Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szóltak már be neked kutya...

Szóltak már be neked kutya sétáltatás közben?

Figyelt kérdés
Sokan mesélik, hogy beszóltak nekik, akik utálják a kutyákat, vagy csak olyan kedvűk van... Nekem még sose szóltak be, igaz nem csináltam eddig semmi rosszat, nameg ha meglátják a dobermann kutyámat, nem igazán kötekednének... Veled már történt ilyen?
2010. júl. 4. 21:22
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
Nekem a cigányok szóltak már be, hogy vigyem innen a kutyámat (pedig a cigányokra parancs nèlkül ràugrik mert elèg nagy kutya)mert agyon ütik.
2011. nov. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 Szilvi & Argos ***** válasza:

A héten volt egy nap, mikor fél órán belül két eset történt meg velünk. Argos kutyám egy 3,5 éves roti-nj keverék kan. A kerület központjában sétáltunk hám-kis póráz-szájkosár kombinációval a sok rendőr miatt.

Kutya előttem ment néhány méterrel szabadon, szemben jöttek emberek. Csak arra lettem figyelmes, hogy két, a kutyáktól általában félő nemzetiséghez tartozó lány átugrik a járda melletti korláton be a parkba :))) Oké, hogy félnek a kutyáktól, de szájkosárban hogyan tudna harapni??? :D

Közvetlen ezután a lakótelepen sétálva, szintén szabadon ment előttem Argos. Szembe jött egy fehér pamacskutya szabadon, vicsorogva-ugatva akart Argos mögé kerülni, de ezt nem vártam meg, elzavartam. A kis hülye majdnem egy bringa elé szaladt ki :)

Gazdi szidta felmenőimet, stb. Mondtam, hogy póráz, vagy nevelés!!!

Örüljön, hogy kutyám nem nyomta le maga alá...mondtam neki, hogy ha egy olyan kutyát fog ki, aki védekezik, akkor nem marad semmi kutyuskájából

2011. nov. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Nekem whippetem van, a fő beszólás, hogy "te jó ég, milyen sovány ez a kutya". De már megszoktam! :) Volt még egy, amikor kölyök volt a kutyám, nem volt még meg az összes oltása és csak a lépcsőház elé vittem le pisi-kakira. A szomszéd lépcsőházból az öreglány meg rámkiabál, hogy jó lenne, ha összeszedném a kutyasz@rt. Ebbe az volt a bosszantó, hogy a kiskutyám pisilt. Na meg az, hogy a környéken lévő lépcsőházakból én vagyok az egyetlen kutyás aki összeszedi az ürüléket! Aztán kérdeztem tőle, hogy ugyan, hogy szedjem fel a pisit, hát de ő látta, hogy kakilt a kutya, mondtam neki, hogy akkor ide lehet jönni aztán meg lehet nézni, ráadásul tél volt és a hóba jól látszott a sárga pisi. Természetesen erre már bement a lépcsőházba. De legszívesebben megfogtam volna a kezét, odarángattam volna és lenyomom a fejét a földhöz, hogy nézze meg közelebbről, hogy mi az!
2011. nov. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Nem kell ahhoz rosszat csinálni, hogy beszóljanak. Én békésen sétáltattam egyszer a kutyámat, és egy idős néni szobacirkálója meg odajött kötözködni (a saját klikkjén kívül minden kutyát megpróbált elüldözni), acsarkodott, hisztizett, harapást imitált, és persze a kedves gazdi szerint az én vérebemet kellett volna pórázra fogni... Ordibáltunk egy sort, zengett a lakótelep, remek volt. Máskor meg épp kakált a kutyám, bácsi pont a kutyafuttató melletti bringaúton tekert, de amikor meglátta a kutyámat, lelassított, megállt, és ahogy felemelte a kutya a fenekét, elkezdett rikácsolni, hogy és a zacskó hol van... Mutattam neki, hogy ott a kakis kuka szélén, de azt már nem engedte meg, hogy hozzátegyem, hogy onnan fogom most leszedni, mert elkezdett ordibálni... A végén odáig jutottunk, hogy engem lek*rvalibázott, én meg elküldtem anyjába, szerintem a fél lakótelep arra ébredt, hogy "beszélgetünk". Majdnem felborítottam biciklistül, úgy felidegelt...

Amúgy hálisten általában csak azért szólítanak meg, hogy ámuldozzanak, hogy hű de jól nevelt kutyám van, de az elmebetegekkel nem lehet mit csinálni.

2011. nov. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Nekünk egyszer kijött a házból egy néni és közölte hogy a háza előtt ne sétáltassuk a kutyánkat.
2011. nov. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 Szilvi & Argos ***** válasza:

Na, ma is megtalált egy okostóni :)

Sétáltunk a parton, előttünk ment egy szuka, Argos utána eredt, de nem ment oda, csak tőlem jó messze követte. Beálltam egy fa mögé, nem hívtam Argost, hamar elkezdett keresni, bement az erdős részre, szaladgált, keresett. Füttyentettem kettőt, ekkor felém jött, és kis keresés után megtalált, nagy dicséret, stb.

Utána a szukával eltűntek, és jött szembe egy flexis kan német vizsla. Argos elindult, ismét elbújtam, hamar odajött, dicséret, mehetett tovább. A pasi valamit magyarázott, ezért Argit magam mellém rendeltem. Mikor odaértünk, a pasi elkezdte, hogy milyen magabiztosan viszem póráz nélkül, mikor a törvény pórázt ír elő, és különben is, két kan összeugrik, és szabadon lévő kutyát látva ő ideges lesz...:)))

Mondtam, hogy Argos-t visszahívtam, nem engedtem oda, mi baja van... ismét a törvénnyel jött. Mondtam, hogy pórázon nem lehet lemozgatni, egyébként már régi mende-monda, hogy két kan tuti verekedni fog, és talán nevelhetné a kutyáját, ha agresszív. Erre ő, hogy 15 éves befogadott kutya, stb...elköszöntem, de még mondta a magáét...:D

Én vonzom ennyire a nemnormális embereket, vagy Ti is szoktatok így járni elég gyakran?

2011. nov. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ez pedig két napja történt.

Argos-sal sétáltunk Csepel központjában, kispóráz-szájkosár, előttem ügetett a járdán pár méterrel. Szemben jön két, a kutyáktól félő nemzetiséghez tartozó fiatal lány, és csak azt láttam, hogy a park korlátján ugrottak át pánikolva :))) Szájkosaras kutyától így megijedni...kutya nem is tud harapni :D


A lakótelepen szintén kispóráz-szájkosár, Argos előttem üget, szembe jön kisfehérizé szabadon, mögénk érve vicsorgott, ugatott...nem vártam meg, hogy esetleg akar e harapni, elzavartam...gazdi szidott, mint a bokrot, hogy miért zavarom el kiskutyáját, majdnem bringás alá rohant :) Mondtam, nevelés, vagy póráz...illetve ha Argos legyűrné, ő lenne felháborodva

2011. nov. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Hát attól függ, hogy milyen szájkosár! :) Azért lehet én is félnék egy fém szájkosártól, mert ha megüti a lábam, biztos bek@kilok! :)))
2011. nov. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 Szilvi & Argos ***** válasza:
Sima műanyag szájkosár volt :D
2011. nov. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ma "csak" ketten szóltak be kutya miatt. A tegnapi német vizslás pacák ma is megtalált: Argos köztem és a szomszéd kislány közt sétált láb mellett...a vizsla pórázról őrjöngött, de a gazdi csak morgolódott. Megkérdeztem, hogy mi a probléma? Erre a pasi a pórázt emlegette. Mondtam neki, hogy mit pattog, hisz az ő kutyája póráz ellenére őrjöng, az enyém meg szabadon jön lábnál :D

Előtte meg két nő jött egy pórázos pincsivel. Argos a Duna mellett ment, nem is nézett rájuk, erre az egyik nő beszólt, hogy póráz kötelező, mások félnek a kutyától. Mondtam, hogy úgy nem lehet kimozgatni, nem is nézett rájuk. Csak pampogott. Továbbmentünk, és a mögöttünk láb mellett szabadon sétáló nj gazdinak is beszólt...közben a kis pincsi őrjöngött pórázon :) Visszakiáltottam, hogy az agresszív kutyájára meg szájkosár kötelező :))) Nem bírtam kihagyn

2011. nov. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!