Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más találkozott már ilyen...

Más találkozott már ilyen jelenséggel kutyánál?

Figyelt kérdés

Mielőtt nekem állnátok, be fogom vinni az orvoshoz, de csak holnap után tudom. Ám aggódok érte. 9 éves német juhász kutyám folyamatosan nyaldossa magát ott lent, de vérzést nem látok. Volt egy időszak amikor tüzelt (szerintem) elég durván vérzett. legalábbis korábban nem emlékszem rá hogy ennyire vérzett volna tüzelésnél.

A másik, hogy a has olyan puffadt. De nem eszik semmit. Már tegnap sem evett mondhatni (sőt szerintem semmit). Kedvetlen, alig áll fel, ha fel is áll csak inni és megy vissza a kuckójába, és ott lent nyaldossa magát.

De ami legjobban feltünt, hogy olyan a hasa mintha tele ette volna magát. Én ezt nem értem.

Korábban fél éve volt ilyen kitüremkedő daganat félesége amire meg is műtötték akkor azt kiszedték. Ám most ilyen nem látok külsőre, viszont a has...

Volt másnál hasonló jelenség? mi volt belőle?


2018. nov. 20. 21:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
89%

Pontosan. Egy ekkora műtét jókora sebet hagy a kutyán, lelkileg és fizikailag egyaránt. Hideg, nyirkos, gusztustalan idő van, a hasa leborotválva, a varrat majdhogynem csupaszon kacsingat a világra. Nyílt hasi műtéte volt, ahol a hasfalat is átvágták. Ilyenkor meleg, huzatmentes helyen kell lennie a kutyának, teljesen nyugodt környezetben kell lábadoznia, ahol nem mehet bele kosz, sár, satöbbi.

Legalább az előszobába hadd mehessen be, csináltok neki egy kis fészket, ahol pihenhet. Nem fog senkit zavarni. Egy felnőtt, lábadozó kutya nem rombol, nem ordít, nem szedi szét a házat.

Az embereknél ugyanígy működik; a műtőkben iszonyatos meleg van, hogy megtartsák az ideális testhőmérsékletet. Lábadozás alatt szintúgy.

A kutya rosszul van, émelyeg, zavart. Ilyenkor szüksége van a gazdára, hogy megnyugodjon. A stresszelő kutya nehezebben gyógyul, a sebet sem tudjátok figyelgetni, valamint az esetleges utóhatásokat sem látjátok, ha szerencsétlen egyedül kucorog a hidegben.

2018. nov. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
Mi van a kutyussal?
2018. nov. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 A kérdező kommentje:
Most van műtéten. Előtte 2 napon át Kapott 2 szer antibiotikumot a dokitól. Ma es tegnap sokkal jobban volt evett is. Ugatott kijött ha kimntünk hozza. Szaladt. Mintha kutya baja nem lenne.
2018. nov. 23. 14:27
 34/74 A kérdező kommentje:
Tegnap este még jatékos kedve is volt mint korabban. Remélem minden rendben lesz vele.
2018. nov. 23. 14:28
 35/74 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdeklődést.
2018. nov. 23. 14:29
 36/74 A kérdező kommentje:
Vege a műtétnek. Azt mondta az orvos nagyon jól bírta Ahhoz képest hogy kilencéves nagyon ügyes volt. Rendelőből A saját lábán jött ki be is szállt az autóba kicsit segítettem neki. Igen ám de az autóból már nem bírt itthon kiszállni( Gondolom kicsit kiment a bódulás és jobban érzi a fájdalmat) így nem erőltettem egyedül most nem tudom kiemelni, lehúztam neki az ablakot és a meleg autóban hagyom kicsit. Köszönöm még egyszer mindenkinek! Remélem nem lesz semmilyen komplikáció műtét után. Egyébként kérdeztem fájdalomcsillapítót, azt mondta a doki nem kell neki adni. Tényleg nem adnak ilyenkor?
2018. nov. 23. 16:37
 37/74 A kérdező kommentje:
Elég gyengus szegény erőtlen ahogy elmondták most. De csak bír mozogni mert mindig más más pózban fekszik az autóban. Holnap érek haza mert melózom, nagyon kíváncsi vagyok hogy fogja magát érezni. Vizet a műtét óta nem adtunk neki mivel ennyire kóka. Reggel ivott utoljára, meg gondolom kapott a műtét alatt is infúziót csak nem lesz baj a folyadékkal (remélem).
2018. nov. 23. 21:59
 38/74 anonim ***** válasza:
Ez ilyenkor normális, viszont aziktak adni fájdalomcsillapítót. Ha holnap látod rajta, hogy fájdalma van akkor hívd fel a dokit és kérj tanácsot.
2018. nov. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
Pedig meg kéne óvatosan itatni! S kényelmes neki az autóban, nincs hideg? Levegő is van? Ilyet még nem hallottam bocsi, hogy valaki a kocsiba tárolja a frissen műtött ebet. Nem tudjátok bevinni a lábán, az általad említett melegebb garázsba? Vagy ez neki kényelmes? Mindenesetre itassátok meg egy kevés vízzel! És lehet a vizelet is lehet reggel óta, majd a kocsiban végzi el a dolgát?
2018. nov. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 A kérdező kommentje:

Pedig nem kapott inni, én eljöttem melózni, és aki adhatott volna az nem tudta megitatni ne kérdezzétek miért hosszú!

Nem sokára otthon leszek, már szeretném látni hogy van.

Kocsiba azért hagytam többek közt, mert kellemes meleg volt benne, jó a hangszigetelés, lényegében egy ablakot húztam le kicsit levegő miatt.

A másik igaz hogy saját lábán szállt be a műtét után, de a kocsiból otthon szegény nem bírt felállni, így nem erőltettem hagy maradjon benne.

Le van hajtva a hátsó ülés így szép tágas helye van benne. Széltől védett.

Orvostól kétszer is kérdeztem, és határozottan azt mondta nem kellesz neki, de majd látom rajta.

2018. nov. 24. 05:57
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!