Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más találkozott már ilyen...

Más találkozott már ilyen jelenséggel kutyánál?

Figyelt kérdés

Mielőtt nekem állnátok, be fogom vinni az orvoshoz, de csak holnap után tudom. Ám aggódok érte. 9 éves német juhász kutyám folyamatosan nyaldossa magát ott lent, de vérzést nem látok. Volt egy időszak amikor tüzelt (szerintem) elég durván vérzett. legalábbis korábban nem emlékszem rá hogy ennyire vérzett volna tüzelésnél.

A másik, hogy a has olyan puffadt. De nem eszik semmit. Már tegnap sem evett mondhatni (sőt szerintem semmit). Kedvetlen, alig áll fel, ha fel is áll csak inni és megy vissza a kuckójába, és ott lent nyaldossa magát.

De ami legjobban feltünt, hogy olyan a hasa mintha tele ette volna magát. Én ezt nem értem.

Korábban fél éve volt ilyen kitüremkedő daganat félesége amire meg is műtötték akkor azt kiszedték. Ám most ilyen nem látok külsőre, viszont a has...

Volt másnál hasonló jelenség? mi volt belőle?


2018. nov. 20. 21:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
100%
A leírás alapján ez gyomorcsavarodás is lehet. Azonnal orvoshoz vele, mert abba órák alatt is belehalhat!
2018. nov. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyomorcsavar lett volna akkor már most nem élne a kutya. De a pyometrába is belehalhat délutánra, ki tudja mióta kedzdődött nála.
2018. nov. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
100%
Esélyes a méhgyulladás, viszont akkor az is esélyes, hogy nem éri meg a holnapot. Azonnal vinni kellene orvoshoz, azonnali életmentő műtétre lehet szükség!
2018. nov. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
100%
Hol laksz? Hátha tud valaki sokáig rendelő állatorvost.
2018. nov. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 A kérdező kommentje:
Ettől tartottam. Nem engednek el a melobol csak max 18h kor.
2018. nov. 21. 10:24
 16/74 anonim ***** válasza:
86%

Még mindig nem értem miért van olyan embernek állata, aki nem tud arra időt szakítani, hogy orvoshoz vigye, amikor láthatóan szenved szerencsétlen állat és minden perc számít.

Mondhatsz és védekezhetsz akárhogy felelőtlen vagy és kegyetlen. Remélem ha te leszel egyszer rosszul nem mész orvoshoz csak pár nap múlva, addig meg csak szenvedjél ahogy a kutyád.

2018. nov. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
100%
Szabadságot nem lehet kérni? Orvossal tegnap miért nem tudtál beszélni? Telefonálni munkahelyről is lehet!
2018. nov. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
87%

Gennyes méhgyulladás. A hasa valószínűleg a felgyülemlett genny miatt nőtt meg, mivel zárva van a méhszáj. Az én szukámnak szerencsére nyitva volt, emiatt észrevehető volt a hüvelyén kiömlő véres genny. Ugyanezen tüneteket produkálta az enyém is; nem evett, nem mozgott, bágyadt volt. 7 évesen, kritikus állapotban műtötték meg.

A méhük pici, hamar megtelik gennyel. Sürgősen állatorvos, nem lesz semmi baj. 9 éves kutya még a tiéd fajtájában sem öreg, mindenképp vidd dokihoz.

Jobbulást a kutyusnak!

2018. nov. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 A kérdező kommentje:

Beszéltem orvossal főnökömmel is aki egy órával hamarabbi eltelvozást engedélyezett. Azt mondta egy kutyus miatt nem szegi meg azt ami miatt ha baj lenne ebből őt veszik elő.


Tegnap sajnos nem tünt fel hogy beteg lenne a kutya egészen estig. Ugyan úgy jött utánam megugatta a postást nyomát nem láttam hogy beteg lenne. Kicsit kedvetlen volt alapba..de máskor is volt ilyen, meg h nem volt étvágya. De máskor is volt h 1 nap nem evett csak másnap.. mikor milyen volt az étvágya. Az ember nem gondol a legrosszabbra. Azt tudom hogy kettő három héttel ezelőtt feltűnően vérzett De mivel egy hétig tartott be tudtam annak hogy biztos tüzel. Evett..játszott.. akkor sem gondoltam semmi rosszra. Olyan tehetetlennek érzem magam most. Van egyéb pillanat bennem: tegnap ahogy jöttem ki a műhelyből olyan 15h lehetett, ott ült és egyenesen a szemembe nézett. Olyan rossz érzés fogott el ahogy nézett mintha bucsuzott volna vagy nem is tudom..odamentm hozzá és megölelgettem. csak akkor még nem tudtam hogy mi ez de most már tudom mihez kötni azt a nézést..nagyon rossz érzésem van most. És igen azt érzem tegnapi nap folyamán nem figyeltem oda rá kellőképpen és nem vettem észre pedig észrevettem volna :(( Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget

2018. nov. 21. 13:15
 20/74 A kérdező kommentje:

16/19 hogy Te milyen rossz szándékú ember vagy.

Vigyázz mit kívánsz mert amit másnak kívánsz azt magadnak kívánod.

2018. nov. 21. 13:30
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!