Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véleményetek szerint kinek...

Véleményetek szerint kinek volt igaza az alábbi szituációban? (kutyaürülékes téma) 31f

Figyelt kérdés
A minap a lakóvárosom egyik utcáján ültem be az autómba, miközben láttam, hogy az út mellett egy idős nő éppen WC-zteti a kutyáját, majd a végterméket egyszerűen otthagyja. Kiszálltam az autóból és utánaszóltam illedelmesen, hogy talán össze kellene szednie, de ő, mintha meg sem hallotta volna, egyszerűen továbbsétált. Nagyon felidegesítettem magam, és magam sem értem, hogy hogyan, de az autómból elővettem egy Mc Donald's-os papírzacskót, megfogtam vele a kutyaürüléket, majd az idős nő kabátjának a gallérjába nyomtam. Erre ő elkezdett visongani és szabályosan jött nekem, hogy mégis hogy képzelek ilyet, hogy "a sz..t a nyakába kenem", néhány járókelő fogta le végül. Az arra járók többsége viszont velem értett egyet, sőt, még egy közeli boltból kijött az eladó, és azt mondta, hogy ilyet már ő is többször akart csinálni, mivel állandóan ő takarítja a bolt elől a igénytelen kutyások kutyáinak ürülékét.
2018. jan. 7. 22:48
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
52%

Hát ez nagyon komoly. :"D

Amúgy neked adok igazat.

Ha egy kisgyerek felveszi a kutyaürüléket, akkor komoly problémái lehetnek belőle például.


22/N

2018. jan. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
78%

Off:

Szabálytól eltekintve, én úgy gondolom, hogy ott, ahol esély sincs rá, hogy belelépjenek, senkit sem kéne hogy zavarjon, ha ottmarad. (Pl. külváros, stb.)

Más háza elől azért illik felszedni.


Én azért nem szeretem, hogy fel kell szedni, mert környezetvédelmi okokból ez rettentő káros eljárás. Én "nagy" természetvédő vagyok, szelektív hulladékgyűjtök és egyszerűen ki nem állhatom az anyagpazarlást, stb. Éppen ezért, utálom, hogy egy természetes anyagot, ami amúgy magától is elbomlik hamar, belecsomagolsz egy műanyag (!) zacskóba, amit aztán kidobsz a kukába. Ezzel együtt persze sosem fog lebomlani, tehát +1 műanyag szemét keletkezik a világnak. A műanyag pedig még sosem bomlott el eddig, az összes amit gyártottak, még mindig körforgásban van. Ezzel együtt az óceánokban is, stb.


Szerintem a kutyám is osztja a nézeteimet, ugyanis séta közben egyáltalán nem szokott kakálni, csak itthon. Itt pedig le tudom húzni a wc-n, mint a sajátunkat.


Úgy tudom, manapság vannak környezetbarát kakigyűjtő zacskók is, amik elbomlanak, de ez ritka és drágább, nyilván nem ilyet vesznek az emberek. :/


Ebben a szituációban pedig úgy gondolom, hogy:

1) azt a papír zacsit, amit használtál, már nem lehet szelektív szemétbe dobni így, ezáltal az újrahasznosításból már kiesett :(

2) nem éppen kulturált megoldást választottál, és nem is biztos hogy elérted vele a célt

3) szerintem te követted el a nagyobb "bűnt"; a pontos megfogalmazásoknak nem akarok most utánanézni a jogban (majd te utánanézel, hiszen úgyis imádsz a törvényekkel foglalkozni :D), de a nő szerintem csak sima közterületi szabálysértést követett el amiért pénzbírság jár, te viszont tulajdonképpen inzultáltad őt, a személyiségi jogait megsértetted és magántulajdon megrongálásának vétségével is per alá lehetne téged vonni (bekakáztad a kabátját); nem tudom, hánykor történt az eset, de ha nagyon visongattatok, akkor még csendháborítási eljárás is lehet a vége- lakók nyugalmának megzavarása. -.-

4) egyikőtöknek sem volt "igaza", mindketten rosszul jártatok el

5) nem semmi vagy, hogy rászántad magad, hogy megfogd és felvedd a kakit- elismerésem! Gondolom igen motivált lehettél, és a "cél szentesíti az eszközt" mottó lebegett a szemed előtt... :D

6) nem is gondoltam volna, hogy szoktál járni mekibe... pedig ott általában nem valami tökéletesek a higiénés eljárások az élelmiszereket illetően.

De nyugi, engem sem érdekel, ma reggel, miután legyártottam az összes rendeléshez tartozó italt, bekaptam én is egy McMorning Chicken-t és egy McMuffin Chickent is. Ingyé volt. (Valamiből finanszírozni kell a tanulmányaimat. :D)


UI: Tetszett az utolsó sorodban az "igénytelen kutyások" kifejezés. Örülök, hogy így nevezted meg, mert ugyebár nem minden kutyás az. A normális kutyások nevében tehát köszönöm!

(Korábban egy kalap alá vettél minden kutyást, felelőset és felelőtlent egyaránt, merem remélni hogy ez már megváltozott azóta. :)

2018. jan. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
62%

#11 kisgyerek mondjuk nem is császkál egyedül az utcán, vigyázzanak rá a szülei.

Autó is elütheti, vagy zárassuk le az utakat ennek elkerülése végett? :D

2018. jan. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
51%
Köszönöm,hogy megosztottad velünk! Ez még nem jutott eszembe .. Lehet akkor nekem is baj van a fejembe de rohadtul zavaró ,hogy sétáltatom a kistestű kutyáimat és minden második méteren azt kell néznem hova lépek mert tuti ,hogy az ultra felelős gazda se a kicsi se a nagy kutyája után nem szedi össze .. Tudom nem épp gusztusos összeszedni de kellene. Általában pont azok rinyálnak ezen akik ugyanúgy ott hagyják .. és már lassan az a szégyen ha összeszeded mert az gusztustalanabb az embereknek és közben megjegyzéseket tesznek rád ..
2018. jan. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
85%
Megjegyezném, hogy engem is piszkosul irritálnak a szaratók, akik nem szedik fel. De azért tőled megkérdezném, hogy ha egy kigyúrt tetovált melák nem szedi fel a pitbullja után, akkor vele is ilyen hős lettél volna? Mert ha igen, akkor minden elismerésem, de ha nem, akkor meg azt kérdezem, miért zavart volna az ő szara kevésbé, mint az öreglányé?
2018. jan. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem túlzás volt.

Már csak azért is, mert biztos, hogy nem tetted volna meg ezt egy kétméteres, kétajtós szekrény típusú tagbaszakadt, míg egy gyenge öregasszonnyal szemben igen.

Szóval ez, hogy visszaéltél a testi erőddel, nagyon elítélendő, ez így agresszivitást sugall.

Legközelebb egy kemény pasassal szívózzál, meglátjuk mennyire leszel hős? Elárulom semennyire.


Igaz, csúnya dolog volt, amit a nő csinált, de gondolj bele hányan dobálják szét a csikkeket? Tudom, hogy a kutyaszar undorítóbb, meg fertőzésveszélyes, de lényegében ugyanúgy hulladék a csikk is. Ezzel az erővel ezer másik emberre rászólhatnál, és a csikküket beledugdoshatnád a nyakukba, vagy ahova akarod, úgy szétrúgnák a segged, mint a huzat. Velük szemben persze nem lennél nagyfiú, csak egy öregasszonyt mersz így zaklatni. Én szégyellném magam a helyedben!

2018. jan. 8. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
79%
Aha. szóval nekitámadtál egy idős nénikének, megaláztad, önbíráskodtál, az szerinted tökre rendben van, meg jó cseledet. De hogy a néni nem szedte fel a kutyakakit, az borzasztó bűncselekmény. Érzed a tettek súlya közötti különbséget: A néni max szabályszegést követett el. Te meg bűncselekményt, és még büszke is vagy rá- Én rendőrt hívtam volna rád, meg is érdemelted volna.
2018. jan. 8. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
90%
Véleményem szerint addig volt igazad amíg utánaszóltál. Tény hogy a nyanyusz egy gyökér volt, de semmi nem jogosít fel téged ilyesmire. Tényleg jó lenne, ha az emberek rászólnának arra aki szemetel, stb. De a többi csak önbíráskodás, ahogy már írták előttem.
2018. jan. 8. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
36%

#12 volt a legjobb :D :D


Szerintem sem kellett volna ezt tenned. Sok helyen én sem szedem fel a kutyàm után. Jó, nyilvános, sokemberes helyen igen. De kis mellékutcàkban meg ilyesmi, nem.


Velem is volt màr olyan, hogy rohadt sz.ar napom volt, sétàlok a kutyàmmal, kakil, de nem volt nàlam zacsi, otthagytam, hirtelen megáll mellettem egy kocsi, kivágódik belőle egy nő (komolyan, mint a filmekben!!) és az arcomba ordìt hogy szedjem fel a kakit. Először illedelmesem mondtam hogy nincs nàlam zacsi, de nem fogta fel, tovább ordított... kicsit megalàzó és szürreális volt...

2018. jan. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
89%
Én is szoktam szólni. Szerintem pont elég kínos mikor "igénytelen kutyás" emberünk nagyban les körbe hogy ugye nem látja senki? (ezek a barmok nagyrészt tudják, hogy fel kellene szedni) és a semmiből utána ordítasz, hogy: ELNÉZÉST! KAKÁLT A KUTYA! Nyilván van aki meg sem hallja, de legtöbbször látom, hogy kínosan érzi magát és valamit szöszöl falevéllel vagy undorodva egy zsepivel. Nyilván következőre sem szedi fel (a néni sem fogja), de minél többször kell őket kínos helyzetbe hozni. Lehet egy idő után azt gondolja, jobb felszedni mint az, hogy mindenki előtt kiabálnak utána, és kiderül hogy még zacskó sincs nála.
2018. jan. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!