Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem szeret a párom kutyája?...

Nem szeret a párom kutyája? Kicsit tartok tőle, hogy megharap majd.

Figyelt kérdés

Most költöztünk össze 2 hónapja a kutyus teljesen kint lett, nagyon ritkán az előszobába jöhet be, tehát nem találkozunk sokat.

Én nem vagyok nagy kutyás 100x inkább egy haszonállat (csirke, kacsa, bárány /ezek is vannak nálunk hobby célra/)mint egy kutya vagy macska.

Nem tudom miért valahogy így érzem.

Ezzel a kutyával próbáltam jóban lenni, de nem hallgat rám csak a páromra.

Ha ő ott van akkor meg csak vele foglalkozik a kutya, tehát nem is lenne baj, de ha nem szeret nem fog megharapni?

Ettől tartok igazából.

3 részre van osztva az udvar, van az első rész ott van a medence, virágok, grill stb.

Van a közepső rész ott van a kutya, kutyaól, az állatok óljai, és van a hátsó ahol vannak a gyümölcsfák, veteményes stb.

Már egyrdül hátra sem tudok menni a veteményeshez mert rámugrál a kutya, kiszakítja a ruhám stb. Nem engem harap meg csaka ruhám. Ha a párom ott van akkor nem. Most kitaláltuk, hogy leválasztunk egy részt a középső udvar és a hátsó között, hogy át tudjak menni.

Amúgy a kutya sok emberrel találkozik, nem harapott még meg senkit. Csak kicsit tartok tőle :/

Babát tervezünk, ha kicsit nagyobb lesz és nem lesz ott a párom rá is ugrál majd? :/



2017. jún. 27. 11:37
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
94%
Könyörgöm, nem érted, hogy az nem megoldás? Csak nagyobb lesz a probléma. Miért nem bírsz EGY órát rászánni az életedből arra, hogy elhívj egy kiképzőt, aki megtanít rá és utána a kutya haláláig több gondod nem lesz? Miért csak a gyors megoldást, a kerülôutat keresed?
2017. jún. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
96%

A párod helyében úgy vágnálak ki, mint szaros macskát a hóba az elektromos nyakörves ötleteddel együtt. Gondoltam szólok.


A kutya falkaállat és nem mellesleg a kutatók szerint egy 2-3 éves gyerek intelligenciájával rendelkezik. Lehet, hogy átjársz a kenneljén napi 2x és néha meg is eteted, de te gyakolatilag idegen vagy a kutya számára, mert semmi kapcsolatotok, közös élményetek nincs (séta, játék, tanulás) és egy alap kutya nem fog vadidegenekre hallgatni.

A megoldás nem az, hogy szadizod a kutyát, se nem az, hogy még jobban elszeparálod a családjától egy kisebb kenellel (ez csak további problémákhoz, viselkedéstorzuláshoz fog vezetni), hanem az, hogy felkötöd a gatyádat és elkezdesz te is foglalkozni a kutyával.


Igen, ebben az esetben egy házhoz járó kiképző 1-2 alkalommal jól jönne, hogy a párod távollétében megvizsgálja a kutya viselkedését és segítsen normális kapcsolatot kialakítani a kutyával és rendezni a problémátokat. (És ne haragudj, de attól, hogy imádtál egy vagy akár több kutyát, butaság lenne azt feltételezni, hogy értesz is hozzájuk. Szóval, ja, kiképző.)

2017. jún. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 A kérdező kommentje:
Nem akarok a kutyával foglalkozni. Elég ha nem ugrik rám. Ezt a kerítés megoldja. A kérdésem sem arra irányult, hogy tobbet szeretnék vele foglalkozni, csupán arra, hogy arthat-e, haraphat-e? De ezek szerint csak sokat gondol magáról a kutyuli :)
2017. jún. 27. 16:02
 24/62 A kérdező kommentje:

1 hónap múlva lesz az esküvőnk a kutya hamarabb menne mint egy csibe...

De köszi a tippet a páromnak :)

2017. jún. 27. 16:06
 25/62 anonim ***** válasza:
90%
előbb fogsz te repülni csibéstül mint a kutya ha valamit is számít a párodnak.
2017. jún. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
94%

Nem akarok a kutyával foglalkozni. Elég ha nem ugrik rám. Ezt a kerítés megoldja


Ha, amíg egyszer el nem szabadul, amíg a gyerek be nem nyúl hozzá meg hasonlók. A német juhászom a 2 méteres kerítést helyből átugorja, ha nagyon motivált, szóval ne legyenek komoly illúzióid. Az ilyen elzárt kutyák szoktak benne lenni a hírekben, hogy a gyerek fél karját kutyakajává változtatta. És nem arról van itt szó, hogy nem szeretnél a kutyával foglalkozni, hanem arról, hogy nem akarsz 1-2 órát egyszer rászánni az életedből arra, hogy a gyerekedet biztonságban tudd és a pároddal is együtt tudj élni. Mert most nagy a szerelem, de pár év és a férjed rájön, hogy egy idióta p.csa dirigál neki, de ő maga semmit nem tesz és akkor bajban leszel.

2017. jún. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 A kérdező kommentje:

Kedves idiota 26-os :) ha már így szereted ha szólítanak.

Ha csak rámorogna a gyerekemre repulnek szarnyak nélkül.

2017. jún. 27. 16:27
 28/62 anonim ***** válasza:
94%
De az csak is a te hibád lenne..
2017. jún. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 bollocks ***** válasza:
94%

"Ha csak rámorogna a gyerekemre repulnek szarnyak nélkül."

Ez vígasztaljon akkor is, ha a karját is letépi :)

2017. jún. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
81%

Elore latom, a gyerek egy elkenyeztetett nyavajgos seggdugasz lesz, a kutyaval nem fog foglalkozni senki mert ez a kis lotyo eltereli a figyelmet azzal, hogy szetteszi a labat... utana meg majd a kutya unalmaban meg banataban megmarja a gyereket aztan viszik altatni...

De nagyon remelem a pali raebred hogy nem illenek ossze :) vagy majd meghazasodnak aztan otthagyja a gyerekkel a csajt :D mostanaban ugyis meno, remelem meg is marad ez a szokasa a paliknak. En sokszor hivtam at fiukat hozzam de az elso 10percben levagtam osszeillunk-e. Pitbullom volt, a vilag legjamborabb kutyaja volt, es sokan feltek tole. De ha 10perc utan is feszult volt a pali, akkor koszontem is el tole, nert egyreszt gyava, masreszt meg nem adom fel az eletemet senki kedveert. Most 6 eve elek boldog parkapcsolatban szinten kutyas ferfival. 2 kutyank van, ebbol 1 kozos, 1 sajat az ove elpusztult. Minden jotekonysagi rendezvenyre elkiser, magatol mert o is elvezi ezeket. Mi minden nap talalunk alkalmat arra, hogy 1 kutyazzunk, 2 haztartast vezessunk (amig en fozok, addig kipakol a mosogatogepbol stb), 3 kettesben legyunk (mert meg mindig nem tudjuk megunni egymast, es ezert kell mar sutyiba takaritanom mert amugy elfoglal massal :D ).

En az o kedveert sok mindent tettem mar meg, de mindig szivesen, teljesen mas temakban, es o is segitett mar nekem.

El sem tudnam kepzelni, hogy ennyire kulonbozzunk egy ilyen fontos dologrol...

2017. jún. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!