Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Otthon merjem hagyni a kutyáim...

Otthon merjem hagyni a kutyáim egy hétre?

Figyelt kérdés
Van 2 border collie-m, július közepén mennénk nyaralni, akkor már 4 hónaposak lesznek. Nem lehetnek a házban sajnos, de van egy nagy kenneljük, abban egy jó, strapabíró kutyaház. Mivel még kicsik, ezért nem szívesen hagyom őket otthon. Ti mit csináltok amikor sokáig otthon kell hagyni a kutyátokat?

2019. jún. 16. 20:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
63%

4 hónaposan nem tudnak pórázon sétálni???


Én már 9 hetes korban hozzá szoktattam a kutyámat nyakörvhöz meg a pórázhoz.


Még mindig a kutyapanziót javaslom.


Nem az van,hogy egy kutyát nem lehet egyedül hagyni, de 4 hónaposan nagyon kicsik ehhez!


Olyan mintha valaki két 5 éves gyereket hagyna otthon egyedül. Hiába vannak kennelbe érheti őket sérülés,ilyen melegben pik pakk beköpik a legyek stb. Lehet a szomszéd mivel csak enni,inni ad,nem veszi észre, mire haza értek a kutyákat a nyüvek eszik.


De volt mikor mentünk volna nyaralni,de senkire nem tudtuk a kutyákat rábízni mivel panelban lakunk napi 3 séta kötelező lett volna. Mamáméktól meg szöktek már meg kertes házból. Így rájuk nem akartuk hagyni.


Így a család ment nyaralni én meg itthon maradtam!

Bevállaltam kész.


Ha sehogy nem megy,akkor te is maradj otthon,más opció nem igazán van.

2019. jún. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 A kérdező kommentje:
Nem, még nem igazán tudnak sétálni pórázon. Az udvaron már azért megyegetnek, de nem olyan megbízhatóan mintha már ez teljesen természetes lenne és már évek óta pórázon sétálnának.
2019. jún. 23. 23:02
 63/74 A kérdező kommentje:
Én szívesen itthon maradnék velük. Hiába a válaszaimból és a kérdésemből az jön le hogy felnőtt vagyok, nem nem vagyok az, így meg érdekes lenne itthon maradni. Én úgy lennék nyugodt ha mindennap látnám őket meg stb, sokkal nyugodtabb lennék, de ez nem megoldható így...
2019. jún. 23. 23:10
 64/74 anonim ***** válasza:
Nekik még 3x kellene enniük.
2019. jún. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 A kérdező kommentje:
Teljesen felesleges a 3-szori etetés. Mások ilyenkor már csak 1-szer etetik, én így is 2-szer etetem őket (reggel-este) és ez is tökéletesen megfelel. Régen én is 3-szor adtam nekik enni, de mostmár elég 2-szer is.
2019. jún. 24. 08:48
 66/74 anonim ***** válasza:
49%
De ha nem felnőtt vagy miert nem a szüleid intézik ezt? Ők a felnőttek, ők is bevallalták a kutyusokat, nekik is érdekük hogy ne legyen bajuk.... Akkor meg végképp nem értem a kutyamentes nyaralást...
2019. jún. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
100%

66-os: Simán lehet, hogy a szülők úgy állnak hozzá, hogy a szomszéd majd eteti a kutyákat, ezzel a kérdés meg van oldva. Az én édesapám is ilyen, pedig szereti a kutyákat.

Ha a szomszéd lelkiismeretes, esetleg nem csak a kutyák elé löki az ételt, hanem kicsit simogatja is őket, akkor ha valaki még két órát fárasztja őket, az talán már elfogadható megoldás. Nem ideális, de elmegy. Valószínűleg nem lesz könnyű a kölyköknek így sem. Velük ráadásul még inkább sokszor keveset kell foglalkozni.

2019. jún. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
50%

Bakker, még 4 hónaposak sincsenek. 6 hónaposan szoktak átállni a napi 2 etetésre.

Az egy dolog, hogy a kutya él és virul a két etetéstől is, de nagyon nem mindegy a fejlődés szempontjából. A napi adagját 3 részletben kell még neki odaadni.

Nem tudom, minek kellett nektek kutya, ha nem voltatok képesek lemondani az idei nyaralásról ilyen fiatal kutyák mellett. Mert az látszik, hogy nem tudjátok megoldani a tisztességes ellátásukat erre az egy hétre.

2019. jún. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 A kérdező kommentje:
68-as: Rendben, köszönöm. Fejlődés szempontjából mik a hátulütők ha napi 2-szer etetjük?
2019. jún. 24. 17:00
 70/74 A kérdező kommentje:
66-os: Mert a szüleim szerint elég annyi hogy a szomszéd eteti őket. Persze én folyamatosan kérdezgetek rokonokat hogy tudnának-e velük foglalkozni, mert azért szerintem valakinek kellene velük játszani, már ha mi nem vagyunk otthon.
2019. jún. 24. 17:04
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!