Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni az ilyen...

Mit tudok tenni az ilyen csalók ellen?

Figyelt kérdés

Találtam az interneten egy nagyon aranyos kiskutyát, amit egy pasas árult, az oltások árán. Elmentünk, megnéztük, lebeszéltük hogy akkor 8 hetesen el is hozhatom, viszont ma szólt, hogy a kutya már nincs meg mert odaadta valami rokonának.

Én megvettem már mindent szinte a kutyának, egyedül kajája nincsen még, és itt maradtam kutya nélkül... foglalót sem kért érte, gondolom másokkal is ugyan ezt játszhatta...

Mit tudok tenni? Feljelenthetem, mert anyagilag is megkárosított???


2019. júl. 11. 11:11
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
100%

#19 pont ezt a kérdést kerestem, hogy belinkelhessem! :)


Persze, Kérdező, kommentelj csak mindenhová, úgyse látta még mindenki hogy mekkora egy majom vagy.

2019. júl. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
94%
Jobb is, hogy nem adta oda buksikát egy ilyen ideggyengének...
2019. júl. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
100%

"Nem akarok most másik kutyát, nekem az a kölyök kellett"


Szóval te az a típus vagy, akinek csak a külső számít, és amikor már nem lesz cuki, leadod a helyi menhelyen?

Ne haragudj, de aki kutyára vágyik, az elmegy mondjuk a menhelyre vagy kinéz egy tenyésztőt és választ.

Kb óvodás szint hisztizni ezen, hogy így már nem is kell kutya.

Nyílván nem volt szép dolog a csavotol, de mivel semmilyen szerződést nem írtatok alá és pénzben sem károsított meg, így nincs miről beszélni.

Ha tényleg szeretnél kutyát, akkor magadhoz vennél egy másikat.

2019. júl. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
95%

"Úgy szól a törvény, hogyha még az anyja szoptatja akkor 8 hetesen lehet elvinni... nem vagyok hülye..."


Dehogynem. Iszonyat nagy hülye vagy, egy igazi primitív barom.

Ugyanis egy kutyánál is, milyen meglepő, nemcsak arról van szó, hogy szopik vagy sem. 8 hetes koráig az anyja mellett a helye, mert szocializálódik, tanul.

Elképesztő, hogy egy ilyen agyatlan, putris idióta embernek nevezi magát.

Ne kutyát vegyél, hanem egy ásót, és ásd el magad jó mélyre.

2019. júl. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
93%

Istenem, de ostoba vagy.

Legyen plüss kutyád, a sajátjaim közelébe se mernélek engedni.

2019. júl. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
100%
Szétröhögtem magam a kérdésen meg a kommenteken is, köszi, jók vagytok:DDD
2019. júl. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 A kérdező kommentje:

De nem bírjátok megérteni hogy igen is megkárosított?! Nekem nincs szükségem ezekre a dolgokra ha nincsen kutya! Másikat meg most nem fogok keresni, nem akarok másikat, egyszerű okok miatt: nekem az a kutyus tetszett!

Nem ugyan az a két téma, én nem rúgtam fejbe a kutyát, a közelembe se jött, mert másra figyelt mindvégig amíg ott voltam!!!!

2019. júl. 11. 12:54
 28/66 anonim ***** válasza:
100%

Nem érted, hogy semmiféle kötelezettsége nem volt feléd, ami alapján követelhetnéd tőle a kutyának vásárolt cuccok árát?

Nyilván nem volt korrekt tőle, megesik. Az is lehet, hogy azért gondolta meg magát, mert nem AKARTA végül neked adni a kutyát a személyiséged miatt.


Ki akartad követelni tőle 6 hetesen a kutyát, ő helyesen ezt elhárította. Nem csak azért nem lehet 8 hetes kora előtt elválasztani a kutyát, mert szopik, hanem a korai szocializáció miatt, amit kizárólag az alomban sajátíthat el.

Lehet, úgy gondolta, hogy jobb nem adni olyannak kutyát, aki még ezzel sincs tisztában. Én meg is értem ha ez volt az ok. Csak ezt elmondhatta volna neked.


Lényeg a lényeg, semmilyen jogalapod nincs vele kifizettetni a cuccokat!

2019. júl. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 A kérdező kommentje:

Nem mindegy hogy facebookon hirdeti valaki vagy tenyésztői oldalakon? Ugyan úgy viselkedik mindkettő és ugyan azt kapnák tőlem, csak az egyikért kevesebbet kérnek és több pénzem marad rá!!

Eleget szocializáltam volna én is, én lennék az anyja mégis csak!

2019. júl. 11. 12:57
 30/66 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy a kutya, akit magadhoz akartál venni, semmilyen kontaktot nem vett fel veled, amíg ott voltál. Lehet, ez az ok.

Normális ember azt is figyeli, hogy a kutya hogyan viselkedik a leendő gazdival.

Normális leendő gazdi meg nem hoz el sehonnan olyan kutyát, akivel nem jön létre semmilyen interakció.


De téged úgy látom maga az állat semennyire nem érdekel, neked csak az a fontos, hogy ez tetszett küllemre.

Rohadtul nem kéne neked kutya. Nagyon nem!


A cuccaidat tedd fel face-re, és add el!

2019. júl. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!