Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne megállítani...

Hogyan lehetne megállítani hazánkban a kutyák túlszaporodását?

Figyelt kérdés

Nehéz beismerni, de hazánkban a kutyák sajnos túl vannak szaporodva. Az ebrendészeti telepek, állatmenyhelyek jóval a kapacitásuk felett működnek, de a gazdával rendelkező kutyákból is jóval több van, mint amely a békés társadalmi együttélés mellett lehetséges lenne. Éppen ezért az lenne a cél, hogy csak az tartson kutyát, aki felelősségteljesen, a környezetét tiszteletben tartva tud az állatról gondoskodni, ezért összegyűjtöttem néhány intézkedési javaslatot, amely ezt ösztönözné:

- Kötelező ivartalanítás, ivaros kutyák csak a tenyésztőknél lehetnének.

- Országos hatályú ebadó bevezetése.

- A kutyatartáshoz kapcsolódó valamennyi termék és szolgáltatás árára különadó bevezetése.

- Kötelező kutyatartási felelősségbiztosítás bevezetése, az állat által másoknak okozott esetleges károkra.

- Háztartásonként csak 1 kutya lenne tartható.

- Társasházakban a társasházi tulajdonosok kétharmadának írásos hozzájáruló nyilatkozatával, családi házaknál a közvetlen szomszédok hozzájáruló nyilatkozatával lehetne kutyát tartani. A hozzájáruló nyilatkozatok utólag bármikor visszavonhatóak lennének.

- A kutyatartóknak évente önköltséges, kötelező továbbképzésen és vizsgán kellene részt venniük, ez utóbbinak lenne írásbeli, szóbeli és gyakorlati része.

- Kutyaürülék fel nem szedése esetén a legalacsonyabb helyszíni bírság 50 ezer forint lenne.

- A kutyák tulajdonosuk által kezdeményezett elaltatása ingyenes állami szolgáltatás lenne.


2017. nov. 13. 19:19
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/114 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, teljesen igazad van. Egyetértek. De nem én kezdtem a gyerekhez való hasonlítást, de ha már anyuka elkezdte (meg ez napi szintű hogy gyerek vagy kutya stb) akkor kifejtettem erről én is a véleményem.
2017. nov. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/114 anonim ***** válasza:
100%
És azt vajon hogyan lehetne megállítani, hogy az ilyen genetikai zsákutcák szaporodjanak, mint amilyen a kedves kérdező is?
2017. nov. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/114 anonim ***** válasza:
100%

Jajj anyukát most nagyon megsértettétek :D


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..

2017. nov. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/114 anonim ***** válasza:
100%
Gonnnndoltam hogy ez lesz. Igazából kezet foghatna ezzel a kérdezővel és közösen abajgathatnák egymást mert kicsit hasonló pszichés problémát vélek felfedezni mindkettejüknél.
2017. nov. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/114 anonim ***** válasza:
100%
Basszuuuus, lemaradtam róla, mi szerepelt a kérdésben? :D
2017. nov. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/114 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg csak annyi, hogy hogyan lehetnek az itteniek olyan lelki szegények, hogy egy kutyát családtagnak, egyenrangúnak tekintenek. És partnert próbált keresni, úgy gondolta, hogy a gyermekvállalás témakörben majd mindenki harapni és ugrani fog a témára. Befürdött, mert valaki biztos provokatívnak jelentette, hogy törölték :D
2017. nov. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/114 anonim ***** válasza:
100%

"És azt vajon hogyan lehetne megállítani, hogy az ilyen genetikai zsákutcák szaporodjanak, mint amilyen a kedves kérdező is?"


Jelen esetben a kérdező ezt már maga megoldotta, mivel meleg :D

2017. nov. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/114 anonim ***** válasza:
100%
# 108 Azért én biztosra mennék, és kasztráltatnám, ami természetesen "állami szolgáltatás" lenne. :D De még a szüleit is elővenném közveszély okozásért. Nem kellett volna a világra baszarintani egy ilyen véglényt.
2017. nov. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/114 anonim ***** válasza:
100%
Én még mindig a hozzád hasonlóak túlszaporodását állítanám meg. Bár nálad ez már igazából megoldott hála istennek. :P
2017. nov. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/114 anonim ***** válasza:
100%

Már vártam mikor jönnek elő az "anyukák". Ma Magyarországon egy anyukának abban a pillanatban amikor a gyereke világrajött minden kötelezettsége megszűník, és a létező összes dologhoz joga keletkezik (tisztelet a kivételnek). Értsd: a gyerek óbégathat órák hosszat és nem scinál semmit a panelben, de ha a másik egy darab lukat ki akar fúrni a falban akkor azt nem lehet mert éppen altat, etet, ezt csinál, azt csinál,és neki ehhez joga van. Aztán ha X anyuka éppen befejezte ezt a "tevékenységet" jön Y anyuka ugyanezekkel a kifogásokkal, és a szintén 24/24-ben non stop ordító gyerekkel. A liftben végig kell élvezned a gyerek óbégatását, azt, hogy rángatha a nadrágodat, a lábadon tapos, az üzletben beleállítja abba a kocsiba a gyereket amibe utána a kaját tennéd, nyilván abban a cipében amiben 3 perccel korábban a saját hányásában tapicskolt (ilyet láttam). Akinek nincs vele egyidős purdéja az nem is ember. Ha véletlenül a jól nevelet kutyáddal egyszerre szállnátok be a liftbe akkor "bocs nekem gyerekem van ide nem szálhat be és mivel gyerekem van most előbb én megyek" persze van 10 ilyen és akkor várjak fél órát a liftre? Szintén előjoga van a közértben előremenni a pénztárhoz mert jajj nekem gyerekem van, ha véletlenül nem engedik előre akkor még bele is csíp a gyerekbe, hogy az elkezdjen minnél hangosabban ordítani.

Ilyet hol látsz egy kutyástól? Igen a kutya időnként ugat. De az előbb útóbb abba hagyja, illetve megnevelhető. A kisgyerek: "hát ez ilyen sírós a gyerek" "ne szóljon bele, hogy hogyan nevelem a purdét". Amit a kérdező írt azt érettségin (legalábbis az én időmben) úgy minősítették, hogy az "állítás két része között nincs logikai kapcsolat." Vagy "az állítás igaz, az indoklás igaz de közük nincs egymáshoz".

Itt a kérdés a nem kívánt szaporulatról szól (eredendően), amjd ír a kérdező kilenc "pontot", hogy szerinte mit kéne változtatni. a kilenc pont közül egyetlen egy az amelyik ténylegesen kapcsolatban van a kérdéssel. A többi nyolc az nem a szaporulattal kapcsolatos. A maradék nyolc pontból nettó hülyeség hat pont (ami inkább egy erősen pszichopatikus, antiszociális ember agymenése, kutyáktól félő, kutyákat nem kedvelő haverom szerint /nagyon komoly csatákat vív, hogy a kutyákat nem kedvelőknek legyenek jogai a kutyásokkal szemben, és nagyon jókat lehet vele erről vitatkozni, még ő sem ennyire hülye/). És két pont van ami egyáltalán alkalmas arra, hogy vitatkozzunk róla, de annak meg totálisan semmi köze az alapkérdéshez. Eleve nem is értem, hogy a modetárok miért nem tiltották már le régen ezt a kérdést.

2017. nov. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!