Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más találkozott már ilyen...

Más találkozott már ilyen jelenséggel kutyánál?

Figyelt kérdés

Mielőtt nekem állnátok, be fogom vinni az orvoshoz, de csak holnap után tudom. Ám aggódok érte. 9 éves német juhász kutyám folyamatosan nyaldossa magát ott lent, de vérzést nem látok. Volt egy időszak amikor tüzelt (szerintem) elég durván vérzett. legalábbis korábban nem emlékszem rá hogy ennyire vérzett volna tüzelésnél.

A másik, hogy a has olyan puffadt. De nem eszik semmit. Már tegnap sem evett mondhatni (sőt szerintem semmit). Kedvetlen, alig áll fel, ha fel is áll csak inni és megy vissza a kuckójába, és ott lent nyaldossa magát.

De ami legjobban feltünt, hogy olyan a hasa mintha tele ette volna magát. Én ezt nem értem.

Korábban fél éve volt ilyen kitüremkedő daganat félesége amire meg is műtötték akkor azt kiszedték. Ám most ilyen nem látok külsőre, viszont a has...

Volt másnál hasonló jelenség? mi volt belőle?


2018. nov. 20. 21:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 A kérdező kommentje:

18/20 válaszoló, nálad kb milyen állapotban volt mikor már műtétre került a sor? meddig nem evett, mozgott e előző nap.

Enyém nagyon úgy fest, egész nap ki sem mozdult a kuckójából. Onnan tudom hogy a házunk elején van kamera aminek a képe mozgásra kapcsol be, és eddig minden nap megfordult a kapu előtt. Sőt java részét ott töltötte. Már csak 2 óra és otthon leszek.

2018. nov. 21. 16:05
 22/74 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan ennyire élhetetlen vagy, hogy megmondtad a munkahelyen, hogy kutya miatt kell szabadnap? Istenem... legközelebb, ha lesz ilyen, megmondod, hogy édesanyád/gyermeked/édestestvéred hívott, hogy vidd be a kórházba.
2018. nov. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
Google-be beírod a megyét ahol laksz és mellé írod hogy állatorvos ügyelet. Remélem a többit nem kell magyarázni.
2018. nov. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
76%

Volt, hogy hazudtam a főnökömnek, hogy anyukámat most vitte el a mentő. Az aggodalom rajtam volt, semmit sem vágott le belőle a főnököm. A kutyámat azonnal orvoshoz vittük. Hála a jó égnek időben. Megmentették.

Megértem a támadó válaszokat teljesen. Az ember, ha szereti a kutyáját, és hazudni kell hát hazudjon. Orvosra van szüksége mégpedig mielőbb. Tudom milyen világot élünk, tudom mennyire fontos egy munkahely, de ha nem engedett volna el a főnököm anyura hivatkozva sem, akkor felállok és eljövök. Ha életről van szó, akkor a munkahely hátrébb szorul.

De mindegyis.

Remélem a kutyád időben orvoshoz jut! Minden jót kívánok a kutyának.

És értesíts minket kérlek, hogy az orvos mit mondott, illetve, hogy hogy van a kutyus.

2018. nov. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
76%
Jézusom kérdező, te mindenkit leoltasz, aki segíteni akar... Nem enged el a főnököd? Kit érdekel? Nem hülyeségből írták a többiek, hogy azonnal orvoshoz kellene vinni, mert itt órákon múlhat, hogy életben marad-e vagy elpusztul! Erre lehülyézel mindenkit, merthogy a munka fontosabb. Hát jó...
2018. nov. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 A kérdező kommentje:

Dehogy oltok, csak a makacs sértegetők kíméljenek. Azzal nem segítenek a kérdés válaszadásában. Meg mit lehetett volna hazudni és mit nem. Igen lehet azt is be lehetett volna vállalni. De most ugorjunk a már "jelen" be.


Hazajöttem, és egyem a lelkét kijött a házikójából köszönni, üdvözölni. Nem ment félre fele, nem láttam hogy a hasa abnormális lett volna, de láttam hogy fásult. Bevittem az orvoshoz ugyan úgy jött velem mint máskor, még húzott is. Megvizsgálta és mondta hogy műteni kellesz méghozzá holnap. Az lett amit írtatok, amire (ahogy kinyomoztam itt és neten) én is már gondoltam.


Kapott antibiotikumot és méh összehúzót (nyitva a méhnyak) most jobban pecsétel a vér ott neki. Most viettem ki neki kis tiszta vizet és kutyaszalámit, evett is. Értelmes a tekintete. Reméljük a legjobbakat, holnap lesz a műtét. Bízom benne hogy kibírja a szive.

Mégegyszer köszönöm.

2018. nov. 21. 19:32
 27/74 anonim ***** válasza:
88%
Remélem valóban megműtteted. Gyors javulást kívánok neki, és ne félj, túl lesz simán a műtéten!
2018. nov. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
86%
Azt írtad "vittem ki neki". Kinti kutyus? Csakmert ebből lehet arra következtetni. Sok ember van úgy vele, hogy kutyának kint a helye, ebbe nem is kell bele kötni (bár az ideális az lenne ha kinti-benti kutya lenne egyszerre.) viszont amíg a lábadozása tart érdemes lenne arra az időszakra benti kutyát csinálni belőle. Hidd el nem fog ettől megzavarodni, tudni fogja hogy ez egy átmeneti állapot. (Ha mégsem csak kinti kutya akkor persze ne vedd figyelembe amit írtam.)
2018. nov. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 A kérdező kommentje:
Igen kinti. Bent nem, de a műhelybe csinálunk neki melegebb helyet.
2018. nov. 22. 08:45
 30/74 anonim ***** válasza:
88%
Itt nem csak a meleg helyről van szó hanem a ti közelségetekről, meg arról hogy bármi nyikkanást fogtok hallani tudtok hozzá rohanni. Belehal az előszoba vagy a konyha ha pár napig ott fog pihenni, tudván hogy a gazdi egy szobára van tőle? Pedig már egy pillanatra normális gazdának tűntél. Jobb lenne ha amíg életben van a kutyus utána néznél a felelős kutyatartásnak, a halála után pedig ha nem vállalnál több állatot.
2018. nov. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!