Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne megállítani...

Hogyan lehetne megállítani hazánkban a kutyák túlszaporodását?

Figyelt kérdés

Nehéz beismerni, de hazánkban a kutyák sajnos túl vannak szaporodva. Az ebrendészeti telepek, állatmenyhelyek jóval a kapacitásuk felett működnek, de a gazdával rendelkező kutyákból is jóval több van, mint amely a békés társadalmi együttélés mellett lehetséges lenne. Éppen ezért az lenne a cél, hogy csak az tartson kutyát, aki felelősségteljesen, a környezetét tiszteletben tartva tud az állatról gondoskodni, ezért összegyűjtöttem néhány intézkedési javaslatot, amely ezt ösztönözné:

- Kötelező ivartalanítás, ivaros kutyák csak a tenyésztőknél lehetnének.

- Országos hatályú ebadó bevezetése.

- A kutyatartáshoz kapcsolódó valamennyi termék és szolgáltatás árára különadó bevezetése.

- Kötelező kutyatartási felelősségbiztosítás bevezetése, az állat által másoknak okozott esetleges károkra.

- Háztartásonként csak 1 kutya lenne tartható.

- Társasházakban a társasházi tulajdonosok kétharmadának írásos hozzájáruló nyilatkozatával, családi házaknál a közvetlen szomszédok hozzájáruló nyilatkozatával lehetne kutyát tartani. A hozzájáruló nyilatkozatok utólag bármikor visszavonhatóak lennének.

- A kutyatartóknak évente önköltséges, kötelező továbbképzésen és vizsgán kellene részt venniük, ez utóbbinak lenne írásbeli, szóbeli és gyakorlati része.

- Kutyaürülék fel nem szedése esetén a legalacsonyabb helyszíni bírság 50 ezer forint lenne.

- A kutyák tulajdonosuk által kezdeményezett elaltatása ingyenes állami szolgáltatás lenne.


2017. nov. 13. 19:19
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/114 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem kevés dolog szánalmasabb, mint egy kivénhedt, magányos homokos.

Ha lenne egy csepp eszed elkezdenéd szeretni a kutyákat, mert rajta kívül másod nem lesz!

2017. nov. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/114 A kérdező kommentje:

"Talán vele kellett volna foglalkoznod, ahelyett, hogy itt böfögöd a baromságokat... "

Foglalkoztam vele, mégis elhagyott egy nálam 15 évvel idősebb, dagadt, ősz hajú pasiért. :(

2017. nov. 13. 21:03
 53/114 anonim ***** válasza:
82%
Én is elhagytalak volna érte mivel beképzelt vagy, és mellé ostoba is. Nem jó kombó.
2017. nov. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/114 anonim ***** válasza:
84%

Stílusos lett volna ha egy kutyáért hagy el. :D Nem gondolod hogy nem bírta elviselni ezt a személyiséged? Neeem biztos ő a hibás.


De nembaj élj ezzel a tudattal hogy még ez a 15 évvel idősebb ősz dagadt padi diploma nélkül is jobb nálad, biztos nem tölti a szabadidejét gyakorikérdéseken a kutyásokat fikázva és provokálva.

2017. nov. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/114 A kérdező kommentje:

„Bezzeg arra nem válaszolsz, hogy hogyan előznéd meg a beleegyezési nyilatkozattal való visszaélést.”

Lehetne esetleg, hogy a beleegyezési nyilatkozat visszavonását indokolni és bizonyítani (például állandó kutyaugatásról videofelvétel) kellene.



„De nembaj élj ezzel a tudattal hogy még ez a 15 évvel idősebb ősz dagadt padi diploma nélkül is jobb nálad, biztos nem tölti a szabadidejét gyakorikérdéseken a kutyásokat fikázva és provokálva.”

És még saját lakása, autója és jogosítványa sincs annak a pasinak 45 éves létére. Egyébként meg is érdemlik egymást, így minden hétvégén járhatnak b…bárba, körülbelül ennyi értelme van az ő kapcsolatuknak. De nem erről szólt a kérdésem.

2017. nov. 13. 21:11
 56/114 anonim ***** válasza:
100%
Nem erről szólt a kérdésed mégis mindig erre a meleg témára kanyarodsz vissza, azt se kérdezte tőled senki hogy szakított-e veled a csávód vagy nem, hah? :D
2017. nov. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/114 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyámnak volt egy diplomás munkatársa.


Azt a melót ~15 évesen úgy végeztem el negyed óra alatt, amin ő háromnegyed órát szöszölt.


Jelzem újra, ő diplomás volt (nem emlékszem mennyi), én meg akkoriban voltam a 8 általános közelében.


:P


Amúgy meg simán lehet valaki úgy hülye, hogy közben magasan végzett.


Az meg nem érdekel senkit, ha te vagy a számok mestere, fejből fújod a jogszabályokat, vagy épp 26 millát keresel egy hónapban tiszta munkával mert annyira profi vagy valamiben, ha közben még pár börtönben raboskodó söpredéknek is jobban rendben van az értékrend a fejében, mint neked.

2017. nov. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/114 anonim ***** válasza:
100%

Te dobtad fel a témát, akkor tessék:

Én azért a helyedben elgondolkoznék, ha egy nálam 15 évvel idősebb dagadt, ősz, diploma nélküli,

"még saját lakása, autója és jogosítványa sincs annak a pasinak 45 éves létére" fazonért hagyna el a dugidugóm!

Nem csak simán elhagyott, hanem elmenekült tőled, bármi áron, bárkihez, bárhova, mert minden és mindenki csak jobb nálad!

Vonatkoztassunk el attól, hogy b0zi vagy, ritka egy undorító csótány lehetsz, mint ember!

Tényleg menj pszichológushoz, vagy koptasd a templomküszöböt, de valahogy tisztítsd meg azt az ocsmány lelkedet, mert így nem nagy jövőt jósolok neked!

Látod, már itt a Gyakorin is közutálatnak örvendesz, hát jó ez neked?

2017. nov. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/114 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi értelme a hosszadalmas elmefuttatásaidnak minden héten.

Úgysem tudsz változtatni a kutyatartási helyzeten Magyarországon, törődj bele!


Amúgy meg a múltkori kérdésednél már leírtam a véleményem, én meg a dohányosok "túlszaporodását" állítanám meg szívesen. :D

2017. nov. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/114 A kérdező kommentje:

"Nem értem mi értelme a hosszadalmas elmefuttatásaidnak minden héten.

Úgysem tudsz változtatni a kutyatartási helyzeten Magyarországon, törődj bele!"

Azért valami értelme talán mégis van, hiszen már létezik Facebook-csoport is "Szabályozzák a kutyatartást szigorúbban Magyarországon!" névvel.


Egyébként nem vagyok beképzelt, az exemnek nem volt érettségije, én mégis elfogadtam volna. De valószínűleg jobban megértik egymást ezzel az idős, szintén érettségizetlen pasival.


"Amúgy meg a múltkori kérdésednél már leírtam a véleményem, én meg a dohányosok "túlszaporodását" állítanám meg szívesen."

A dohányzást én is betiltanám, de legalább olyan szigorúan szeretném szabályozni, mint a kutyatartást kellene.

2017. nov. 13. 21:44
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!