Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szóltak már be neked kutya...

Szóltak már be neked kutya sétáltatás közben?

Figyelt kérdés
Sokan mesélik, hogy beszóltak nekik, akik utálják a kutyákat, vagy csak olyan kedvűk van... Nekem még sose szóltak be, igaz nem csináltam eddig semmi rosszat, nameg ha meglátják a dobermann kutyámat, nem igazán kötekednének... Veled már történt ilyen?
2010. júl. 4. 21:22
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
81%

Velem is előfordult már sajnos, bár szerencsére az utóbbi időben mintha elnézőbbek lennének az emberek errefele :D Az is igaz, hogy igyekszem kerülni az ilyen helyeket és inkább a mező fele viszem a kutyát..

Viszont régebben, mikor az utcán mentem, többször is előfordult velem, hogy az egyik nagyon értelmes férfi lakó az utcában kijött, mikor arra mentem a kutyával, és figyelmeztetett, hogy inkább válasszak más útvonalat, mert kiengedi a kutyáját és akkor azért ő nem vállal felelősséget.. Akkor még csak 14 éves voltam, inkább nem kötözködtem, de így utólag szívesen elcsevegtem volna vele..egyrészt az én kutyám-igaz, hogy golden retriever- de elég nagydarab, legalább 50 kg, az ő kutyája meg egy alig 20 kilós keverék eb..

De olyan is volt tavaly, hogy a vén papa a kerítés mögül kiabálta a szomszédnak, hogy engedje már ki a kutyáját rám és a kutyámra, hogy ne idegesítsük már őket :S Ekkor már kisebb kutyával voltam (border collie) és inkább szó nélkül tovább mentem, kerülöm a zűrt, de most már ha arra megyek és kijön az ember, akkor biztos meg mondom neki, hogy engedje csak nyugodtan..ilyen még nem fordult elő mondjuk, de időközben vettem egy elektromos kutyariasztót, amit ha megnyomok egy pillanatra is, a 80 kg-s óriás kutya is nyüszítve spurizik el :D Szóval ezek után legyen nagy pofája bárkinek is. Igaz, hogy nem volt olcsó, de megérte mindenképp

2010. júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Sajnos, az emberek már csak ilyenek, kötözködnek, bunkók. Rotink volt, és azt hiszem már világos is mi volt a baj, sokak szemében ez egy ,,harci kutya" naná hogy kötözködtek.


De nem ez az igazi gond. Nagyobb baj, amikor valami bunkó kutyás, az ő kutyáját az enyémre engedi, hogy összeverekedjenek. Az ilyet tudom rettenetesen utálni.

Aztán persze, volt olyan, hogy enyém vágta földhöz az övét, erre meg hőbörgött, hogy gyilkos kutyám van( semmi baja nem esett a ránk támadó ebnek amúgy! ) ő támad rám, rám uszítja a kutyáját, de én vagyok a hibás!


Vagy, a kutya két méterre tőlünk, póráz nélkül künn a mezőn, messze mindenkitől. Jött egy vadász, és azt mondta, legközelebb arra megyünk agyon lövi a kutyát, mert hajta a vadakat.

Egy nem hajtott semmilyen vadakat, és két méterre se ment el mellőlünk !


Aztán, ahol lakunk, van egy garázssor. A tulajok oda szoktattak, egy kóbor ebet. Mi arra megyünk, póráz+szájkosár, erre megfenyegettek, hogy agyonverik a kutyánkat, hogy merünk arra sétálni, mert zavarjuk ,azt kóbor kutyát.


Hát szóval, van jócskán kellemetlen kaland.

2010. júl. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%

nekem boxerem van, van egy megjelenése :)

én meg 100 kilo vagyok, és kopasz.

mielőtt jönnének az előítéletek, mérnök vagyok, nem erősen pigmentált falusi bunkó.

szóval nem fordult még elő, hogy beszóltak volna.

2 féle reakció van: te jó ég, és átszalad a túloldalra, vagy jajj de aranyos és meg akarják simogatni :)

2010. júl. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Kiengedi a kutyáját... Húúú eza a kerítés mögűl fenyegetöző szöveg... Különben is, ha kiengedi, és ha megharap engem, vagy a kutyám, akkor vajon ki fog kit feljelenteni? :)
2010. júl. 4. 22:11
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lett volna. Nem is egy. A kedvencem amikor a pincsim miatt szólnak be. Hol marad a száj kosár róla. Meg hogy a legveszedelmesebb kutya fajta. Na ezen röhögtem a legjobbat. Mondtam is az illetőnek, hogy ja több országban keresik emberölésért szóval ha lehet ne nagyon hangoztassa már, hogy erre jártam a vérebemmel. Ez amúgy a futtatón történt most télen (a futtató egyik oldalán van egy domb és oda vitték a gyerekeket szánkózni és van némelyik szülő aki...) már a környékünkön mindenki röhögött de a két szülő csak mondta mondta a magáét.


De olyan is volt már, hogy beszóltak a játszótéren (ugyanis valahogy kikell jutni a futtatóra is) hogy ne ide szarassam már a kutyát. A poén az, hogy ott volt a kezemben a kakis zacskó benne a kaki. (bezzeg a másik pincsisnek nem szólnak mert neki már a kutyája is öreg meg a gazdája is)


Bírom, hogy mindig csak a fiatalokat bírják csesztetni.

Azért is beszoktak szólni, hogy póráz nélkül van a kutya. Mondjuk jó azt elismerem jogos, mert közterületen nem szabad elengedni a kutyát. De az én kutyám láb mellett sétál. Nem megy oda egy idegenhez sem. Arra a 200méterre meg nem rakok rá pórázt amig kiérek a futtatóra. Egyedül a városba szoktam rátenni mert nem akarom, hogy megbüntessenek. (de este amikor a városba sétáltunk akkor nem mindig rakom rá. nagyon jól nevelt sokat foglalkoztam/foglalkozok a tanításával)


Mikor a német juhászommal sétálok akkor ilyen problémám nincs. Nem nagyon mernek beszólni. Még a szájkosarat sem követelik :) Igaz már öreg (11éves lesz) és látszik is rajta. De jövőre lesz egy másik német juhászom. :)

2010. júl. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
jah és 16/l :)
2010. júl. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
Kérdező a feljelentés nem sokat ér egy kőgazdag vadállat ellen akinek a kutyája már mindenkivel összeverekedett és ezen mindegyik csak röhög kivéve én mert a többiek kutyájának meg sem árt. És sötét este volt, kihalt utcával és főleg ha a kutyád szenved vagy meghal akkor már semmit nem ér a feljelentés...
2010. júl. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%
Kuvaszom van. Amikor sétáltatom mindig osztják az észt a környékbeli öregasszonyok, hogy bolond meg vad kutya, elmondják mindennek. Amikor kiosztom valamelyiket, elkezd pofázni, hogy szól anyáméknak(semmire nem mennének vele..), persze egyik sem mer közel jönni. Volt olyan is, hogy az út másik oldalán ment egy nő a 3 gyerekével és elkezdte mondani, hogy mit képzelek, hogy itt sétáltatom meg hogy majd följelent...
2010. júl. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Biciklis férfi a kijelölt kutyafuttató területen:

"A rohadt qurva anyjukat a h*lye gazdáknak, hogy itt sétáltatják póráz nélkül a dögeiket!"

Görkoris csaj hasonló gondolattal de kicsit finomabban megfogalmazva, stb.

2010. júl. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket nem is értem komolyan.

Ha a te kutyád támadna vkire, de még ha csak morogna, vagy ugatna, akkor egyértelmű lenne a felháborodás.

Ha megérezné a másik kutya szagát, és elkezdene vadul csaholni, felverve ezzel az éppen alvó embereket, akkor is jogos lenne. De mi ez, hogy az ő kutyájuk kezd el ugatni rád, és te vagy a hibás, mert arra mentél? Meg hogy kiengedik rád a kutyát? Miért, mit zavarod őket?

Nem is értem.

Valaki be merne szólni kutyasétáltatás közben, azt hiszem úgy visszaoltanám, hogy nyüszítve bújna vissza a vackába. Ha öreg lenne, akkor magáznám, de ugyanez lenne a szitu.

2010. júl. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!