Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem szeret a párom kutyája?...

Nem szeret a párom kutyája? Kicsit tartok tőle, hogy megharap majd.

Figyelt kérdés

Most költöztünk össze 2 hónapja a kutyus teljesen kint lett, nagyon ritkán az előszobába jöhet be, tehát nem találkozunk sokat.

Én nem vagyok nagy kutyás 100x inkább egy haszonállat (csirke, kacsa, bárány /ezek is vannak nálunk hobby célra/)mint egy kutya vagy macska.

Nem tudom miért valahogy így érzem.

Ezzel a kutyával próbáltam jóban lenni, de nem hallgat rám csak a páromra.

Ha ő ott van akkor meg csak vele foglalkozik a kutya, tehát nem is lenne baj, de ha nem szeret nem fog megharapni?

Ettől tartok igazából.

3 részre van osztva az udvar, van az első rész ott van a medence, virágok, grill stb.

Van a közepső rész ott van a kutya, kutyaól, az állatok óljai, és van a hátsó ahol vannak a gyümölcsfák, veteményes stb.

Már egyrdül hátra sem tudok menni a veteményeshez mert rámugrál a kutya, kiszakítja a ruhám stb. Nem engem harap meg csaka ruhám. Ha a párom ott van akkor nem. Most kitaláltuk, hogy leválasztunk egy részt a középső udvar és a hátsó között, hogy át tudjak menni.

Amúgy a kutya sok emberrel találkozik, nem harapott még meg senkit. Csak kicsit tartok tőle :/

Babát tervezünk, ha kicsit nagyobb lesz és nem lesz ott a párom rá is ugrál majd? :/



2017. jún. 27. 11:37
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 A kérdező kommentje:
A kutya csak 1,5 éves és most kezdte ezt a hülyeséget. Lehet az új hely miatt.
2017. jún. 27. 22:47
 42/62 anonim ***** válasza:

Ha a pasidnak van egy csepp esze, még az esküvő elött kidob, mert nem-illetek-össze! Pont.


Tudod ne az a baj hogy nem szereted a kutyát van ez igy, de hogy nem is vagy hajlando tenni hogy megszokjátok egymést, inkább elpaterolnád, az gáz.


És ha a kedvesed valoban szereti azt az állatot, téged fog kihajitani - bár a puncid egyelöre elég fontos neki... még.

2017. jún. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 A kérdező kommentje:

Szerintunk ossze illunk es PONT 😊😊😊

Es ha valakinek a velememyet kerdeznenk az biztos nem egy vadidegen kutyabolond lenne, akinek fontosabb egy bolhazsák mint a párja.

2017. jún. 28. 07:55
 44/62 A kérdező kommentje:

Szerintetek mindenki olyan bolond itt mint ti?

Hogy kapcsolatokat, családokat dob el egy kutyaert?

Ti hol eltek de komolyan? 😂😂😂

2017. jún. 28. 07:57
 45/62 anonim ***** válasza:
92%
Én nem dobtam el senkit a kutyámért. Én jól választottam. :D
2017. jún. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy nem azért oltogatunk, mert nem vagy oda a kutyákért, hanem azért, mert nem vagy hajlandó egyetlen egyszer rászánni 1-2 órát a gyereked biztonságára és a párod boldogságára. Elárulom, rendes kerítést építeni nem 1-2 óra, hanem jóval több, ráadásul nem is igazi megoldás. Kb olyan színt, mint hogy ha rendetlenség van a padlón, erre besöpörsz mindent az ágy alá, hogy ne látszódjon. Ehelyett kínáltunk egy olcsóbb, gyorsabb megoldást, ami tényleg segít: egyetlen alkalomra hívj el egy kiképzőt. Erre nem vagy hajlandó. Csodálod, ha oltogatunk?
2017. jún. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 A kérdező kommentje:

Attól, hogy eltudom küldeni a búsba még nem akarok majd vele többet foglalkozni.

Sőőt ennyit sem.

Itt nincs ilye kutyakiképző. Nem véletlenül költöztünk a világ végére.

2017. jún. 28. 08:26
 48/62 anonim ***** válasza:

Egy undorító önző "nő" vagy, aki ezer és egy jó tanácsot kapott, de egyikre se hallgat.

Minek írtad ki a kérdést?

Előre sajnálom szegény gyerekedet is, hogy egy ilyen gonosz, megátalkodott anyja lesz

2017. jún. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:

"Ittnincs ilye kutyakiképző. "

Mibe, hogy nem is kerestél?

2017. jún. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
100%

Az országban vannak olyan kutyakiképzők, akik házhoz mennek, szinte bárhová. Igen, ennek van ára persze, de a kerítésnek is.

Azt írod, a kutya 1,5 éves. Ez azt jelenti, hogy most van abban az időszakban, amikor mondhatni "normális" az ilyen viselkedés, ugyanis próbál előbbre kerülni a falka rangsorban. A falkavezére megvan, őt tiszteli. Téged nem is igazán ismer, nem is tisztel, mert nincs rá oka. Szeretni sem. Ilyen körülmények között a kutya viselkedése reális. Ettől persze még nem helyes.

Valóban azt kellene NEKED megtanulnod, hogy hogyan kezeld ezt, azaz a feléd irányuló tiszteletlenséget, amiből idővel akár lehet agresszió is. Attól függetlenül, hogy nem akarsz foglalkozni többet a kutyával, annyit meg kellene tanulnod, hogy kialakuljon közöttetek a rangsor, ami zökkenőmentesebbé tenné a családi életet. Ugyanis mondok valamit: még ha a te szemedben csupán egy bolhazsák is, ti vagytok az a falka - azaz családi - környezet, amelyhez ez a kutya tartozik. De te az ő szemszögéből ugyanúgy lehetsz a falka perifériáján, mint ő a tiédből. Van a gazdája, és vagy te, egyelőre rendezetlen státuszban.


Az itteni embereknek van annyi empátiája, hogy bele tudjanak érezni egy ilyen helyzetbe, és megírták, mit kellene tenned: szakértő segítségével megtanulni a helyes konfliktuskezelést, rangsorrendezést. Lehet, hogy elzárni a kutyát egyszerűbbnek látszik, de az olyan, mint betegség esetén a tüneti kezelés. Vagyis az alap gond megmarad. És adott esetben, ha alkalom adódik rá, manifesztálódik is. Naivitás lenne azt hinned, hogy a kerítés léte miatt a jövőben soha nem kell a párod jelenléte nélkül konfrontálódnod a kutyával. A kerítéseken van egy kapu, lehetnek rések, a kutya adott esetben átjuthat rajta. És onnantól kezdve ha bármi agresszió történik, nem a kutya hibája lesz, hanem a TIÉD, akár veled szemben, akár a gyerekkel szemben - aki a te példádat látva kizárt, hogy idejekorán helyesen megtanulja, hogyan kell bánni és viszonyulni a kutyákhoz - akár a szomszéd nénivel szemben.

A szocializáció fontos része a rangsor felállítása is, amivel együtt jár az, hogy a fentebb álló kontrollt nyer az alávetett felett. A kerítés mögé zárás ehelyett komoly hiba. Ha ezt te kényelemből, lustaságból el akarod követni, az a te döntésed, a következményekért is Te leszel a felelős, nem mondhatod, hogy nem figyelmeztettünk.

2017. jún. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!