Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Mit tegyek kutya...

S. O. S. Mit tegyek kutya félelem ellen?

Figyelt kérdés
10 éves kislányról van szó. Annyira retteg a kutyáktól, hogy el sem tudom mondani mennyire. Én embert még nem láttam aki ennyire fél egy kutyától. Főleg nem gyereket. Lehet az pici, nagy, ijesztő, barátságos, ugatós, nem ugatós. Fél mindegyiktől. Nem tudok vele mit kezdeni ez így van már 6 éve. Szerintetek mit csináljak vele tehetetlen vagyok most nagyon!!!! Segítsetek!!!!

2018. febr. 16. 20:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%

Kedves utolsó!


Értem az álláspontodat, de konkrétan egy kilincstől több bacilust lehet elkapni, mint egy ápolt házikutyától.

(ez hülyén fog hangzani, de láttam felnőtt embert kirongyolni a vécéről, kézmosás nélkül. Azóta inkább lábbal tolom ki a vécéajtót, nem nyúlok a kilincshez.)

Kóborhoz meg nem megyünk oda simizni.


A "harcikutyákban" pedig jobban megbízok, mint egy kistestűben :) (minden tisztelet a kivételnek persze, meg nyilván nem általánosítás, de többségben igaz)

Ők már nem harcikutyák, de sötét "fénykorukban" is úgy lettek szelektálva, hogy más kutyákkal legyenek agresszívak, de emberrel semmi esetre sem. Amelyik csak egy ferde pillantást is vetett egy emberre, azt azonnal kizárták a tenyésztésből.


Engem pedig simán meg lehetett győzni észérvekkel kiskoromban :D

(Kedvencem: "Nem akarok fodrászhoz menni, azt akarom hogy olyan hosszú legyen hogy elérjen Afrikáig!" "Az nem jó, bele fog lógni az óceánba, és az összes oroszlán hasra fog esni, mert belebotlik" "Ja, jó")


Nem kell erőltetni, szép lassan kell legyőzni a félelmét :) Nem baj, ha szereti az állatokat, és az pláne nem árt, ha nem kell minden szembejövő kutyasétáltatótól megrettennie, ami nem ritka jelenség az utcákon.

2018. febr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
8%

10. Inkább a válaszolónak adj hasznos tanácsot! Én legalább megpróbáltam segíteni és elmondani a saját tapasztalatomat! Te meg csak trollkodni jöttél ide! Arra vannak más fórumok!

Mi a baj abban, hogy ha nagyobb lesz, tudatosabban viszonyulhat a kutyákhoz? Persze, hogy vannak a kistestűek között is harciasabbak, de speciel inkább a kölyökkutyákra gondoltam. Másrészt meg ha egy kis kutya megtámad, max. belerúgok és repül. Persze, a nagyobb testű kutyák közt vannak barátságosabbak, de pont hadd döntsem el én, hogy közel akarok-e kerülni hozzá! Amúgy használok kézfertőtlenítőt. Jó lenne, ha te is használnál, de nem hiszem, hogy megoldja a problémádat, mert gondolom az a fajta vagy, aki a saját sz@ros sgét nyaldosó kutyáját beengedi a saját ágyába, meg puszilgatja, aztán csodálkozik, ha tele lesz toxocara canis férgekkel meg amőbákkal az agya.

2018. febr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
92%
12-es Szedsz valamit? Nem ártana, nagyon idegesnek tűnsz elmeroggyant :DDD
2018. febr. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%
Együtt alszom a kutyámmal, jelentem nem volt még amőba az agyamban, vagy ha van is nem tudok róla.
2018. febr. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
93%
#12 Nálam nincsenek amőbák az agyban - te jó ég :DD - furcsa gondolataid vannak. A pszichiátria ma már csodákra képes - ajánlom ha ilyen gondolataid vannak -, mint ahogy a kutyáknál a gyakori féreghajtás. Ugyanis akkor, tudod nem lesz féreg a kutyában. Már csak az a szerencse, hogy az elmebaj nem fertőző.
2018. febr. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
17%
Hát engem a steril és féregmentes mikroszkopikus sz@rdarabkák sem dobnak fel, amik ugye mindenképpen szétterítődnek a kutya szőrén, mivel valljuk be, WC-papír helyett a nyelvét használja naponta többször is, de ízlés dolga. Azért csöndben tedd fel magadnak a kérdést, hogy olyan EMBERREL is együtt aludnál-e, amelyik a saját végbelét / nemi szervét a nyelvével tisztogatja, aztán a saját testének minden elérhető pontját végignyalja? Na ugye! Nincs több kérdésem!
2018. febr. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
76%
Nem szokta nyalni a kutyám a seggét. Komolyan! Te ezt honnan veszed???? Volt valaha is kutyád, vagy éltél egy napot is vele? Szerintem magadból indulsz ki, fújjjjjjj :(
2018. febr. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
15%
17.Valószínűleg nem látod, amikor nyalja. Két kutyám volt, de udvaron (az ostoba feltételezések megelőzésére: nem megkötve, nagy udvaron szabadon mozogva, természetesen a ház higiéniai okokból tabu volt!). Minden kutya nyalja hátsóját és nemi szervét, ha nem tapasztaltad, kérdezz meg egy állatorvost, ez ösztönös, nem tudja nem nyalni, mert így tisztálkodik. Ürüléket esznek /ez utóbbit tényleg nem mindegyik csinálja/ is és hemperegnek is benne, ez utóbbinak evolúciós oka van, vadászat közben elfedik a saját szagukat, egyébként hempergésre pont emiatt inkább más fajok ürülékét választják. Picit tájékozódj, már ha képes vagy rá, mielőtt ostoba vagdalkozásokat ontasz az éterbe.
2018. febr. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
54%
Nem nyalja a seggét, a nemi szervét sem mivel ivartalan szuka, nem tüzel, nem férges, nincs miért nyalakodnia, s nem eszik xart! Ne keverd össze az igénytelen önmagaddal, s az ilyen kutyafóbiás mentális beteggel befejeztem a vitát. Inkább kezeltesd magad, te...
2018. febr. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
86%
18-as te csak fotón láttál kutyát, a kutya nem sz@rban hempergő, magát önkielégítő lény... igaza lehet a fentebb írónak, magadról osztod az infókat :)
2018. febr. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!