Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne megállítani...

Hogyan lehetne megállítani hazánkban a kutyák túlszaporodását?

Figyelt kérdés

Nehéz beismerni, de hazánkban a kutyák sajnos túl vannak szaporodva. Az ebrendészeti telepek, állatmenyhelyek jóval a kapacitásuk felett működnek, de a gazdával rendelkező kutyákból is jóval több van, mint amely a békés társadalmi együttélés mellett lehetséges lenne. Éppen ezért az lenne a cél, hogy csak az tartson kutyát, aki felelősségteljesen, a környezetét tiszteletben tartva tud az állatról gondoskodni, ezért összegyűjtöttem néhány intézkedési javaslatot, amely ezt ösztönözné:

- Kötelező ivartalanítás, ivaros kutyák csak a tenyésztőknél lehetnének.

- Országos hatályú ebadó bevezetése.

- A kutyatartáshoz kapcsolódó valamennyi termék és szolgáltatás árára különadó bevezetése.

- Kötelező kutyatartási felelősségbiztosítás bevezetése, az állat által másoknak okozott esetleges károkra.

- Háztartásonként csak 1 kutya lenne tartható.

- Társasházakban a társasházi tulajdonosok kétharmadának írásos hozzájáruló nyilatkozatával, családi házaknál a közvetlen szomszédok hozzájáruló nyilatkozatával lehetne kutyát tartani. A hozzájáruló nyilatkozatok utólag bármikor visszavonhatóak lennének.

- A kutyatartóknak évente önköltséges, kötelező továbbképzésen és vizsgán kellene részt venniük, ez utóbbinak lenne írásbeli, szóbeli és gyakorlati része.

- Kutyaürülék fel nem szedése esetén a legalacsonyabb helyszíni bírság 50 ezer forint lenne.

- A kutyák tulajdonosuk által kezdeményezett elaltatása ingyenes állami szolgáltatás lenne.


2017. nov. 13. 19:19
 71/114 A kérdező kommentje:

"Van egy nagyon hatásos módszer kutyák ellen.


Úgy hívják, hogy "Ülj-Le-A-Valagadra-És-Hagyj-Mindenkit-Élni-Ahogy-Neki-Tetsz

ik-Ők-Is-Telibetojják-Hogy-Meleg-Vagy""

És amikor az utcán támadnak a póráz nélkül sétáltatott kutyák? Vagy amikor nem lehet nyugodtan pihenni, mert a szomszéd kutyája megállás nélkül ugat??

2017. nov. 13. 22:13
 72/114 anonim ***** válasza:
100%

Óó képzelem mennyi kutya megtámadott téged már az utcán, biztos tiszta cafat a farkad tőlük.

Nálunk meg a szomszéd kölyköktől nem lehet aludni, na akkor most én is altattassam el őket meg írjak róla panaszlevelet hogy vitessék el?

2017. nov. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/114 A kérdező kommentje:

"Óó képzelem mennyi kutya megtámadott téged már az utcán, biztos tiszta cafat a farkad tőlük."

Meg még nem harapott egy kutya sem, de veszélyes szituáció már volt több is póráz nélkül sétáltatott nagytestű kutyák által, amely végződhetett volna akár halálos kimenetelű kutyatámadásként is. A farkam pedig nem "tiszta cafat", melegként az elég nagy problémát okozna. :)

2017. nov. 13. 22:20
 74/114 anonim ***** válasza:
100%

1. Fura, engem még nem támadott meg kutya, pedig kutyás környéken élek. Amúgy meg egyszer volt ilyen eset, 13-14 körül voltam (és kislány) és tökéletesen kezelni tudtam a dolgot. (jeleztem, hogy én vagyok a főnök - nyilván szét tudott volna tépni 3 mozdulattal, de ha egy kicsit is ismered a kutyákat, tudod hogy nem teszik meg)

Mert az életem felét kutyákkal töltöttem, és tudom hogy hogy működnek, tudok velük "beszélgetni" (metakommunikáció)

Sétáltam már bele egy öttagú nyájőrző falkába, KUTYÁVAL, mert túl későn vettem észre a birkákat. Fura, de abszolút tisztán tudtam közölni velük, hogy "elfogadom hogy ez a ti területetek, nem jelentek veszélyt, csak áthaladok"

És elengedtek! Őrület, mi?


2. Az történetesen a gazda hibája, nem a kutyáé. A kutya csak jelzi, hogy több mozgásra, lefárasztásra lenne szüksége, amit a gazda nem hajlandó biztosítani.

Ugyanez az ember képes ezt bármilyen más állattal vagy tárggyal is megtenni.


És mi van azokkal, akik hangosan szeretkeznek a vékony falak mellett? Tiltsuk be a társasházi szeretkezést, és ha este kedvük lenne hozzá, akkor pakolják össze a kistáskát, hagyják otthon a kétéves gyereket, és keressenek egy Love Motelt?

Tiltsuk be a tévézést, a rádiózást is, az is át tud hallatszani.

2017. nov. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/114 anonim ***** válasza:
100%

Miért etetitek ezt a pszichopata trollt?

Hagyni kell a francba, a saját nyomorában.

Elég baj neki, hogy él!

2017. nov. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/114 anonim ***** válasza:
100%

Mert a heteróknak nem gond? :D


Amúgy el tudom képzelni a szituációt.


- Megy a kérdező az utcán

- Egy arra járó nagyobb "maci" szelíden ráemeli a tekintetét

- kérdező: https://www.youtube.com/watch?v=Xh0MEa79ugM

2017. nov. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/114 anonim ***** válasza:
100%

#73


A cafatos farok nem melegként is probléma!

2017. nov. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/114 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként nincsenek moderátorok? Hogy nem vették még le ezt az okádékot.
2017. nov. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/114 A kérdező kommentje:

"Amúgy meg egyszer volt ilyen eset, 13-14 körül voltam (és kislány) és tökéletesen kezelni tudtam a dolgot. (jeleztem, hogy én vagyok a főnök - nyilván szét tudott volna tépni 3 mozdulattal, de ha egy kicsit is ismered a kutyákat, tudod hogy nem teszik meg)

Mert az életem felét kutyákkal töltöttem, és tudom hogy hogy működnek, tudok velük "beszélgetni" (metakommunikáció)"

Lehet, hogy Te tökéletesen tudsz kezelni egy kutyatámadást, de vannak, akik ösztönösen félnek a kutyáktól és ezt az állat sajnos megérzi és megvan az esélye annak, hogy akkor is támad, ha történetesen jólnevelt. Akkor szerinted, aki ösztönösen fél a kutyáktól, ne is sétáljon közterületen, nehogy egy szabálysértő, póráz nélkül sétáltató kutyatalajdonos kutyája nekirontson?

2017. nov. 13. 22:33
 80/114 A kérdező kommentje:

"Egyébként nincsenek moderátorok? Hogy nem vették még le ezt az okádékot."

A múltkori kérdésemet sem törölték a mai napig, pedig ott is állítottad, hogy "legkésőbb reggelre" törlik. Az a helyzet, hogy az nem ütközik az oldal használatának szabályaiba, hogy nem értek egyet a felelőtlen állattartással és jelenlévő együttélési problémákra hívom fel a figyelmet és próbálok rájuk megoldást keresni.

2017. nov. 13. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!