Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne megállítani...

Hogyan lehetne megállítani hazánkban a kutyák túlszaporodását?

Figyelt kérdés

Nehéz beismerni, de hazánkban a kutyák sajnos túl vannak szaporodva. Az ebrendészeti telepek, állatmenyhelyek jóval a kapacitásuk felett működnek, de a gazdával rendelkező kutyákból is jóval több van, mint amely a békés társadalmi együttélés mellett lehetséges lenne. Éppen ezért az lenne a cél, hogy csak az tartson kutyát, aki felelősségteljesen, a környezetét tiszteletben tartva tud az állatról gondoskodni, ezért összegyűjtöttem néhány intézkedési javaslatot, amely ezt ösztönözné:

- Kötelező ivartalanítás, ivaros kutyák csak a tenyésztőknél lehetnének.

- Országos hatályú ebadó bevezetése.

- A kutyatartáshoz kapcsolódó valamennyi termék és szolgáltatás árára különadó bevezetése.

- Kötelező kutyatartási felelősségbiztosítás bevezetése, az állat által másoknak okozott esetleges károkra.

- Háztartásonként csak 1 kutya lenne tartható.

- Társasházakban a társasházi tulajdonosok kétharmadának írásos hozzájáruló nyilatkozatával, családi házaknál a közvetlen szomszédok hozzájáruló nyilatkozatával lehetne kutyát tartani. A hozzájáruló nyilatkozatok utólag bármikor visszavonhatóak lennének.

- A kutyatartóknak évente önköltséges, kötelező továbbképzésen és vizsgán kellene részt venniük, ez utóbbinak lenne írásbeli, szóbeli és gyakorlati része.

- Kutyaürülék fel nem szedése esetén a legalacsonyabb helyszíni bírság 50 ezer forint lenne.

- A kutyák tulajdonosuk által kezdeményezett elaltatása ingyenes állami szolgáltatás lenne.


2017. nov. 13. 19:19
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/114 anonim ***** válasza:
100%
Visszakanyarodnék: egy kisgyerek néha százszor zavaróbb, mint egy kutya. Műttesse ki a szülő a gyereke hangszálait, ha hangoskodásával zavarja a többi lakót/szomszédokat?
2017. nov. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/114 anonim ***** válasza:
100%
De basszus, komolyan úgy viselkedsz, mintha az egész családodat kiirtotta volna egy pincsi.
2017. nov. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/114 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon durva... Ilyen régóta tart a betegséged kérdező? S komolyan nem gondolkodtál kezelésen? Ez nem vicc!
2017. nov. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/114 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is menj el egy kivizsgálásra, és ezt most teljes komolysággal, minden gúny nélkül mondom.


Ez nem normális.


Utálod a kutyákat? Jó. Senki nem ró fel érte, szíved joga, kerüld ki szépen őket az utcán és kész.


De az abszolút nem normális, hogy konkrétan kész lennél az egész világot ellenük hergelni.



Én sem vagyok szent természetesen, én például a kisgyerekeket nem kedvelem - de attól még képes vagyok szívből visszamosolyogni ha pl. integet nekem az utcán, pár szót váltani vele ("De cuki plüsscicád van, mi a neve?") aztán menni a dolgomra.

2017. nov. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/114 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a te hangszálaidat kéne műtéttel kivágatni, meg legalább a heréidet is hogy tovább ne add a hülyeségedet- ja várjunk csak hát úgy se fogod. :D Hála a jó égnek.
2017. nov. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/114 anonim ***** válasza:
100%

"Segíts magadon és Isten is megsegít" Valakin már Isten sem segíthet...


Miért utálod ennyire a kutyákat? Megerőszakolt kiskorodba egy rottweiler, vagy mi a franc bajod van?


Más a gyerekeket, vagy a melegeket utálja. Ez van. Akkor rakjunk mindenkit gázkamrába, nem? Mert nekem nem tetszik és kész. Komolyan mondom néhány ember hasznosabb lenne a társadalom számára holtan mint élve... Legalább az orvos tudomány javára válna :D

2017. nov. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/114 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha már a túlszaporodásnál tartunk. Ki is van túlszaporodva? Hidd el drágaságom, hogy nem a kutyák jelentik itt a gondot... Hanem mi, az emberek.
2017. nov. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/114 anonim ***** válasza:
100%

#96-os anyuka!


A gyermekeidről egy szót sem ejtettünk.


Képzeld, én is anyuka vagyok, kutyával. Természetesen - ha valamilyen módon választás elé kényszerülnék - gondolkodás nélkül száz alkalomból százegyszer is a gyermekeimet választanám.


De attól még a kutya családtag, és nem egy sétáló kerti törpe. Ő is Isten ajándéka a szememben, csak úgy mint a többi nagyon jó barátom, akikkel a "sors" összehozott.


Nekik is van jogaik. Nyilván nem arra gondolok, hogy 2 évesen elviszem őket szavazni :D

De vannak alapvető jogok, amik egyszerűen minden élőlénynek kijárnak, fajtól függetlenül.


És igen, itt egy lapon szerepel a gyermekeiddel: mind a kettő élő, érző lény, egyiket sem szabad kínozni, vagy épp megölni, ha "feleslegessé" válna. (lásd: kérdező által említett utolsó pont)

Ezek a legtermészetesebb jogok.



(amúgy a kutyám tud nekem vizet hozni, megtanítottam hogy hol vannak a vizespalackok, és parancsra hozza :D )

2017. nov. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/114 anonim ***** válasza:
100%

Jaj tudtam hogy egyszercsak megjelenik egy unatkozó háziasszony a "gyermekeivel"... Mindig veletek van a baj, rohadtul unatkoztok, ezért mások csesztetése ad nektek életenergiát. Egyszer odajött hozzánk egy ilyen anyuka, hogy húzzunk el a parkból, mert a kutyák koszosak, és az se baj ha pórázon vannak a gyerekei a kutyák nyomvonalán fognak elkapni halálos betegségeket. Természetesen nekik is van kutyájuk, de idézem "hermetikusan elzárva a gyerektől". Nyilván körberöhögtük mert ezzel a fokú hülyeséggel nehéz mit kezdeni.

Akárhogy kéred ki magadnak, én akkor is jobban szeretem a kutyákat mint a gyerekeket, és mikor látom ahogy viselkednek egyesek néha úgy érzem a kutyák értelmesebb, érzőbb lények mint a sok kis szörnyeteg akik képesek az anyjukat rugdalni, üvölteni vele... Tudom, hogy ez nevelés kérdése de mikor ilyet látok a belem kifordul. Ha választanom kéne gyermek és kutya élete között akkor a gyermeket választanám, ez természetes. De számomra a kutyám ugyanolyan családtag, és értelmesebbnek tartom számtalan mai kis hülyegyereknél.

2017. nov. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/114 anonim ***** válasza:
63%
#100 A kisgyerekek olyanok, mint a kiskutyák, attól, hogy tudnak beszélni, még nem lesznek rögtön felnőttek. Amikor egy négyéves gyerek mondjuk rugdos, akkor ugyanúgy nem nagyon érti, mit csinál, mint amikor egy kölyökkutya tépi a visító testvére fülét. Nem igazságos dolog felnőtt kutyákhoz hasonlítani kisgyerekeket. A gyereket természetesen nevelni kell ahhoz, hogy normális felnőtt legyen belőle. Mivel az ember egy kicsit azért bonyolultabb lény a kutyánál és az elvárások is sokkal bővebbek, ezért ez a fázis sokkal tovább tart.
2017. nov. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!