Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ti lemondanátok a...

Kutyások! Ti lemondanátok a kutyátokról egy esetleges, jövőbeli párkapcsolat érdekében?

Figyelt kérdés
Megismerkedtem egy sráccal, minden nagyon szépen alakult a második találkozásunkig. Külső és belső tulajdonságainkat illetően is szimpatikusak voltunk egymásnak. A második randin viszont szóba került, hogy a srácnak van egy kutyája, amelyhez meglehetősen ragaszkodik, szinte a családtagjának tekinti. Én ekkor kifejtettem azt az álláspontomat, miszerint soha nem tudnék egy házban tartózkodni egy kutyával, illetve elmondtam, hogy szerintem mennyi társadalmi együttélési konfliktus forrása a kutyatartás. Véleményemet észérvekkel támasztottam alá, ennek ellenére igencsak rosszallta az állattartással kapcsolatos szigorúan következetes nézeteimet. Azóta interneten beszéltünk néhányszor, de ez már nem olyan volt, mint amikor megismerkedtünk. Szerintetek lehet ebből a dologból még valami?

2018. jan. 17. 20:39
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
86%

#16: amikor bejön, áttörlöm a mancsát.

Akkor gondolom, nyilvános wc-n nem fogod meg a kilincset, buszon nem kapaszkodsz, nem ülsz le (lehet, egy piás ült ott húgyos nadrágban), és még sorolhatnám....

Ismétlem: a kutya családtag. Te meg még nem....

2018. jan. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
100%
Én ezek után beszélni se beszélnék vele.
2018. jan. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
100%
Én 100%, hogy senkiért sem hagynám el a családtagomat. Márpedig nálam a kutya családtag. És úgy gondolom, hogy aki ezt elvárná tőlem, azzal felesleges is kezdenem. Eleve egy önző hozzáállás a tiéd, kellenél a fenének.
2018. jan. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
100%

Óh, bocsánat, autóval.

De az azért leesett, hogy ezzel egyúttal arra is utaltam, hogy akarva akaratlanul találkozol kosszal, amint kilépsz a házból? (És hacsak nincs a bejárati ajtó közvetlen közelében gyorszuhany, be is viszed azt a lakásba. Durva, mi?)


No mindegy, a kérdés tárgya nem ez volt, a választ pedig megkaptad: egyöntetűen a kutya mellett szavaztunk.

2018. jan. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 A kérdező kommentje:

"De az azért leesett, hogy ezzel egyúttal arra is utaltam, hogy akarva akaratlanul találkozol kosszal, amint kilépsz a házból?"


Nyilván az összes fertőzésforrást nem lehet kiküszöbölni, de azért a higiénés szabályok fokozott betartásával minimálisra lehet szorítani a fertőzésveszélyt. Az én táskámban például mindig van folyékony kézfertőtlenítő és nedves törlőkendő is, így gyakran tudom a kezeimet fertőtleníteni, miután megfogtam valamelyes kétes szennyezettségű felületet.


Egyébként most is beszéltem a sráccal és azért még nem teljesen reménytelen a dolog. Részben egyébként egyetértett az érveimmel, legalábbis azzal a részével, hogy nagyon sok olyan kutyás van, akik a többi kutyatartó számára is terhet jelentenek, nemhogy a többségi társadalom számára.

2018. jan. 17. 22:03
 26/61 anonim ***** válasza:
100%

Nem

És legfőképpen azért nem, mert te annyira sem vagy képes, hogy megbarátkozz a kutyával. Akkor ő miért mondjon le róla, ha te ennyit sem tennél meg a kedvéért?

Én szinte biztos vagyok benne, hogy meg tudnád szeretni a kutyát. Egy kutya olyan mint egy 2 év körüli gyerek. Ha látja, hogy jót csinálsz vele, megszeret. Nem érdekli őt más felszínes dolog csak az, hogy te, hogy viszonulsz hozzá. Ha utálattal, nem fogod megszeretni. Ha megpróbálod megváltoztatni a véleményedet a kutyákkal kapcsolatban, biztos vagyok benne, hogy nagyon meg fogod szeretni :)

2018. jan. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el nekem hogy nem fogsz kelleni neki. Aki kutyás, az kutyás is marad, és nem is fog belefolyni egy olyan kapcsolatba amiben az a feltétel hogy a kutyájától váljon el. Azzal én is egyetértek hogy a kutyás "társadalom" egy része felelőtlen, egy jóhiszemű kutyás ezzel tisztában van, mégsem válnék meg a kutyámtól semmilyen önző teremtményért se mint te vagy mondjuk.
2018. jan. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
100%

Persze, megszabadulnék a kutyámtól, amennyiben te is elajándékoznád anyádat mert szerintem nem való a házba az anyós. Na kb. ennyi értelme van a kérdésednek, de úgysem fogod fel mert alapvető szakadék van közted meg a kutyások között: mi rendelkezünk annyi érzelmi intelligenciával, hogy egy élőlényt akiért felelősséget vállalunk társként, családtagként tekintsünk. Te nem tartasz itt, talán sosem fogsz, ezért kár beléd a szó.

A srác, ha kirakja miattad a kutyáját, akkor nem igazi kutyás.

2018. jan. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 A kérdező kommentje:

"Persze, megszabadulnék a kutyámtól, amennyiben te is elajándékoznád anyádat mert szerintem nem való a házba az anyós."


22 éves korom óta a saját házamban élek, szóval nekem nem kellene anyukámat "elajándékoznom".


"...alapvető szakadék van közted meg a kutyások között"

Ez alapvetően igaz, én betartok minden társadalmi együttélésre vonatkozó szabályt és higiénikusabb is vagyok.


"A srác, ha kirakja miattad a kutyáját, akkor nem igazi kutyás."

Nem azt mondtam, hogy rakja ki, csak például hosszabb távon, ha olyanra kerülne sor, akkor hagyja a szüleinél.

2018. jan. 17. 22:54
 30/61 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleinél hagyja, akkor már nem lesz a társa. Mondom, nem érted. És az, hogy nem élsz a szüleiddel nem jelent semmit, nem rólad beszéltem. Hanem alapvetően a helyzetet próbáltam bemutatni, de látom nem érted.

Szakadj már le erről az igényesebb dologról könyörgöm. 😁 Megnéznélek a való életben mennyire vagy igényes. A kutyákat minden séta után megtöröljük, szóval a világon semmit nem visznek be a lakásba. Féreghajtót is feltalálták már. Ha sárosak lesznek, sima vízzel fürdenek. Bocsi, hogy a magadfajta kretének miatt nem parfümözöm őket. 😁 100% biztos vagyok benne, hogy egy ápolt, rendesen gondozott, fésült kutya kevésbé koszos mint te egy átlag nap után ahol megfogsz egy csomó mindent, pénzt (gondolom azt sem használsz mert az csupa dzsuva), hozzád ér egy rakás ember, rádprüszköl, kezet fogtok, megfogsz dolgokat a boltban, stb.

Ja, külön köszönöm a természet nevében hogy mindenhova autót kell rakni a s***ed alá! Véletlen se az érdekeljen, hogy ez mennyire káros a környezetre, inkább sírj azon hogy mi kutyások micsoda borzalmas természet és társadalmi károkat okozunk!

Nem csodálom hogy nincs senkid, nem is lesz. 😁

2018. jan. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!