Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne megállítani...

Hogyan lehetne megállítani hazánkban a kutyák túlszaporodását?

Figyelt kérdés

Nehéz beismerni, de hazánkban a kutyák sajnos túl vannak szaporodva. Az ebrendészeti telepek, állatmenyhelyek jóval a kapacitásuk felett működnek, de a gazdával rendelkező kutyákból is jóval több van, mint amely a békés társadalmi együttélés mellett lehetséges lenne. Éppen ezért az lenne a cél, hogy csak az tartson kutyát, aki felelősségteljesen, a környezetét tiszteletben tartva tud az állatról gondoskodni, ezért összegyűjtöttem néhány intézkedési javaslatot, amely ezt ösztönözné:

- Kötelező ivartalanítás, ivaros kutyák csak a tenyésztőknél lehetnének.

- Országos hatályú ebadó bevezetése.

- A kutyatartáshoz kapcsolódó valamennyi termék és szolgáltatás árára különadó bevezetése.

- Kötelező kutyatartási felelősségbiztosítás bevezetése, az állat által másoknak okozott esetleges károkra.

- Háztartásonként csak 1 kutya lenne tartható.

- Társasházakban a társasházi tulajdonosok kétharmadának írásos hozzájáruló nyilatkozatával, családi házaknál a közvetlen szomszédok hozzájáruló nyilatkozatával lehetne kutyát tartani. A hozzájáruló nyilatkozatok utólag bármikor visszavonhatóak lennének.

- A kutyatartóknak évente önköltséges, kötelező továbbképzésen és vizsgán kellene részt venniük, ez utóbbinak lenne írásbeli, szóbeli és gyakorlati része.

- Kutyaürülék fel nem szedése esetén a legalacsonyabb helyszíni bírság 50 ezer forint lenne.

- A kutyák tulajdonosuk által kezdeményezett elaltatása ingyenes állami szolgáltatás lenne.


2017. nov. 13. 19:19
 81/114 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan.... Téged még a kutya sem támadna meg. :D

Lehet, pont ez a probléma.

2017. nov. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/114 anonim ***** válasza:
100%
Van kutyatámadás, ezt kár tagadni. De bakker, embertámadás is van. A kutyák ritkán támadnak emberekre, nem egy jelentős probléma ez, ami drákói szigorításokat igényelne. A dolog egyébként szinte soha nem sétáltatott kutyákkal fordul elő, azok szokva vannak az idegen emberekhez.
2017. nov. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/114 anonim ***** válasza:
100%

Ebben vannak pontok mellyekkel egyet értek, van amivel pedig nem.

Szerintem mindent az alapoknál kellene elkezdeni. Az emberek gondolkodásmódja sokban befolyásolja a túlszaporodást. Hihetetlen mennyi ember van aki imádja a kutyáját, és szerinte gyönyörű, legyenek kicsinyei, mert ő a legszebb.

- Ha mindenki csak tenyésztőtől vásárolna, vagy örökbe fogadna, nem venne a jófogásról szomszéd szerelem gyümölcse kutyát, akiknek a szülei bizonytalan eredetűek, szűrve a fajtára jellemző betegségekre nem voltak. A magyar társadalom, a mert a kiskutyák olyan szépek, olyan aranyosak, ontja magából a fajta jellegű kutyusokat.

- Tanítani kellene, hogy csak tenyésztőtől vásároljunk,

- A tenyésztőknek ivartalanítási kötelezettséggel kellene eladnia, a nem tenyésztésre szánt kutyáikat,

- Az önkormányzatoknak/kormánynak ingyenes ivartalanítási programokat kellene indítania.

- Törvénybe kellene iktatni, hogy a szaporítás büntetendő cselekmény, és csak a tenyésztők árulhassanak kiskutyákat.


Amivel a fenti listából egyet értek:

- Kutyaürülék fel nem szedése esetén a legalacsonyabb helyszíni bírság 50 ezer forint lenne.

- Kötelező ivartalanítás, ivaros kutyák csak a tenyésztőknél lehetnének.

- A kutyatartóknak évente önköltséges, kötelező továbbképzésen és vizsgán kellene részt venniük, ez utóbbinak lenne írásbeli, szóbeli és gyakorlati része.

(Sajnos sokszor a gazdával, és nem a kutyával van a baj, így ezzel egyet értek!)


Szerintem teljesen betarthatatlan és egyes része csúnyán fogalmazva baromság.:

- Háztartásonként csak 1 kutya lenne tartható. (Mert? Mi van ha van egy közel 1200 négyzetméteres telkem és 2 kutyát akarok tartani? Kinek mi köze van hozzá? Én sem firtatom, hogy a szomszédban bömböl a zene, szeszfőzde miatt elviselhetetlen a bűz, a szemét hegyekben áll, a 3 gyerek úgy visít napközben hogy nem lehet pihenni...)

- Társas házakban a társas házi tulajdonosok kétharmadának írásos hozzájáruló nyilatkozatával, családi házaknál a közvetlen szomszédok hozzájáruló nyilatkozatával lehetne kutyát tartani. A hozzájáruló nyilatkozatok utólag bármikor visszavonhatóak lennének. (Ez teljesen törvénytelen, már határozat és bírói döntés is van róla. Egy kisgyerek néha legalább annyi felfordulást és hangoskodást eredményez mint egy kutya, most akkor gyűjtsünk engedély aláírásokat, hogy egy lakónak legyen gyereke? Ja és bármikor visszavonhatom az engedélyt! Ez nonszensz! :( )

- A kutyák tulajdonosuk által kezdeményezett elaltatása ingyenes állami szolgáltatás lenne. ( Ja és megszaporodnának, a már nem kell vigyük elaltatni esetek. Így is rengetegen viszik a kutyájukat elaltatni, mert már nem akarnak, vagy róla gondoskodni ilyen olyan indokkal. Ha már ingyenes is lenne?Na akkor abba bele sem merek gondolni.....)

2017. nov. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/114 anonim ***** válasza:
97%
Viszont az oldal szabályzata tiltja a provokációt és a veszekedés szítását, és a te kérdéseid 100%-a az, a válaszoknak meg 80%-ának már semmi köze majdnem a témához, de mindegy.
2017. nov. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/114 anonim ***** válasza:
100%

Én a pókoktól félek ösztönösen, mégse ugrok bele a bokorba ijedtemben ha felém mászik egy.

Amúgy a kutya nem támad, ha félsz. Annyit kell tenned, hogy nem kezdesz el retardáltan elszaladni, szökdösni, ugrálni, csapkodni.

Ha nagyon félsz, akkor állj meg, mély levegő, húzd ki magad. Viselkedj úgy, mintha nem lennél egy gyáva kukac.


Még egy sztori tőlem. Én vagyok a "13 éves kislány".


Itt 4-5 éves körül voltam. Anyummal kimentünk a Népligetbe.

Én előrerongyoltam a homokozóba, anyum lemaradva követett.


Arra járt egy fickó, aki a házban lakik. A kutyája egy szapis dobbermann (ezek a kutyák amúgy EGYÁLTALÁN nem olyanok, mint amilyennek Hálivúd ábrázolja őket) és a fickó sem egészen 100%.


A kutya felém jött.


A gazda nem tudta visszahívni, anyum meg nem mert megmozdulni, nehogy épp az ő mozgása "triggerelje" a kutyát.


(amúgy a kutya nem lépett fel támadólag)


Én megálltam a homokozó közepén. Tudtam, hogy tilos visítani, elrohanni, csapkodni kutyák közelében (még "barátok" közelében sem, pláne nem idegen kutyánál)

Igyekeztem nyugodtnak tűnni, pedig mélyen legbelül majd' összecsináltam magam.

Kicsit mosolyogtam is, hátha sikerül a kutyát vagy magamat meggyőznöm.


Nyilván nem voltam profi színész, de ha az lettem volna, akkor sem tudtam volna megtéveszteni a kutyát. Nagyon érzékeny a 'radarjuk', profin olvasnak az apró jelekből is.


A kutya egyszerűen elhaladt mellettem, kicsit hozzám is dörzsölődött, én is finoman végighúztam az ujjam hegyét az oldalán, aztán ment dolgára.


Féltem?


Borzasztóan.


De meg lettem tanítva, hogy hogyan kell viselkedni a kutyák körül, és tudtam hogy nem szabad pánikolni, követni kell a protokollt.


Valószínűleg egyáltalán nem volt agresszív az a kutya. Valószínűleg.


De ha mégis, megmentettem magamat - az életemet? - azzal, hogy nem estem kétségbe.


Ezt egy 5 éves kiskölyök meg tudta csinálni. Te egy felnőtt férfi vagy, csak nem lehet olyan nehéz.

2017. nov. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/114 anonim ***** válasza:
100%

"hogy akkor is támad, ha történetesen jólnevelt."

Ez nem igaz. És mivel nekem 15 év kutyás tapasztalatom van, neked pedig láthatóan nincs (és nem is lesz) ezért egyszerűen fogadd el, hogy igazam van és ne rettegj.

2017. nov. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/114 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg de, mert a gyerek SOKKAL idehesitöbb, üvöltö követelözö kis hülye, még ostobább szülökkel, akik csak a vilára nyomják, de nevelni már luxus.

Tudod, az ÖRÖKBEFOGADO szülöknek milyen kemény vizsgán kell átmenniük? KÖTELEZÖVÉ tenném MINDENKI számára, legalább a hülyék ne szaporodjanak és tegyenek tönkre mást.

2017. nov. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/114 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező te nagyon ostoba vagy. így is a szomszédok ott tesznek keresztbe a másiknak ahol tudnak. És akkor adnál nekik egy olyan eszközt amivel még jobban tudják szivatni a másikat? Te hol élsz? Van neked szomszédod? Nem vagyok egy nagyon kutya mániás, és sok dologgal egyetértek, de ez csak még egy lehetőség arra, hogy szomszéd szivathassa a másikat. Az én szomszédom minden héten feljelent valami miatt. Legútóbb az volt a bűnöm, hogy a vendég aki jött hozzánk úgy parkolt le, hogy az autójából 5cm belógott az ő kerítése elé, ezt fotóval dokumentálta, még egy színes méterrudat is oda tett mellé (hasonlót mint a helyszínelők c. filmben látott), 30 fotót mellékelt a feljelentéséhez. Az előző héten pedig azért jelentett fel, mert esett az eső, és ahogy az ereszcsatorna kiömlő csövén kifolyt a víz az szerinte túl hangosan zubogott (neki nincs is leömlő csöve, egy az egyben folyik le, az tényleg hangos), nyáron azért mert a jégeső hangosan kopogott a háztetőnkön. Ezek után ha úgy gondolja akkor bejelenti, hogy zavarja a kutya és elaltatják a kutyát, mert szerinte hangosan ugat? Téged kezeltetni kéne de nagyon gyorsan. Te nem láttál még gonosz szomszédot.

A dolog másik fele, hogy betarthatatlan szabályokat nem lehet alkotni. Hogy ellenőrzöd, hogy ivaros kutya csak tenyésztőnél legyen? Ki a tenyésztő? Pontosan tudod definiálni, úgy hogy, az kodifikálható legyen? UGye nem fog sikerülni.

Az ebadó és a felelősség biztosítás még támogatható is.

Évente vizsga miből? Mi változik egy év alatt ami maitt újra kéne vizsgázni? Téged meg arra köteleznénelek, hogy minden évben érettségiz újra, és minden évben tegyél új kresz vizsgát. Kiszámoltasd, hogy mekkora vizsgáztató kapacítás kéne ehhez?

A kutyaürülékkel egyetértek.

2017. nov. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/114 anonim ***** válasza:
100%

Ne töröljék ezt a kérdést!


Engem szórakoztat a kérdező hülyesége :'D

2017. nov. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/114 A kérdező kommentje:

Látszik, hogy a kutyások mentalitása - leszámítva azt az 1-2 kivételet - nem nagyon változik az évek során. Abban lehet, hogy igazatok van, hogy adott esetben a "hozzájáruló nyilatkozat" utólagos visszavonásának lehetősége már kicsit túlzó lenne. Ehelyett be lehetne vezetni azt, mint az USA-ban: ott Oregon államban bírósági ítéletek szerint műtéti úton kell elnémítani a szomszédokat zavaró kutyákat. Szerintem ezt hazánkban is be kellene vezetni.


[link]


Egyébként csaknem pontosan 6 évvel ezelőtt írtam ki egy hasonló témájú kérdést az oldalra: :)


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2393757-mit-..

2017. nov. 14. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!