Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más találkozott már ilyen...

Más találkozott már ilyen jelenséggel kutyánál?

Figyelt kérdés

Mielőtt nekem állnátok, be fogom vinni az orvoshoz, de csak holnap után tudom. Ám aggódok érte. 9 éves német juhász kutyám folyamatosan nyaldossa magát ott lent, de vérzést nem látok. Volt egy időszak amikor tüzelt (szerintem) elég durván vérzett. legalábbis korábban nem emlékszem rá hogy ennyire vérzett volna tüzelésnél.

A másik, hogy a has olyan puffadt. De nem eszik semmit. Már tegnap sem evett mondhatni (sőt szerintem semmit). Kedvetlen, alig áll fel, ha fel is áll csak inni és megy vissza a kuckójába, és ott lent nyaldossa magát.

De ami legjobban feltünt, hogy olyan a hasa mintha tele ette volna magát. Én ezt nem értem.

Korábban fél éve volt ilyen kitüremkedő daganat félesége amire meg is műtötték akkor azt kiszedték. Ám most ilyen nem látok külsőre, viszont a has...

Volt másnál hasonló jelenség? mi volt belőle?


2018. nov. 20. 21:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
És egy pokrócot is rátehetnél, betakarhatnád. Gondolom nem egész nap megy a fűtés a kocsiban.
2018. nov. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 A kérdező kommentje:

Van rajta az is. Meg melegvizet (nem forrót) engedtem flakonba és a hátsó lábához tettem hogy melegítse. Már nem reszket hálisten. Most adtam neki egy kis méz vizzel elkeverve (vércukra miatt) gondolom le is eshetett neki.

Felült és ivott. Kicsit megkönnyebültem.

2018. nov. 24. 10:56
 53/74 A kérdező kommentje:
Azért az autó nem hül ki csak úgy. 90 fokig felment a motor és most csak a venti megy. jó meleg van a kocsiban. A szobámban nincs ilyen jó idő mint ott.
2018. nov. 24. 10:57
 54/74 anonim ***** válasza:
56%
Akkor jó, ha ivott. Pihenjen a melegben. A legtöbb kutyának a műtét utáni másnap a legrosszabb...
2018. nov. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 A kérdező kommentje:
Nagyon aggódom érte. Most megint olyan félálomban van, hol kinyitja kicit a szemét aztán vissza. Semmi zajra nem riad meg, ráhuztam a takarót még arra sem volt semmi reakció. Rossz ezt leírni :(( Lehet a műtét nem sikerült jól? Műtét előtt semi baja nem volt látszólag pedig.
2018. nov. 24. 12:52
 56/74 anonim ***** válasza:
75%

Visszaolvastam, de nem találom leírva: Ez most konkrétan milyen műtét volt? Kiszedték a méhét?


A reakció hiánya lehet attól is, hogy megviselte a műtét és fájdalmai vannak. De azért az állatorvost meg lehetne kérdezni, hogy ez ilyen műtét után normális-e. A mi kutyánkat eddig kétszer kellett műteni, egyszer egy kis- és egyszer egy nagy műtéte volt, de mindkettőnél már másnap szaladgálni akart a seb ellenére is.


A sebet egyébként nem kell naponta fertőtlenítgetni, az csak gátolja a sebgyógyulást. Ha az orvos mást nem mondott, akkor másnap le lehet róla venni a kötést és hagyni szabad levegőn, így a leggyorsabb a gyógyulás. Persze arra vigyázni kell, hogy koszos, sáros helyre ne feküdjön bele és ne nyalogassa. A vízébe is felesleges cukrot tenni, majd a szervezete termel inzulint, ha lemegy a vércukra.


Az autóból pedig már rég ki kellett volna venni és bevinni a lakásba. Vagy alátesztek egy pokrócot és ketten kiemelitek vagy megkéred rá egy erősebb családtagodat, hogy kézben vigye be. Szerintem nem egy megoldhatatlan feladat. A megfelelő technikát is el lehet lesni, pl. innen:

[link]

2018. nov. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 A kérdező kommentje:

Véres váladék csepegett "onnan" és állandóan nyalogatta. 2-3 nap már nem evett ezért volt gyanus hogy most tényleg baja van. (plusz ismét nyaldosta magát és váladékozott. korábban is volt hogy 1 nap nem evett de másnap már igen, így nem gyanakodtam rosszra. Pár hete véres valami csepegett "onnan" amire azt hittem tüzel. Ekkor még evett, különösebb dolgot nem tapasztaltam. Aztán doki, aki adott 2 nap neki antibiotikumot ettől vagy sem de jobban lett. Evett ivott játszott, sétált, szaladt. Eljött a műtét. gennyes méhgyulladásra műtötték.


Műtét után mikor érte mentem, saját lábán jött ki a dokitól, be is szállt a kocsiba. Aztán ma reggel mikor elsőnek néztem, éberebb volt mint tegnap este de nem tudtam rávenni hogy felálljon és alrébb jöjjön. (kiváncsi voltam képes e felállni). Enni nem evett, de vizet (benne az antibiotikummal megitta. Inni ivott. Utána drasztikusan romlott az állapota 1 óra alatt. Jéghideg orr, hideg hátsó lábak. Ekkor még jobban betakartam és mégjobban befűtöttem a kocsit. Egy darabig reszketett teljes testében. Aztán ez abba maradt. Mértem hőmérsékletet, 38.1 volt. (már ekkor nem vacogott). Mivel totál kiütött volt egész nap, csak feküdt és lélegzett, semmire nem reagált, szeme hol nyitva hol félig csukva...bevittem az orvoshoz délután. Aki azt mondta nem tud többet tenni érte, ő úgy látja a műtét utáni állapotban van. (hát nem tudom). Megnyomogatta a hasa oldalát, inyét nézte szemét. Adott neki gyulladás csökkentőt meg még valamit. Továbbra is pihen, azonban mikor mentünk be a dokihoz, akkor már felült. most ivott még egy keveset este (de sajna nem tudtam megitatni vele az egész antibiotikumos vizet. Enni továbbra sem eszik, nagyon kókadt, bágyadt. Totál erőtlen. Mozdulni nincs ereje. Hol feje felülve, hol lehajtva pihen. De csak bámul ki a fejéből (nem tudom szebben írni). Semmi rekació.

Nagyon kétesnek érzem az állapotát. Azt mondta a doki igen nagy műtét volt, és dagantos is volt a méhe. Szóval várunk egyelőre. kocsiban is nagyon jó helye van, melegebbet tudok csinálni mitn a szobában, és tartja is. Nem vacog már. nyugodt hely is nincsennek zavaró hangok. Bár nem tudom így hogy fog vizelni ha ereje nincs felállni. Nem úgy nézz ki mint aki holnapra jobban lenne.

2018. nov. 24. 18:48
 58/74 A kérdező kommentje:
Ahogy visszanézem a kamera felvételeit, már korábban is nyaldosta magát napközben ott lent. Gyanítom egy szépenn lassan kialakult nem hirtelen jelentkező méhgyulladása volt.
2018. nov. 24. 18:58
 59/74 anonim ***** válasza:
56%
Csak jobban lesz! Reméljük a műtét ütötte ki, az altatás, s nem későn került a műtőasztalra. Ezért (is) kell ivartalanítani minél előbb a szukákat, hogy elkerüljük ezeket a betegségeket. Én remélem és hiszem csak a műtét miatt ilyen gyenge még. Holnapra jobban lesz. Itasd ahogy tudod, ha nem eszik most pár napig nem probléma. Esetleg egy üres fecskendőt szerezz be, abba keverd a gyógyszeres vizet, és úgy fecskendezd a szájába. Jobbulást kívánok neki, és majd írj, hogy van csóri!
2018. nov. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 A kérdező kommentje:

Fejlemény. Ma első dolgom volt hogy pizsomában ránézzek ébredés után. Más pozicióban feküdt, és éber volt, de ugyan akkor nyugtalannak láttam (azért mosolygok..mert:)) szóval picit nyüszített is. Kinyitottam a kocsi ajtót muttam neki.., felállt és sietve a "wc helyére" vette az irányt, vizelni üriteni:))) annyira jó érzés volt látni ahogy lábra állt és szalad:))))


Nem vizelt be az autóba, visszatartotta. (egyébként mindkettő ha jól láttam ment neki). Utána megitattam, de enni továbbra sem eszik, pedig kutya konzervel próbálkoztam, szalámival de semmi. Adtam neki mézes vizet. Nyitva hagytam az autó ajtaját neki majd bejöttem a házba. A kutyus csak ott állt a nyitott autóajtó előtt, (korábban nem mászhatott be magától("tiltva volt"), gondolom ezért) aztán kimentem hozzá, nézz rám kérdőn..

jeleznem kellett neki hogy bemászhat na és erre be ugrott. Hagyom pár napig ott ha oda szeretne menni.

Most megint befűtöttem melegre neki.

Sajnos a müanyag gallért rá kellett adnom, mert nyalogatja ott lent. most azt nem tudom hogy a sebet, vagy netalán "ott lent" váladékozik valami még neki és azt...

2018. nov. 25. 08:59
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!