Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Otthon merjem hagyni a kutyáim...

Otthon merjem hagyni a kutyáim egy hétre?

Figyelt kérdés
Van 2 border collie-m, július közepén mennénk nyaralni, akkor már 4 hónaposak lesznek. Nem lehetnek a házban sajnos, de van egy nagy kenneljük, abban egy jó, strapabíró kutyaház. Mivel még kicsik, ezért nem szívesen hagyom őket otthon. Ti mit csináltok amikor sokáig otthon kell hagyni a kutyátokat?

2019. jún. 16. 20:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 A kérdező kommentje:
Hiába nagyon nagy a kenneljük, én sem szívesen zárnám őket be oda. Az lenne a legbiztonságosabb, hiszen ha több órára elmegyünk otthonról akkor is oda zárjuk be őket, illetve éjszakára is, nehogy bajuk essen. A kenneljület ne egy átlagos kennelnek képzeljétek el, fűvön van és még fa is van benne, tehát nagyon nagy az átlagos kennelekhez képest. Az utazásra visszatérve, az egyikük nagyon jól bírja az utazást, megse szólal, csak szépen ül, míg a másik kutyus végig nyüszíti az utat. Jövőre szerintem betervezünk egy kutyás nyaralást, de idén megpróbálok valami más megoldást keresni a fekügyeletükre.
2019. jún. 18. 23:33
 42/74 anonim ***** válasza:
23%
Teljesen mindegy a kennel mérete! Ezek borderek, napi sétára, fárasztásra és főleg agymunkára van szükségük! És rohadtul nem jó nekik az, ha kihajítod őket! Minden normális tenyésztő csak kinti-benti vagy benti tartásra adja őket!
2019. jún. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 A kérdező kommentje:
#43: Köszönöm az információt, de ez nem a kérdésre ad választ... Miért? Az jobb lenne hogyha egy hétre bezárnám őket a lakásba? Szerintem nem.
2019. jún. 19. 08:31
 44/74 anonim ***** válasza:
84%

Ha az ismerőseid között nem találsz olyat, aki el tudná végezni az alapokat erre az egy hétre, akkor szerintem gyúrj rá arra, hogy megfizetsz valakit, aki ilyesmit vállal.


Szerintem ezekre lenne az esetükben szükség:


1. Reggel 1 óra séta, utána 10 perc játék, foglalkozás, majd etetés, kennelbe vissza.

2. Délben fél-egy óra játék, foglalkozás kennelen kívül, majd etetés, kennelbe vissza.

3. Este ugyanaz, mint reggel.


Ez 3-4 óra/nap. Nyilván nem lesz olcsó, de hát a kutya pénzbe kerül.

2019. jún. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
78%

#46


Alapvetően egyetértek veled, én sem hagynám otthon a 4 hónapos kutyáimat 1 hétre, de ha a azokat a feltételeket, amiket a 45-ben írtam tudják hozni, azért nem olyan gáz. Írta, hogy nagy a kennel. Ha napi 3-4 órát valaki ténylegesen foglalkozna velük, azzal jól ellenének. Azért 4 hónapos kutyáknak ennél több intenzív foglalkozás nem igen kell, akkor sem, ha borderek. Fokozatosan lehet terhelni a kiskutyákat.

2019. jún. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó, nem! Egyrészt sehol sem volt, hogy foglalkoznának a kutyákkal, sőt! Csak az volt, hogy a szomszéd talán bedobna nekik ételt! Másrészt kölyköket, munkakutyákat nem szabadna még 20-22 órákra sem magukra hagyni egyedül egy kennelben! Ilyen nincs!
2019. jún. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
75%

#48


Nem olvastál figyelmesen. Ezt már túltárgyaltuk.

Most ott tartunk, hogy HA sikerülne valakit találnia, aki legalább a 45-ben leírt feltételeket biztosítani tudja, akkor esetleg. Én még így sem hagynám otthon, de azért ha naponta valaki több alkalommal elosztva 3-4 órát intenzíven foglalkozik a kutyákkal, és ezen idők közt a kutyák kellőképp lefáradva a nyári melegben egy NAGY kennelben pihiznek, az azért elfogadható 1 hétig.

2019. jún. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 A kérdező kommentje:
#46: Néha olvass figyelmesebben. Ha neked az a kennelben élés hogy éjszakára kennelbe zárjuk őket, illetve ha az egész család elmegy otthonról akkor is kennelben vannak, akkor ott vannak azért problémák.
2019. jún. 19. 21:31
 49/74 A kérdező kommentje:
A kenneles dologra visszatérve. Már azért egy ideje nálam vannak, tisztába vagyok az igényeikkel, tök mindegy hogy milyen kutyáról van szó, azért 1 hét kennel kín szenvedés. Azért lenne furcsa őket az udvaron hagyni, mert éjszakára meg amikor senki sincs otthon a kennelben vannak, ami azért nyílván megnyugtatóbb érzés, mint hogy az udvaron kóricálnak amikor senki se tud rájuk figyelni. Alapvetően egésznap kint vannak az udvaron. Télen bent fognak aludni, most is csak azért vannak kint mert nyár van, meleg van, nyugodtan kint lehetnek a friss levegőn. Télen amikor hideg lesz majd kinti-benti tartásban lesznek.
2019. jún. 19. 21:38
 50/74 anonim ***** válasza:
0%

Kegyetlenség, amit tervezel. Ki fognak készülni a kutyák, és még jó, ha nem lesz nagy baj.


Nekünk ez az első kutyás-csecsemős nyarunk. Az egyiket épp oly kevésbé szívesen hagynám itthon a kertben, mint a másikat... megyünk is mind.

2019. jún. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!