Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Otthon merjem hagyni a kutyáim...

Otthon merjem hagyni a kutyáim egy hétre?

Figyelt kérdés
Van 2 border collie-m, július közepén mennénk nyaralni, akkor már 4 hónaposak lesznek. Nem lehetnek a házban sajnos, de van egy nagy kenneljük, abban egy jó, strapabíró kutyaház. Mivel még kicsik, ezért nem szívesen hagyom őket otthon. Ti mit csináltok amikor sokáig otthon kell hagyni a kutyátokat?

2019. jún. 16. 20:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
96%

Egyedül?

Vagy valaki menne minden nap?

Hogy lenne megoldva az etetés itatás?

Ha megoldott akkor otthon.


Nekünk is most 4 hónapos kutyánk van.. Augusztusban mikor 6 hónapos lesz megyünk 2*2 estére 2 egymást követő héten el messzebbre. Mi itthon hagyjuk. Igaz ez rövidebb idő.


Jövőre megyünk 7-10 napra nyaralni, akkor panzió inkább.

2019. jún. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
100%

Keresnék nekik megfelelő helyet, ahol rendesen ellátják őket addig, amíg én nem tudom. Ez lehet családtag, barát vagy panzió.

Az nem oké, hogy július közepén a legnagyobb melegben be vannak zárva a egy kennelbe ketten, ráadásul kölykök, érzékenyebbek még.

2019. jún. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
100%
Viszem őket magammal. Ha ez nem opció, megkérek valakit, vigyázzon rájuk. Ha ez sem megy, lemondom a programot.
2019. jún. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a családban szerencsére van olyan, akire rá lehet bízni pár napra a kutyáimat, ő viszont öreg, nem igazán tudja őket kifárasztani. Ezért, ha 2 napnál hosszabb időre megyünk, beizzítjuk a tesóm családját is, hogy ugorjanak be néha játszani, sétáltatni. Ha van rá mód, a kutyák is jönnek velünk.
2019. jún. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
100%
Panzió vagy vidd magaddal őket. 2 hét az baromi sok idő, főleg két 4 hónapos kölyökkutyának.
2019. jún. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nagyom sokáig magára a kutyát. Ha belföldön nyaralunk, akkor visszük magunkkal. Ha külföldre megyünk, akkor átviszem anyuhoz vagy ő jön át addig.


Nem tudom van-e rokonod aki kertesben lakik és bevállalná őket, nekem ilyen szempontból mázlim van, mert anyunál elvan a kertben (belga juhász).


Kennelben semmiképp nem tartanám bezárva, pláne ilyen hosszú időn keresztül, pláne nem egy ennyire mozgásigényes fajtát.


Ha nincs rokon, akkor inkább egy MEGBÍZHATÓ panzió vagy valaki, akiben megbízol annyira, hogy átmegy minden nap megetetni és lemozgatni őket.

2019. jún. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 A kérdező kommentje:
Meg tudjuk oldani az etetést, itatást, a szomszédod fogjuk megkérni, de mivel ő idős így nyilván nem fog velük senki játszani, és senki nem fogja lefárasztani őket. Igaz ketten vannak, játszanak ők egymással is, de ez nagy probléma?
2019. jún. 16. 21:22
 8/74 A kérdező kommentje:
Egyébként ilyen sok időre nem fogjuk őket kennelbe zárni, megpróbáljuk mindenhol megcsinálni a kerítést, átnézni az udvart, nehogy megegyenek valami olyat amit nem kéne stb.. Egyébként nagyon köszönöm a gyors és hasznos válaszokat!
2019. jún. 16. 21:24
 9/74 anonim ***** válasza:
64%
Igen, nagy probléma! Ne hagyd őket magukra, mondd le a nyaralást vagy vidd őket magaddal! Én sosem nyaraltam a kutyáim nélkül, nem is éreztem volna jól magamat!
2019. jún. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
85%

ha lesz egy nagy vihar, villámlás, dörgés, eső stb..

be tudnak úgy pánikolni, főleg ilyen fiatalon ha nem is tudnak kiszökni abból a kennelből, lehet annyira bepánikolnak, hogy kikezelni se lehet őket ebből a szituból.

2019. jún. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!