Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne megállítani...

Hogyan lehetne megállítani hazánkban a kutyák túlszaporodását?

Figyelt kérdés

Nehéz beismerni, de hazánkban a kutyák sajnos túl vannak szaporodva. Az ebrendészeti telepek, állatmenyhelyek jóval a kapacitásuk felett működnek, de a gazdával rendelkező kutyákból is jóval több van, mint amely a békés társadalmi együttélés mellett lehetséges lenne. Éppen ezért az lenne a cél, hogy csak az tartson kutyát, aki felelősségteljesen, a környezetét tiszteletben tartva tud az állatról gondoskodni, ezért összegyűjtöttem néhány intézkedési javaslatot, amely ezt ösztönözné:

- Kötelező ivartalanítás, ivaros kutyák csak a tenyésztőknél lehetnének.

- Országos hatályú ebadó bevezetése.

- A kutyatartáshoz kapcsolódó valamennyi termék és szolgáltatás árára különadó bevezetése.

- Kötelező kutyatartási felelősségbiztosítás bevezetése, az állat által másoknak okozott esetleges károkra.

- Háztartásonként csak 1 kutya lenne tartható.

- Társasházakban a társasházi tulajdonosok kétharmadának írásos hozzájáruló nyilatkozatával, családi házaknál a közvetlen szomszédok hozzájáruló nyilatkozatával lehetne kutyát tartani. A hozzájáruló nyilatkozatok utólag bármikor visszavonhatóak lennének.

- A kutyatartóknak évente önköltséges, kötelező továbbképzésen és vizsgán kellene részt venniük, ez utóbbinak lenne írásbeli, szóbeli és gyakorlati része.

- Kutyaürülék fel nem szedése esetén a legalacsonyabb helyszíni bírság 50 ezer forint lenne.

- A kutyák tulajdonosuk által kezdeményezett elaltatása ingyenes állami szolgáltatás lenne.


2017. nov. 13. 19:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/114 anonim ***** válasza:
100%

A szomszéd gyerek betörte az ablakom, a haverjaival az ablak alatt üvölt minden hétvégén (zene,pia,dohány), hangosan káromkodik minden nap és szemetel.

Engem ez zavar. A ,akik szomszéd kutyája nem 😂

2017. nov. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/114 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozz ki egy tervet arra, hogy a társasházi és szomszédos telken élők beleegyező nyilatkozatának visszavonásával ne lehessen visszaélni. Ezt hogy oldanád meg?
2017. nov. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/114 anonim ***** válasza:
95%

A kérdésben emberekről van szó, az állampolgárok jogainak komoly korlátozásáról. Hogy ez történetesen a kutyákkal kapcsolatos jogokat érinti, az ugye azért van, mert te épp a kutyákat gyűlölöd. Ha meg valaki a melegeket gyűlöli, akkor ő azt szeretné korlátozni, hogy a szomszédjába költözhess, különadókkal sújtana, büntetné, ha kézenfogva mászkálsz a pároddal az utcán, kötelező átnevelő programokat erőltetne rád (az mindegy, hogy semmi értelme) stb.


A kutyatartás nem valami emberellenes, irtandó dolog. Világos, hogy bizonyos korlátokat meg lehet fogalmazni, de ez merőben más. Normális ember kutyája nem megy a szomszédok idegeire, nem támad emberekre, szó nincs semmi ilyesmiről, tehát a kollektív büntetés az előbb említett melegellenes intézkedésekkel hasonlítható össze. Az, hogy a nem normális ember mindennapos hajnalig tartó üvöltős házibulikkal vagy egy ugatós kutyával zavarja a szomszédait, egyre megy. Ezt a magatartást kell szankcionálni satöbbi. Annak, hogy te ezt képtelen vagy befogadni, az az oka, hogy egyszerűen gyűlölöd a kutyákat, ami egyszerűen beteges.

2017. nov. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/114 anonim ***** válasza:
100%

"ársasházakban a társasházi tulajdonosok kétharmadának írásos hozzájáruló nyilatkozatával, családi házaknál a közvetlen szomszédok hozzájáruló nyilatkozatával lehetne kutyát tartani. A hozzájáruló nyilatkozatok utólag bármikor visszavonhatóak lennének. "


Aztan mi lesz kidobjuk az utcara? AZ eleg felelosegteljes lenne?

2017. nov. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/114 A kérdező kommentje:

"Aztan mi lesz kidobjuk az utcara? AZ eleg felelosegteljes lenne?"

Elajándékoznád valakinek vagy lehetne élni a kérdés utolsó gondolatjelében megfogalmazott, ingyenes lehetőséggel.

2017. nov. 13. 20:39
 36/114 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként visszaröppenve egy korábbi válaszodra amikor büszke voltál rá hogy milyen híres meg ismert, népszerű vagy hogy így megismerünk: egyik sem vagy, kb mint gyűlölünk hogy hetente jársz ide húzni az idegeinket.


Komolyan, tudod milyen rossz fényt vesz egyébként a melegekre? Mert meglátom a kérdésed, el se kell még olvassam, tudom hogy ugyanaz a gyökér vagy mint előtte 100x és mi jut eszembe? "Már megint ez a meleg fogyatékos." És sajnos egyre inkább azt érzem hogy általánosítok a melegekre, pedig soha nem volt velük semmi bajom.


Off: A cigányos példán jót röhögtem, viszont a gyökér kérdező rá adott válaszán kevésbé, hogy ő még azt is bevezetné de rávilágított a lényegre amit mondjuk eddig is tudtunk: komoly pszichológiai eset vagy, nem csak a kutyákra de más embertársaidra is veszélyes vagy, konkrétan nárcisztikus.


De nem tudom minek vitatkozunk, rajtam kívül már biztos tucatjával jelentették a kérdést és hamarosan leveszik, de nem értem te gyökér, mire jó ez neked? Nem tűnik fel hogy 99%-át a kérdéseidnek leveszik? Mindenki hülye csak te vagy a két diplomás meleg zseni?

2017. nov. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/114 anonim ***** válasza:
82%

Én jómagam kíváncsi lennék ennek a kutyagyűlölő agyhalottnak a pofájára, ha olyan elmebeteg kapna akkora hatalmat aki nem a kutyákat nyírná ki ha rajta múlhatna, hanem a melegeket venné "kezelésbe".


Ha, mit szólnál öreg? :D

2017. nov. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/114 anonim ***** válasza:
78%
Laposan meghúznám magam egyébként tényleg a helyedben, mert az ilyen melegek lesznek azok akiket egyszer a hülyeségeik miatt megtalálják a skinheadek. Mert végülis akkor szabad ország, te gyűlölheted a kutyákat és eltennéd láb alól, szerinted ez rendben van, akkor szerinted az is rendben van hogy én a melegeket tenném el láb alól? Vagy mondjuk téged mert ki nem állhatlak? És nem kell azzal jönni hogy a kutya meg az ember nem egy és ugyanaz, az esetedben ez egyébként sokszorosan igaz, a kutyaszär alá fél méterrel helyeznélek a rangsorban.
2017. nov. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/114 anonim ***** válasza:
100%
# 36 Tíz pontos válasz!!!
2017. nov. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/114 anonim ***** válasza:
100%

- Kötelező ivartalanítás, ivaros kutyák csak a tenyésztőknél lehetnének. - ebben egyetértek.


- Országos hatályú ebadó bevezetése. - ivaros kutyákra legyen.


- A kutyatartáshoz kapcsolódó valamennyi termék és szolgáltatás árára különadó bevezetése. - meg a nagy büdös sz.rt. Nem elég adót fizetünk már mindenre?


- Kötelező kutyatartási felelősségbiztosítás bevezetése, az állat által másoknak okozott esetleges károkra. - baromság, egy kutya azért jellemzően ritkán okoz kárt. Ha mégis, és a tulajdonos nem akarja belátni/megtéríteni, akkor polgári peres eljárást lehet indítani.

- Háztartásonként csak 1 kutya lenne tartható. - ebben végképp semmi ráció nincs. Miért is? Kinek mi köze, hogy én mit és mennyi tartok a háztartásomban, ahol én élek?!

- Társasházakban a társasházi tulajdonosok kétharmadának írásos hozzájáruló nyilatkozatával, családi házaknál a közvetlen szomszédok hozzájáruló nyilatkozatával lehetne kutyát tartani. A hozzájáruló nyilatkozatok utólag bármikor visszavonhatóak lennének. - még jó, hogy nem te hozod a törvényeket... Én meg a gyerektartásra hoznék akkor ilyen törvényt, nekem ne sírjon egy csecsemő a szomszédban... Kb. ugyanannyira lenne jogos...

- A kutyatartóknak évente önköltséges, kötelező továbbképzésen és vizsgán kellene részt venniük, ez utóbbinak lenne írásbeli, szóbeli és gyakorlati része. - évente nem, de egyszer igen. Jó ötlet lenne vizsgához kötni a kutya- (és általában az állat-) tartást.

- Kutyaürülék fel nem szedése esetén a legalacsonyabb helyszíni bírság 50 ezer forint lenne. - helyes.

- A kutyák tulajdonosuk által kezdeményezett elaltatása ingyenes állami szolgáltatás lenne. - miért is kellene ezt az államnak fizetnie? Normális esetben csak gyógyíthatatlan beteg, szenvedő állatot végeztet ki a tulajdonosa amúgy is.


Az én javaslatom számodra: akadj már le a kutyások b...gatásáról, és foglalkozz valami értelmes dologgal. Egy jó pszichiáter tud segíteni, hogy fel tudd dolgozni azt a tényt, hogy sokan szeretik a kutyákat, és ezért van kutyájuk.

2017. nov. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!