Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Otthon merjem hagyni a kutyáim...

Otthon merjem hagyni a kutyáim egy hétre?

Figyelt kérdés
Van 2 border collie-m, július közepén mennénk nyaralni, akkor már 4 hónaposak lesznek. Nem lehetnek a házban sajnos, de van egy nagy kenneljük, abban egy jó, strapabíró kutyaház. Mivel még kicsik, ezért nem szívesen hagyom őket otthon. Ti mit csináltok amikor sokáig otthon kell hagyni a kutyátokat?

2019. jún. 16. 20:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 A kérdező kommentje:
67-es: A szomszéd ilyen téren megbízható és lelkiismeretes. Nálunk ez oda-vissza megy, ha ő nincs otthon pár napig mi etetjük a kutyáját, ha mi vagyunk távol ő is eteti a miénket. A két border collie előtt egy spánielünk volt, ha nyaraltunk ő etette, és sose volt semmi probléma. Jó azt hozzá kell tenni hogy mondjuk ő már 5-6 hónapos lehetett amikor először itthon hagytuk 1 hétre, de akkor is megkértük a szomszédot hogy néha nézzen be hozzá hogy minden oké e, és tényleg semmi probléma nem volt sose.
2019. jún. 24. 17:12
 72/74 anonim ***** válasza:
82%

A kutyák emésztőrendszere kb. 6 hónapos korára fejlődik ki, így jobb több részletben adni nekik az ételt, kevésbé megterhelő, kevesebb az esélye az emésztőszervi megbetegedéseknek. 6-12 hónap között ajánlatos a napi 2 alkalmas etetés, de itt azért már előforduhat, hogy 9-10 hónapos korban ráállnak a napi egy kajára, kutya igényeitől is függ. Az egyik kutyánk pl. kb. 9-10 hós korától már csak egyszer evett. megfigyeltük, hogy az esti adagját nem ette meg, kipróbáltuk, hogy csak este kapott, és úgy elfogyott az adag. Pedig nem kapott többet a kétszeri alkalommal sem összességében.

Nagytestű kutyáknál pedig ajánlatos élete végéig 2 részletben adni az ételt.


3 hónapos koráig 4x kellene etetni/nap. Tieitek még épphogy elmúltak 3 hónaposak.

2019. jún. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/74 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó nekem 3 hónaposan 2x evett a kutyám, nem volt hajlandó 3x enni.


Én meg nem erőltettem.

Reggel meg este kapott és kész.

2019. jún. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/74 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van ilyen is, de azért általánosságban elmondható, hogy nem ez az ideális. Írtam is, hogy az egyik kutyánk 9-10 hónaposan már csak egyszer evett kettő helyett.
2019. jún. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!