető, önálló, nem egy gazdin függő állat.

Azt javaslom, hallgass a tenyésztőjére, ha az ő kutyái úgy viselkednek, ahogy kell, akkor eszerint ő tudja, hogyan kell ezt a fajtát nevelni. Esetleg vedd fel a kapcsolatot más akita tulajdonosokkal is.

2017. febr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
48%

Ha nem tetszenek a tanácsok akkor mi a f..z-ért rinyálsz itt. Vagy csak egy újabb troll vagy.

Hozd el kiképzem neked.

2017. febr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 A kérdező kommentje:

köszönöm!

38%-os látom még mindig nem vetted észre magad. te vagy itt szinte az egyetlen aki semmit nem segített. A többiek szép hosszan leírták mit hogyan kellene, példákat is felhozva míg te a "kutyaiskola, neveld, ivartalanítsd" csoportba tartozol azaz csak azt hiszed hogy segítesz azzal amit csinálsz. Leírom még 1x hogy megértsd, csak a saját időd pazarlod az ide irkálással....

2017. febr. 19. 21:20
 38/61 anonim ***** válasza:
98%

Nyugodtan szólj rá a kutyádra, szidd le, fegyelmezd. Mások megbámulnak? Rosszat gondolnak rólad? Kit érdekel? :D Rokonaid? Barátaid? NEM.


Tojd le magasról ki mit szól, ha meg valaki odamegy okoskodni, ne foglalkozz vele (ha bunkó akkor meg zavard el).


Menj úgy sétálni, hogy elhatározod magadban, hogy márpedig nem engeded felbosszantani magad.


Ha rosszalkodik a kutya, nyugodtan dörrenj rá. Ha jól viselkedik, dicsérd. Vidd sima nyakörvvel, 1,5 méteres szövetpórázzal.


Tanítsd meg neki a HAGYD vezényszót és alkalmazd többször séta közben, galambra, kajára, kutyára, visító gyerekre, stb. és ha rád figyel, baromira dicsérd meg. Ültesd le háttal más, elhaladó kutyának (nyilván nem 2 méteres távolságból, mert úgy nem fog menni, de ha 10 méterre van a másik akkor már érdemes gyakorolni).


Legyen sok közbeiktatott feladat a séta alatt (lábnál követés, zebránál leültetés, szemkontaktus, stb.) és mindig legyél rámenős, akaratos, érd el, hogy megcsinálja ezeket a kutya. Ha megcsinálja, nagy dicséret, simogatás, paskolás, jutalomfalat.


Így jobb lesz a hangulata a sétának, mindkettőtöknek sikerélmény lesz.


Amikor már ismer a kutya egy parancsot és süketet játszik, na akkor rá kell dörrenni.


Ha parkos helyre mentek és nem mered elengedni, tegyél rá hosszú hevederpórázt (10-15 méterest) és úgy mozgasd, ha verekedős, akkor szájkosár is megfontolandó.


Alakíts ki vele minél jobb kapcsolatot, érd el, hogy komolyan vegyen, ha utasítod valamire.


Amúgy meg az Akita nem egy könnyű habitusú kutya, szóval hiába irigykedsz, ha valakinek cuki bordere vagy labradorja van, azok azért nem egy súlycsoportban vannak. :D


Ha más kutyással konfliktus van (összeugatnak a kutyák, durvulnak, összeverekednek, stb.) akkor sose veszekedjetek, mondd, hogy még erősen tanuló fázisban van a kutyád, stb. Ha van alkalmad, kérd más gazdák segítségét a gyakorláshoz.


Mai nap ismerősökkel összejöttünk, bandáztak a kutyáink és odajött valaki egy nagytestű "agresszív hajlamú" kutyával, ő ezt előre megmondta és kérte, hogy hadd gyakoroljon vele egy kicsit. Na ez annyiból állt, hogy amint rondán nézett a kutyája kihívta a szituból és mi is elhívtuk a mieinket, amikor összekapott egy másikkal kergetőzés, tök nyugodtan szétszedtük őket (nem volt komoly). Elég sokáig csináltuk ezt, a kutyák ügyesek voltak, mindenkinek megvolt a sikerélménye, a gazdi nagyon boldog volt, hogy összedolgoztunk és mondta is, hogy mennyire jól viselkedett most a kutyája, hogy mi is kontroll alatt tartottuk a mieinket.


Minden hozzáállás kérdése. :)

2017. febr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elöljáróban szögezzük le, nagyon nem választottál átgondoltan fajtát.

Nekem úgy tűnik, első kutyád. Én SOHA életemben nem mernék akitát bevállalni, nemhogy kezdésnek. A jövőre vonatkozóan mindkettőtök érdekében azt javaslom, ismerd meg magad, mielőtt legközelebb társad választasz magadnak. Tisztában kell lenned a határaiddal, képességeiddel.

Ezen túllépve:

pár hónappal ezelőtt én is hasonlókon mentem végig. Az én kutyám öt éves, jól nevelt, számomra tökéletes, de én akkor nagyon rossz passzban voltam, ez kihatott a vele való viselkedésemre is. Nagyon türelmetlen és "undok" voltam vele, bántott a dolog, de nem tudtam magam legyűrni, sokszor voltam vele agresszív, ahogy mondod, kiabálás, rángatás.

Tudtam én, hogy nem ő a hibás, hanem csakis én.

Úgy lendültem át a krízisen, hogy tudatosítottam: a kutyám egy tükör, az én tükröm. Ha én ideges és türelmetlen vagyok, ő is az. Illetve még valamit rettentően fontos szem előtt tartanod: egy alfa soha nem dühből, idegből cselekszik, hanem higgadtan és megfontoltam rakja helyre az alatta levőket. Így minden séta előtt tudatosítottam magamban: igen, most nem fog jól viselkedni, hülye lesz, de az a dolgom, hogy megrendszabályozzam, kimérten, ám határozottan.

Ha helytelenül viselkedett, előtte kifújtam magam egy pillanatra, és átgondoltan cselekedtem, tiszta fejjel, ahogy egy falkavezér teszi.

Azóta sikerült legyőznöm magam, sokat javult a kapcsolatunk és sűrűbben sétálunk, helyre zökkent a világunk.

Az első lépést már megtetted, tisztáztad, hogy te vagy a hibás. A következő, hogy dolgozz a lelki állapotodon. Jó gazda vagy, hidd el, merj cselekedni, hiszen mindenki kezdte valahogy.

Annak pedig nagyon igaza van, aki azt írta, akkor néznek bolondnak, ha nem korrigálod a tomboló kutyád.

Szóval, előre -tudatosan és magabiztosan!

2017. febr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi, hogy a kutyádnak ilyen a karaktere (mármint hogy lexarja a dicséretet), nem mindegyik kutya hugyozik be örömében, ha kap egy nasit vagy simogatást.


Az enyém nagyon látványosan tud örülni, ismerősömé meg olyan passzív, hogy csak na, meg megy mint a lassított felvétel, de hát ő ilyen. Egyik barátnőmnek 5 kutyája van, ebből 1 nemérdekelsemmi típus, 2 nyugodt bamba természet, 1 visszafogottan játékos, 1 meg pörög és játszik ezerrel.

2017. febr. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!