Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne megállítani...

Hogyan lehetne megállítani hazánkban a kutyák túlszaporodását?

Figyelt kérdés

Nehéz beismerni, de hazánkban a kutyák sajnos túl vannak szaporodva. Az ebrendészeti telepek, állatmenyhelyek jóval a kapacitásuk felett működnek, de a gazdával rendelkező kutyákból is jóval több van, mint amely a békés társadalmi együttélés mellett lehetséges lenne. Éppen ezért az lenne a cél, hogy csak az tartson kutyát, aki felelősségteljesen, a környezetét tiszteletben tartva tud az állatról gondoskodni, ezért összegyűjtöttem néhány intézkedési javaslatot, amely ezt ösztönözné:

- Kötelező ivartalanítás, ivaros kutyák csak a tenyésztőknél lehetnének.

- Országos hatályú ebadó bevezetése.

- A kutyatartáshoz kapcsolódó valamennyi termék és szolgáltatás árára különadó bevezetése.

- Kötelező kutyatartási felelősségbiztosítás bevezetése, az állat által másoknak okozott esetleges károkra.

- Háztartásonként csak 1 kutya lenne tartható.

- Társasházakban a társasházi tulajdonosok kétharmadának írásos hozzájáruló nyilatkozatával, családi házaknál a közvetlen szomszédok hozzájáruló nyilatkozatával lehetne kutyát tartani. A hozzájáruló nyilatkozatok utólag bármikor visszavonhatóak lennének.

- A kutyatartóknak évente önköltséges, kötelező továbbképzésen és vizsgán kellene részt venniük, ez utóbbinak lenne írásbeli, szóbeli és gyakorlati része.

- Kutyaürülék fel nem szedése esetén a legalacsonyabb helyszíni bírság 50 ezer forint lenne.

- A kutyák tulajdonosuk által kezdeményezett elaltatása ingyenes állami szolgáltatás lenne.


2017. nov. 13. 19:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/114 anonim ***** válasza:
100%

Csak ez nem így megy ;) ennyi erővel engedélyt kéne kérnie mindenkinek a gyerek vállaláshoz is, hiszen ők is hangosak. Sírnak, üvöltenek, dübögnek stb. Aztán visszavonom, mert zavart, volt gyerek, nincs gyerek? Logikus...


A témához visszakanyarodva: továbbra sem értem, hogy az ivartalanításon kívűl a többi hogyan is változtatna a helyzeten.

2017. nov. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/114 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére kevés kutyafób firkál ide. Valszeg ők kézbe tartják a betegségüket, a kutyafóbia jól kezelhető ;)
2017. nov. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/114 anonim ***** válasza:
100%

Engem meg a szomszéd gyerekének a visítása irritál, most akkor hisztizzek, hogy vezessék be azt, hogy írásos engedély kelljen a gyerekvállaláshoz? Komolyan, fordulj már pszichológushoz a kutyagyűlöleteddel, mert nem normális, amit itt leművelsz.


Amúgy hogy a kérdésedre is válaszoljak, az ivartalanítással meg a kutyaürülék felszedésével természetesen egyetértek, szerintem is az lenne az ideális, ha ivaros kutya csak tenyésztőnél lenne, és én is utálok kutyaürülékbe lépni, az országos ebadóval meg úgy-ahogy, amennyiben a futtatók kiépítésére és az ebrendészeti telepek fenntartására költenék, de a többi pontod nettó baromság. A kutyatartáshoz kapcsolatos termékekre minek különadó, amikor 27%-os áfa van így is mindenre? Az nem elég neked? A lakásom meg a saját tulajdonom, olyan háziállatot tartok ott, amilyet akarok, a szomszéd marinéninek semmi köze nincs hozzá. Az évente önköltséges továbbképzés is baromság, ahogy az egyik előttem szóló írta, jogsit sem kell évente újítani. Az elaltatással meg akkor értek egyet, ha gyógyíthatatlan betegségről van szó, de végre bevallod, hogy szíved szerint minden kutyát kinyírnál.

2017. nov. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/114 A kérdező kommentje:

"ennyi erővel engedélyt kéne kérnie mindenkinek a gyerek vállaláshoz is, hiszen ők is hangosak."

Azért egy emberhez ne hasonlítsunk szerintem egy állatot.

2017. nov. 13. 19:52
 15/114 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kötelező ivartalanítás, eleg egy évi húszezres ebadó, ami alól kivételt kapnak az ivartalanított kutyák.


Mi köze a szomszédoknak ahhoz, hogy nekem van-e kutyám, ha normálisan tartom? A világon semmi. Én se pofázhatok bele az ő életükbe semmilyen szinten. A birtokháborítás más téma, azt lehet szankcionálni, de nehogy már a szomszéd jókedvén múljon, hogy lehet-e kutyám. Ha a szomszéd történetesen egy barom, akkor kedvére csicskáztathat? A visszavonás még abszurdabb, összeveszek a szomszéddal és bosszúból eltünteti a kutyámat? Miféle gyogyós talál ki ilyen abszurd hülyeséget?


A felelősségbiztosítás teljesen oké. A különadót nem is értem, miféle agymenés már megint. A vizsga sem lenne hülyeség valami értelmes formában, évente ismételve persze megvalósíthatatlan, értelmetlen, abszurd ostobaság. A szemetelést minden formában durván ellenőrizném és büntetném, ennek egy apró, de idegesítő része a kutyaszar, természetesen azt is, ebben nincs vita.


Te ugye megint a kutyagyűlölő elmebeteg vagy?

2017. nov. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/114 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, a kutya nem egyenlő a gyerekkel.


Attól függetlenül még mindig családtag, és nem fogom elpasszolni, mert a szomszéd Pistikének nem tetszik a kutya.

2017. nov. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/114 anonim ***** válasza:
100%
Már miért ne lehetne a két helyzetet összehasonlítani? Neki a gyerek fontos, nekem a kutya. Hangos, sír, zavar engem. Ugyanúgy nem lehet mellette pihenni
2017. nov. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/114 anonim ***** válasza:
87%

Ugye a te elaltatásod is ingyenes lesz?


Mellesleg nekem a melegek kapcsán is most ezt végignyálazva megfogalmazódott egy-két hasonló dolog.... Ehhez mit szólsz? :O

2017. nov. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/114 anonim ***** válasza:
100%
Annyira felesleges volt ezeket a hülyeségeket leírnod, úgysem leszel soha olyan pozícióban, hogy te hozd meg ezeket a döntéseket.
2017. nov. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/114 A kérdező kommentje:

"Mellesleg nekem a melegek kapcsán is most ezt végignyálazva megfogalmazódott egy-két hasonló dolog.... Ehhez mit szólsz? :O"

A melegek hol okoznak akkora társadalmi együttélési feszültségeket, mint a kutyák?

2017. nov. 13. 19:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!