Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni az ilyen...

Mit tudok tenni az ilyen csalók ellen?

Figyelt kérdés

Találtam az interneten egy nagyon aranyos kiskutyát, amit egy pasas árult, az oltások árán. Elmentünk, megnéztük, lebeszéltük hogy akkor 8 hetesen el is hozhatom, viszont ma szólt, hogy a kutya már nincs meg mert odaadta valami rokonának.

Én megvettem már mindent szinte a kutyának, egyedül kajája nincsen még, és itt maradtam kutya nélkül... foglalót sem kért érte, gondolom másokkal is ugyan ezt játszhatta...

Mit tudok tenni? Feljelenthetem, mert anyagilag is megkárosított???


2019. júl. 11. 11:11
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
95%
Éés még mindig meg tudok lepődni, hogy vannak ilyen mélysötét idióták, mint a kérdező! :D
2019. júl. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
18%
Azért kérdem, hogy milyen volt, mert tuti van hasonló menhelyen.
2019. júl. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
100%
Miért érzem úgy, hogy ez ugyanolyan trollkérdés, mint amit a tegnapi nap folyamán töröltek? Tudjátok, ami arról szólt, hogy a kérdező sunyiban leadná a párja kutyáját, mert keveset a tanul a lánya, mióta megvették.
2019. júl. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
100%

#42 14:43


Miért, te segítenél hasonló kutyát találni ennek a nyominak? Erre a tagra egy plüsskutyát se bíznék...

2019. júl. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
95%

Gyepiről gyakorlatilag feltétel nélkül hozhatsz kutyát.


Szerintem a menhelyek már eléggé túlzásba estek. Kollégámék akartak menhelyről kutyát hozni, végül vettek egyet jófogásról szapitól. :( Pont a már-már irreális feltételeik miatt. Kicsit visszább kéne venniük, így csak támogatják a szaporítást. Ugyanerre a menhelyre telefonáltam be, hogy kujtorog a faluban egy fiatal kutya néhány napja, azt mondták, be ne vigyem fullon vannak. Gondoltam jó, akkor hazaviszem (bár van 2 kutty otthon) és megpróbálok gazdit keresni neki. Sajnos aznap már nem találtam sehol, másnap meg véresen kinyúlva feküdt a járdán, mesélték. Valószínűleg elütötték, és még a járdára felvonszolta magát.


Mérges voltam, mert szinte alig akad olyan ember, akinek hajlandóak kutyát kiadni, így viszont elpusztult egy állat. :(


Értem én, hogy azért legyenek feltételek, persze, de túlzásba esnek, és visszanyal a fagyi.

2019. júl. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
100%

Hú basszus, ezt nem ide akartam, bocsi.


Utolsó voltam.

2019. júl. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
13%
Kérdező,becsaptak,ez van.A kutya dolgait nem kellett volna előre megvenni,tanulópénz.Én megértelek,az a kutya tetszet,azt szereted volna elhozni.Igen,a legtöbb embernek fontos a kutya külleme,és ez így normális.Az ideírkáló kutyások eléggé kioktatóak és agresszívak,de általában ilyenek,ők a Janík.
2019. júl. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miket vettél, de...


Póráz nem romlik meg. Etetőtál nem romlik meg. Fekhely nem romlik meg. Nyakörv nem romlik meg. Játékok nem romlanak meg. Ami megromlik, az egyedül a kaja, de írtad, hogy azt nem vettél. Szépen elteszel mindent, amíg nem lesz egy másik kutya, ami megtetszik. Ha most jönne a kifogás, hogy nincs hely eltenni: ha a kutyaholminak nincs hely, akkor magának a kutyának hogy lett volna hely?


Vagy pedig nekiadományozod az egészet egy menhelynek. Nagyon örülnének a holmiknak, és te is jobban érezhetnéd magad, hogy valami hasznosat is teszel a hisztizésen kívül, és másoknak segíteni nem anyagi kár.


Nehéz elhinni, hogy a 40-es éveidben jársz. A gondolkodásod és az írásképed alapján bő 30 évet letagadhatnál.

2019. júl. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
94%

Ha kutyát akarsz annyira fogsz a Föld nevű bolygón találni kutyát 1 héten belül olyat ami tetszik. Az hogy te bevásároltál milyen anyagi kár?

Te bajod...

Ha vendégek jönnek hozzád hétvégén te már hétfőn veszel üdítőt meg chipset és nem mennek el mégsem akkor feljelented őket?

Képzeld én is egy talált kiskutyát "lefoglaltam" egy csoportban szerdán, de csak hétvégén tudtunk érte menni, féltem hogy odaadják másnak, szerdán én is bevásároltam a Fressnapfban neki tonnaszámra, számoltam is vele, hogy lehet nem is lesz meg a kutya de akkor elpakolom a kamrába és meglesz mikor találok másik kutyát. Szerencsére megtartotta a szavát és elhoztuk. De ha nem így lett volna se háborgok, nem kérte hogy rohanjak el vásárolni, aznap is elég lett volna mikor itt a kutya.. Te nem vagy ép. Most akarsz kutyát vagy se?

2019. júl. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, azért nem neked adta, mert megérezte milyen ember vagy.


Volt szerződés? Nem.

Semmi olyan kár nem ért, amirol o tehet.

2019. júl. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!